Kompanijos DNA arba kaip mes galime ĮGALINTI.

G Kaminskas
Feb 4, 2017 · 2 min read

Esu Gražvydas iš kompanijos Teamgate. Esu Geek’as, nes dievinu technologijas, naujoves ir įrankius, kurie pasitarnauja mėgautis savo veikla.

Būti atvira, besikeičiančia, savo nuomonę ir vidinę kultūra turinčia ir skleidžiančia organizacija.

Kas tas DNA? .DNA — tai, DNR, kaip kraujo grupė, tik ji apie kompaniją.

Kompanijos DNA yra karkasas ant kurio galima lipdyti visas kitas organizacijos dedamąsias. Tad šiandien noriu pasidalinti pamastymais apie kodėl vienos organizacijos turi aiškiai skleidžiamą DNA, o kitos kolkas arba visai neranda savo veido ir DNA.

Kartais tai yra tik skambūs žodžiai, bet kartais tai žodžiai, kurie vienija, suartina ir paskatina siekti bendro rezultato.

Dažnai pagalvoju apie tai, su kokiomis organizacijomis reikia dirbti, kad tu ir tavo komanda netik kad neprarastų savo DNA, bet jį ir sustiprintų.

Jaučiate jog ir jūsų organizacijoje būna situacijų kai sunku dirbti, kai klientas su kuriuo pradedi dirbti yra nebe toks kaip kiti, neatitinka jūsų idealaus kliento apibrėžimo? Nenusiminkite, su visais klientais reikia dirbti vienodai. Išlaikyti aukštus aptarnavimo standartus ir atlikti savo darbą už kurį esame vertinami.

Bet, kai tik klientai, kurie ateina įsigyti jūsų paslaugos ar produkto pradeda keisti organizacijos DNA, reikia daryti išvadas. Kalbėti su žmonėmis ir priminti pamatines vertybes.

Pamatinės vertybės gali būti labai skirtingos. Jei jų nežinote paklauskite savo darbuotojų arba kolegų.

Dievinu žodį ĮGALINTI. Aplinkoje vis dažniau galima pastebėti, kad į Lietuvą ateinančios tarptautinės kompanijos ir ambicingos Lietuviško kapitalo kompanijos pradeda skiepyti ir skleisti kas tai yra. PaGALIau.

ĮGALINTI vienas kitą. Šiuo metu vadovai yra plokščiosios valdymo schemos dalis, dažnai vadovai netgi negali spėti judėti greičiau nei pati organizacija, tad jų pagrindine užduotimi reikia laikyti vidinės organizacijos kultūros ir tapatumo prižiūrėtojais ir žmonėmis, kurie teikia pagalba savo komandos, kuriose visi veiksmai ir sprendimai yra nukreipti į vienas kito įgalinimą.

Rezultatas — pridėtinė vertė, kurią kiekvienas komandos narys gali suteikti aplinkai, kurioje investuoja savo laiką, tai kolegos, kompanija, partneriai ar klientai.

ĮGALINTI patarimais, pavyzdžiu, klausimais ir domėjimusi. Tiesiog buvimas Įsitraukiant gali pakeisti kiekvieno dalyvaujančio požiūrį. Šiuo metu esame žmonės, kurie greitai pervargstame, apdorojome per daug informacijos, kuri išsunkia, vargina ir būti paprastai aktyviu ir į situacijas žvelgti su įsitraukimu tampa sudėtinga. Visi esame žmonės ir tik nuo mūsų pačių priklauso kokiais žmonėmis norime būti.

Kiekvienas iš mūsų galime ĮGALINTI formuojant vidinę organizacijos kultūrą, kuri susideda iš detalių, tokių kaip:

#IšėjimasĮmiestą

#BendriPietūs

#bendrosCITATOS

#IšvykaĮgamtą

#IšvykaVėžiauti

#DarboSavaitėNidoje

#SėkmingasKlientoOnboardingas

#Komandiruotės

#TeminisGimtadienioSveikinimas

#GimtadienioPokštasCEO

#VienasKitoSupportasSunkiuMomentu

#VynoTaurėApkabinant

#KasdieninisMokymasisVienasIšKito

#BugVSFeaturesDISKUSIJOS

#VienasKITOpapildymas

#KarmaTaškai

#KolegųSusitikimasMakdonaldeTrečiandienį4ryto

#LaimėtasPardavimasKartu

#GalSumetamFIFAantXBOXo

#GalKavosArEklerų

#PatarimasPatarimuiNELYGUS

Taigi. Kur link einame? Ir tai nėra apie skaičius, tai yra apie organizacijos viziją ir kiek toli kiekvienas jos narys ją mato.

Neesu žmogus dirbantis su žmogiškaisiais resursais, nei dirbu personale, tiesiog „dažnai“ tenka susidurti su žmonėmis, o žmonės yra kupini patirčių ir istorijų, kurias norisi išgirsti, išklausyti, įsiklausyti ir dalintis.

Šeštadienis. Visi turime kuo pasidalinti.

    G Kaminskas

    Written by

    Entrepreneur, co-founder, networker Junicorns @Junicornclub https://medium.com/junicorns