אודמר פיגה — רקע ודגמים מפורסמים

כאשר ביקש ג’ולס לואיס אודמר בן ה-23 מחברו ובן כפרו בן ה-21, אדוארד אוגוסט פיגה, סיוע בבניית מנגנון של שעון, אף אחד מהם לא חלם, כי חברות אמיצה זו, שצמחה בכפר לה ברוסה, שב-Vallée de Joux, תהפוך עד מהרה לשותפות עסקית, ובהמשך, להצלחה מסחררת המציגה פעם אחר פעם, שעוני מותג יוקרתיים. אז, בתחילת שנות השבעים של המאה ה-19, העניין שהפגינו בשעונים היו מובן למדי, מאחר ושניהם היו בנים למשפחות אשר עסקו בשענות ובתיקון שעונים. אולם, ההליכה בתלם המשפחתי לא הייתה בתוכניות של שני הבחורים הללו, והם העניקו לה צביון חדש, תוך כדי שהם מאתגרים את עצמם בכל פעם בבניית שעון בעל מנגנון מורכב ומשוכלל יותר.

אודמר פיגה — השנים הראשונות

את העבודה ביניהם חילקו, בתחילה, כשאודמר הוא האחראי על ייצור חלקי המנגנונים והרכבתם ופיגה ביצע את ה-QA והכיוונונים העדינים הסופיים הנדרשים להשלמת פעולת המנגנון (מה שנקרא בתחום- Finisher, ונחשב לאחת מהמשרות הנחשבות בתחום ייצור השעונים). בשלב מאוחר יותר, כשהעסק התרחב, הפך אודמר לאחראי על כל הצד הטכני (תכנון וייצור) בעוד פיגה מילא את חלקו בעסקה כאיש המכירות והמנהל הפיננסי של העסק המתפתח. ב-17 בדצמבר 1881, פתחו שני השותפים, באופן רשמי, את חברת Audemars Piguet et Cie (אודמר פיגה ושות’) וב-1882 הציגו לעולם דגם מקורי ראשון ומורכב של שעון כיס עם Perpetual Calendarr (היודע לספור ולעבוד לפי מספר הימים בכל חודש) ומנגנון שניות או כרונוגרף (המכיל סטופר המשולב בשעון).

ה”פנים” של אודמר פיגה

בשנת 1889, פתחו אודמר פיגה את סניפם הראשון בז’נבה ומשם, השאר כבר היסטוריה… תוך שנים הם הפכו לאחת מיצרניות השעונים הגדולות, היוקרתיות והידועות בעולם, עם פרזנטורים מובילים מתחום הספורט כמו שחקן ה- NBA לברון ג’יימס, הטניסאי הסרבי נובאק ג’וקוביץ’, רקדנית הבלט הקלאסי האוקראינית סבטלנה זקרובה, כוכב הסופר-קלאסיקו ליאו מסי, נהג המרוצים מיכאל שומאכר ועוד כוכבים מתחומי עיסוק שונים. גם בתחום הפעילות החברתית בולטת אודמר פיגה במעורבותה, עם מתן חסות לאירועים כמו מרוצי סוסים יוקרתיים, לקבוצות שיט ולקרנות חברתיות, כקרן קלינטון.

מקור: Flicker

הקולקציות של אודמר פיגה

אודמר פיגה מייצרת את כל רכיבי השעונים שלה בעצמה ואיננה מסתמכת על רכיבים מייצור חיצוני. הרכיבים מיוצרים בשתי חברות הבת שלה — Audemars Piguet Renaud et Papi מטפלת במנגנוני השעונים, בעוד Centror מטפלת בייצור המסגרת. כל הליכי הייצור וההרכבה עומדים בתקני הייצור המחמירים של חותם ז’נבה (COSCC).

  • ROYAL OAK — הקולקציה המשמעותית הראשונה שהוצגה לשוק ב-1972 במהלך ה- Swiss Watch Show (שלימים, הפך ל-BaselWorld). השעונים העשויים פלדה שולבו בצמיד מתכת ואופיינו בסגנון שהוגדר אז כנועז ומהפכני. תוך ימים ספורים, הפך השעון יוצא הדופן ללהיט אופנתי, ועד היום, הוא נחשב לאחד הדגמים הקלאסיים הקיימים. (קרא גם: 10 דברים שלא ידעת על Royal Oak)
  • ROYAL OAK OFFSHORE — לציון עשרים שנים ליציאתה של קולקציית ROYAL OAK, הציגה אודמר פיגה את הקולקציה הספורט-אלגנט שלה, אשר כוונה ללקוחות ספורטיביים וצעירים יותר. מלאכת העיצוב הוטלה על מעצב צעיר ומבטיח, עמנואל גואה, שהיה בן 22 בלבד. השעון הראשון של הקולקציה אופיין בקוטר ענקי של 42 מ”מ (שנחשב לענק בימים ההם), וזכה לכינוי הלא מחמיא “The Beastt”. מה שלא הפריע גם לו להפוך ללהיט בקרב קהל היעד הרלוונטי עבורו.
  • ROYAL OAK CONCEPT — חלפו להן שוב עשר שנים, ולרגל יובל השלושים, הוציאו אודמר פיגה קולקציה נוספת. גם הפעם, הקפידו שלא לאכזב את המעריצים המסורים ולהפתיע אותם בעיצוב חדשני המשלב בין תחכום טכנולוגי ועמידות יוצאת דופן. שעון זה היה עשוי alacrite 6022, החומר הקשיח ביותר שהיה מצוי בזמן ההוא.
  • MILLENARY — בשנת 1996, השיקה אודמר פיגה את הקולקציה שאופיינה בצורה אובאלית. בשנת 2009, יצאה מהדורה מוגבלת של קולקציה זו בשם John Legend Millenary Pianoforte (ע”ש הפסנתרן ג’ון לג’נד). המהדורה כללה 500 שעונים, שלוח המחוגים שלהם היה דמוי קלידי פסנתר והרצועה הייתה עשויה מעור קרוקודיל שחור. השעונים נמכרו ותמורתם הועברה על ידי אודמר פיגה למטרות צדקה.
  • JULES AUDEMARS — הקולקציה יצאה ב-1999 ונקראה על שם אחד משני המייסדים, ג’ולס אודמר. הקולקציה מאופיינת בצורה העגולה של לוח השעון, ברצועת עור איכותית ובאלגנטיות הרבה שלה.
  • HAUTE JOAILLERIE — קולקציית צמידי השעון הנשיים של אודמר פיגה. כאן, בניגוד לקולקציות הקודמות, נראה כאילו החליטו המעצבים לשבור את הכלים והמוסכמות הנוגעות לעדינות ולאלגנטיות הנשית כאשר שיבוצי אבני החן בצורות גיאומטריות המרכיבות את הצמיד המגושם לכאורה, יוצרים שילוב שיש הצהרה מאחוריו.
  • CLASSIQUE — קולקציית שעוני כיס שמטרתה להצדיע למסורת רבת השנים של בניית השעונים של אודמר פיגה. כמובן, שגם כאן, מדובר בשעון מודרני ומתוחכם, המסתתר באריזה הקלאסית של שעון כיס.

מי עונד את השעונים האלה?

מדובר בשעוני יד איכותיים ויוקרתיים, המשדרים את הרושם הנחוץ והנכון. מאחורי שעונים אלה, מסורת רבת שנים של איכות והקפדה על תקני ייצור ואיכות מהמחמירים שישנם כיום. השעונים מיועדים לאנשי ונשות עסקים מצליחים, אשר יודעים לזהות איכות ואינם מבזבזים את זמנם בזוטות חסרות ערך או בחיקויים זולים. מדובר במצליחנים או אנשים שבדרכם להצלחה, כאלה היודעים מה נכון עבורם ואינם מתביישים להצהיר זאת בפה מלא.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.