[CASE] ARTIS-MICROPIA

ARTIS-Micropia is ’s werelds enige museum waar de onzichtbare wereld van micro-organismen zichtbaar wordt gemaakt. In samenwerking met Dawn heeft Hagens de Microlympics ontwikkeld. Hagens was verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de PR en media-inkoop strategie.

PR strategie
In de PR strategie hebben we een link gelegd tussen de Olympische Spelen 2016 en de Microlympics. Hierbij vergeleken we de talenten van de microben met die van Nederlandse olympische sporters, waaronder Ranomi Kromowidjojo en de Holland 8. We hebben elke mediadoelgroep met een specifieke insteek rondom de Microlympics benaderd. Voor de semi-wetenschappelijke media benadrukte we de inhoudelijke informatie over de microben en voor nieuwsmedia lag de nadruk op de actualiteit van de Olympische Spelen. Op deze manier was de Microlympics interessant voor een brede mediaselectie om over te schrijven.

Naast het genereren van free publicity was Hagens verantwoordelijk voor een media-inkooptraject. Hiervoor zijn redactionele samenwerkingen opgezet en begeleid met Metro en LINDAnieuws.

Resultaat 
De Microlympics was te zien bij zowel landelijke als regionale televisie (NOS Jeugdjournaal, AT5, RTV Noord Holland), landelijke dagbladen (Algemeen Dagblad) en diverse lifestylemedia. Met de PR campagne hebben we een uniek bereik van 1,5 miljoen behaald en een free publicity waarde waarbij de ROI meer dan factor 8 was.

“Aan de hand van een goed doordacht PR-plan hebben we gezamenlijk veel publiciteit weten te genereren voor onze campagne.”
- Fleur Kruis, ARTIS-Micropia