Як п’ють вино французи

Вино перестає бути супроводом до їжі, і стає компонентом культурного відпочинку.

До таких висновків приходять співробітники FranceAgriMer.

Це державна установа, що займається питаннями продуктів сільського господарства та моря. Щоп’ять років вона проводить дослідження зі споживання вина громадянами Франції. Цього року участь в опитуванні взяли понад 4 тисячі осіб.

так от, згідно з цим опитуванням, основна тенденція така, що п’ють вино все більше людей, але все в менших кількостях. Половина опитаних віднесли себе до категорії таких, що п’ють вино спорадично: 1–2 рази на тиждень. Лише 16% споживають його кожен день.

Це ще непоганий результат. Скажімо, пиво регулярно п’ють лише 5% французів. Кока-колу та іншу солодку газовану воду – 41% французів. Найбільше і найчастіше п’ють звичайну воду з-під крану – 61%. Благо, якість водопровідної води дозволяє робити це без страху за здоров’я. Вода – це дійсно найулюбленіший напій французів. Її вам зобов’язані дати безкоштовно, у будь-якому ресторані.

Але ми ж про вино.

Для багатьох. вино – це напій вихідного дня, коли виходиш зустрітися з друзями, пропустити склянку-другу. Через це зростає. популярність вин, що підходять для аперитиву: білого і особливо – рожевого вина. Хоча червоне все ще найпопулярніше.

Це, до речі, жіночий підхід – пити вино окремо від їжі. В той час як чоловіки все ще люблять його заїдати (знову ж таки, за даними опитування).

Тенденція пити вино всім, але потрохи, очевидно, триватиме і далі: серед молоді все менше тих, хто взагалі не вживає вина. І все більше тих, хто каже, що вживає його час від часу. До справжніх професіоналів у цій справі молоді ще рости і рости: лише 1% молодих французів (до 24 років) п’ють вино щодня. В той час, як серед людей, яким за 65, ця цифра складає 38%. Вони ж-бо ще пам’ятають старі часи, коли за рік француз в середньому випивав 100 літрів вина на рік (як це було в 1960 році) У 2015 за прогнозами, на кожну французьку душу припаде в середньому 42 літри випитого вина.

І про сумне. Третина французів стверджує, що взагалі не п’є вина. http://www.vynoblog.wordpress.com

About these ads