Історія, що зв’язала руки шахраям

Oleksa, the fraud conqueror 🤔

2015
Клієнт: OLX

OLX.ua — сервіс оголошень №1 в Україні. Тут купують і продають усе на світі мільйони українців. Утім на неуважних користувачів чатують шахраї. Наш виклик — врятувати клієнтів і побороти негідників.

Проблема

Із ростом сервісу частішими стали випадки фінансових афер, що накладає негативний відбиток на весь ресурс. OLX активно інформує користувачів про правила безпеки — через email-розсилку, сторінку на сайті, попередження у ході покупки і збір даних злочинців. Але це не вирішує проблему до кінця — потрібен унікальний підхід до створення та поширення контенту.

Задача

Донести до покупців і продавців OLX.ua, а також потенційних користувачів ресурсу правила фінансової та особистої безпеки при здійсненні угод в інтернеті.

Позиціонувати OLX як цивілізований ресурс, що піклується про комфорт і безпеку користувачів.

Цільова аудиторія

Користувачі онлайн-сервісів оголошень, зокрема OLX

Інсайт

Люди звертаються до правил безпеки вже тоді, коли халепа трапилася. Нам необхідно зробити так, аби користувачі дізналися, як діяти правильно, раніше, ніж здійснюватимуть покупки чи продаватимуть товари.

Набагато краще за залякування діє повчальна історія. На кшталт тих, які вшиті у дитячі казки. Тож ми навчимо користувачів безпечним покупкам через захоплюючий сторітелінг.

Довгі тексти читають, маючи обгрунтовану мотивацію. Захопити інформацією ми можемо через розважальний контент — картинки, пісні, відео.

Ідея

Ми селимо у світ онлайн-покупок персонажа Олексу — звичайного милого та чесного хлопця. Він довіряє людям, але часом його ошукують. На прикладах з життя Олекси клієнти OLX дізнаються, на що потрібно звертати увагу, користуючись сервісом.

Рішення

Ми проаналізували звернення клієнтів до служби підтримки OLX і виявили, що більшість випадків пов’язані із порушенням семи простих правил безпеки. Тож Олекса на своєму шляху зустріне сім неприємних ситуацій: повна чи часткова передоплата на банківський рахунок, неякісний товар, який важко перевірити на місці, фальшиві дзвінки з банку та sms-підтвердження платежу, запит на конфіденційні дані картки — expiry date та CVV-код тощо.

Історії персонажа ми оформили у вигляді серії коміксів, пісні та анімованого відео, які поширювалися через власні канали OLX — сайт, сторінки у Facebook та VK, email-розсилка.

На старті кампанії Олексу презентували медіа на події, організованій спільно із департаментом МВС із боротьби з кіберзлочинністю. Колеги із правоохоронних органів розповіли про типові онлайн-афери, а OLX презентував правила, які можуть вберегти від них. Шахраям натякнули: співпраця сервісу із департаментом кіберзлочинності призведе до справедливого покарання. В результаті історіям Олекси присвятили 95 публікацій!

Сторінка безпеки сайту отримала новий вигляд — замість довгого тексту усі правила відобразили у коміксах із пригодами Олекси. На YouTube наш герой оселився у ролику із саундтреком від Фагота з ТНМК. Усім контентом залюбки ділилися і самі інтернет-користувачі.

Результат

Розділ безпеки став простим і цікавим — за три місяці його відвідали більше 90 000 разів, відсоток відмов скоротився на 39%, а час, проведений на сторінці, збільшився на 59%.

Відео без медійної підтримки подивилися понад 125 000 українців. Користувачі підписуються на канал, діляться своїими історіями.

Показник охоплення склав понад 7 500 000.

І головне — кількість скарг за 3 місяці на 100 000 оголошень скоротилася на 26%.

Нагороди

Pravda Awards 2015 — Гран-прі та 1-е місце у номінаціях «Найбільш ефективний проект» та «Найбільш креативний проект» у категорії «Великі компанії»

Публікації у медіа


Let’s co-create!

co-create@hoshva.com.ua
Ми на Facebook та YouTube

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.