Переатестація керівників харківської поліції: хто може залишити лави МВС

У Києві проходить переатестація харківських правоохоронців, першими в ній взяли участь вищі чини Харкова та області — заступники керівника облуправління , керівники самостійних підрозділів, районних і міських відділів поліції — всього близько 50 осіб .


Хто і як переатестовує харківських поліцейських

Долю правоохоронців вирішують атестаційні комісії, у склад яких входять поліцейські, депутати і представники громадськості. Згідно зі списком, опублікованим на сайті ГУ Нацполіції у Харківській області, до складу комісії, яка атестує харківських поліцейських, входять у тому числі і радник Авакова Іван Варченко, Дмитро Маковецький з “Громадської Варти”,Леонід Маслов, колишній розвідник 92 ОМБ, який брав участь у затриманні Александрова та Єрофєєва.

Для екс-міліціонерів переаттестація починається з комп’ютерних тестів, після яких проходить етап співбесіди. До співбесіди допускаються лише ті співробітники, які успішно тести. Кожен з атестованих, хто претендує на подальшу роботу в поліції, повинен пройти тести на логіку і знання законодавства.

В кожному тесті по 60 запитань, на які дається 60 хвилин. Максимально за два теста можна набрати 120 балів, мінімум 50,лише після цього екс-міліціонери допускаються до співбесіди.

Після двох комп’ютерних тестів та співбесіди комісія виносить для кожного офіцера одне з чотирьох рішень : “ залишити “ , “ підвищити“, “ понизити “ і “ звільнити”

Всього було приблизно 50 чоловік, деякі спеціальні підрозділи -”сімка” (УБОЗ, прим. ред.), ОБНОН,оперативно-технічне управління, вони проходять атестацію окремо, в Центральному апараті, ми до них не стосуємося, вони такі “секретні люди”
- Леонід Маслов,член атестаційної комісії

Як проходить “перший раунд” переатестації харківських поліцейських

Як розповів радник міністра МВС і один з членів комісії Іван Варченко , частина атестованих вирушили додому з позитивними результатами , а ось по приблизно двом десяткам питання залишилося відкритим .

Близько десятка людей отримали негативні результати , і , я так розумію , вони будуть оскаржувати їх в апеляційній комісії . Але потрібно розуміти , що оскаржити результат можна лише тим , хто набрав на тестах 60 балів зі 120. Відразу скажу , не всі набрали половину.
Ще з десяток атестованих відправили на поліграф , оскільки у комісії були питання , відповіді на які вимагали додаткового дослідження . Це можуть бути питання по хабарництву , матеріальним становищем , сепаратизму і подібних тем “
-Іван Варченко, член атестаційної комісії

Виникли питання і до одіозних персон із керівництва харківського МВС: до Миколи Черьомухіна і до Сергія Бірбасова.

З іменем Сергія Бірбасова нещодавно був пов’язаний скандал: користувачі соцмереж знайшли сторінку Вконтакті його сина.

Син начальника управління громадської безпеки в Харківській області, поліцейський Владислав Бірбасов розміщував на своїй сторінці пости , в яких захоплювався “ Беркутом “, радів окупації Криму і робив провокаційні заяви про Південному Сході України .

Скріншот сторінки Владіслава Бірбасова у “Вконтакті”
Скріншот сторінки Владіслава Бірбасова у “Вконтакті”

Сам поліцейський не заперечував , що зазначена сторінка в мережі належить йому

“Страница моя, но видно по датам которые указанны на этих записях это 2014 год и начало 2015. На тот момент я еще не работал в милиции. Я уже давно пересмотрел свои взгляды в мире политики и вообще так как являюсь сотрудником МВС Украины” — розповів Владислав Бірбасов

Невдовзі після скандалу Владислав не зміг пройти переатестацію і був звільнений з лав Національної поліції.

Його батько, Сергій Бірбасов був понижений у званні за результатами переатестації і за нашою інформацією, написав заяву про звільнення за власним бажанням.


Викликала питання у атестаційної комісії і постать Миколи Черьомухіна, заступника начальника облуправління міліції.

З ім’ям Черьомухіна пов’язана низка гучних скандалів. В публікаціях у ЗМІ, колишнього першого заступника начальника СБУ в Харківській області звинувачують у численних порушеннях закону. Харківський телеканал “АТН” у 2005 році випустив цикл сюжетів “Перевертні в погонах” , одним з головних героїв якого був Микола Черьомухін. Зокрема, у матеріалах “АТН” ім’я Черьомухіна у 2005 році пов’язували з персоною Євгена Жиліна, лідера терористичної організації “Оплот”, а один із харківських бізнесменів звинуватив Черьомухіна у замовленні замаху на його вбивство.

У 2006 році близько 50 народних депутатів написали лист Президенту України , в якому заявили , що “з приходом на посаду начальника Черемухина відбулося злиття окремих підрозділів правоохоронних органів з підприємницькими структурами та злочинними угрупованнями.” — повідомляє “Міська варта.”

З огляду на неоднозначну репутацію Миколи Черьомухна, атестаційна комісія ще не прийняла рішення про те,чи може він залишитися у лавах Національної поліції- це вона буде вирішувати 8 червня на новому засіданні у Києві, після того як члени комісії дізнаються результати додаткових перевірок, призначених Черьомухіну.


Загалом члени комісій відзначають низький загальний рівень результатів тестів,які проходили кандидати:

Впечатления (только по моим 17). Необычно низкий уровень IQ тестов (в среднем 19 баллов из 60 возможных) и профессиональных тестов (около 30 баллов из 60). Полное незнание ни одной статьи Конституции кроме 63 и Конвенции по правам человека. Среднее количество задекларированных автомобилей премиум-класса (в основном лексусы и крузеры) — по 2 на 3 кандидатов.
-Леонід Маслов,член атестаційної комісії

Але при цьому, мінімум один з кандидатів через високі результати тестів, патріотизм та знання і розуміння прав людини отримав відмітку “заслуговує на підвищення.”

Радник голови Харківського Обласного Управління Нацполіції, Олександр Сирота,який також взяв участь у роботі комісії, стверджує , що харківські офіцери показали рівень вищий , ніж їх колеги з інших областей України. Окрім того, Сирота відмічає, що роботі комісії ніхто не перешкоджав і не намагався тиснути на її членів

“Хочу отметить, что члены комиссии были поражены тем, что не испытали никакого давления со стороны правоохранителей, все решения они принимали самостоятельно”
Олександр Сирота, член атестаційної комісії

Остаточне рішення по тим, до кого виникли питання, комісія прийме 8 червня, а згодом, вже в Харкові атестуватимуть другу категорію офіцерів і рядовий склад . До середини липня склад харківської нацполіції має вже бути повністю сформованим.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.

Responses
The author has chosen not to show responses on this story. You can still respond by clicking the response bubble.