Наші у Берліні: як Hub Volunteer Service UkraineLab підкорював

Все у нас буде добре— в це вірять та констатують як факт багато людей, які окремо або спільно роблять кроки назустріч омріяному “Добре”. Конкретні дії конкретних людей перетворюють нашу країну на єдиний організм, де успіхи та прориви в окремих точках надихають та народжують зміни далеко за межами цих локацій. Ми спостерігаємо, як збільшується кількість тих, для кого місце перебування в країні з різних причин не має значення, адже не важливо, де саме покращувати українські реалії.”

Форум, де навчають громадянській активності, місце для якісної коммунікації “агентів змін”, мережа для європейців, яким небайдужа доля України... Як тільки не намагались організатори, учасники чи журналісти пояснити, що ж таке UkraineLab, опис на їхній офіційній сторінці все одно потрапляє у десятку. Це й справді місце для людей, кого незалежно від їх місця проживання хвилює доля України як країни та держави, хто палає ідеями та інноваціями і тих, хто готовий не тільки розмірковувати, а й рішуче діяти!

Цього року однією з учасників UkraineLab стала наш менеджер –Олександра Цукіні, якій пощастило поринути у вирій соціальних проектів, провести кілька неймовірно продуктивних та незабутніх днів у Берліні, після яких вона повернулася надихати нас!

UkraineLab — форум з подвійною структурою: внутрішня та зовнішня. Зовнішні заходи за додаткову ціну можуть відвідувати сторонні люди, внутрішня же — це робота у вузько-тематичних кластерах. Усього існує 6 кластерів, кожний з яких присвячений певній тематиці:

· Поліфонія в освіті: Нові підходи формальної та неформальної освіти в різноманітному суспільстві

· Поліфонія в культурі: Культурні інновації та провокації для побудови гармонійного суспільства

· Поліфонія в суспільстві: Ефективні інструменти для діалогу та інтеграції на тлі (вимушеної) міграції

· Поліфонія інновацій: Потенціал(и) соціальних та наукових інновацій для консолідації суспільства

· Поліфонія в політиці: Дискурси європейськості та розмаїття в політичних відносинах Україна ‒ ЄС

· Поліфонія в медіа: Українська та європейська журналістика між багатогранністю та пропагандою

Здогадайтесь, у якому я!

Мій кластер – це соціальні інновації, у ньому ми розповідаємо про свої проекти, і, що найголовніше, нам розповідають про інновації Берлину, які соціальні проекти вже існують тут. До речі, ми працюємо у Impact Hub Berlin. Багато з учасників змінили свій кластер заради участі у нашому, бо в нас справді дуже крута програма і дуже круті участники (і тут я навіть не тільки про себе).

Олександра – єдина на форумі, чий проект напряму пов’язаний із молоддю. Такі події – крутий показник того, що ми й справді робимо інноваційні речі, аналогів яким немає не тільки в Украіні. І це дає змогу ще більше зрозуміти важливість нашої справи і заряджає натхненням на майбутні звершення!

Програма форуму займає брошуру в 25 сторінок! Це справжня міні-книга, а концентрація талановитих людей на квадратний метр така, що з космосу напевно можна було побачити, як пульсує фонд Роберта Боша, де проходило відкриття форуму. А ми безмежно пишаємося нашим менеджером Олександрою, що вступила у ряди цих “талановитих людей”!

Навіть в умовах неймовірної зайнятості, Олександра не забуває про те, що вдома з новим знанням на неї чекає рідний Hub Volunteer Service та волонтери, яким кортить розширити свої пізнання.

Мої дні насичені з самого ранку до ночі. Я дуже втомлююся, але змушує себе спілкуватися із людьми, щоб дізнатися щось нове та привезти це додому!

Місце проведення форуму було обрано недаремно, адже Берлін – це великий монумент людским помилкам. Зараз Берлін – це місто світу. Якщо б тут не розмовляли німецькою, його можна було б вважати Вавілоном. Тут немає маркерів Німеччини, це місто знайоме і близьке кожному, хто сюди приіжджає.

Крім величезного метро, звісно ж!

“Саме завдяки Hub Volunteer Service, де я з самого початку, я змогла опинитися тут. Hub Volunteer Service дає безліч можливостей кожного дня, і найголовніше– не пропустити їх!”