Експерти закликали Уряд Володимира Ґройсмана розробити нову пенсійну реформу, що передбачає запуск накопичувального рівня

Київ, 09 червня 2017 року. Інтерфакс-Україна

Експерти і представники громадських організацій, які беруть участь у роботі консультативно-дорадчих органів законодавчої та виконавчої влади, вважать, що розроблений Кабміном проект пенсійної реформи не здатний вирішити проблеми пенсійної системи України і закликали Уряд Володимира Ґройсмана розробити нову пенсійну реформу, що буде передбачати запуск накопичувального рівня пенсійної системи.

На прес-конференції в ІА “Інтерфакс-Україна” експерти і учасники ринку недержавних пенсійних фондів охарактеризували запропоновану Кабміном модель пенсійної реформи такою що не здатна забезпечити покращення соціальних стандартів і захистити інтереси майбутніх пенсіонерів.

“Проблеми майбутніх поколінь і майбутніх пенсіонерів залишились за рамками цього законопроекту. Уряд обмежився тільки підвищенням існуючих пенсій, так званим “осучасненням”, — сказав директор підрозділу з управління локальними активами групи ICU Григорій Овчаренко. − На думку експертів та учасників ринку самих тільки змін існуючої солідарної системи недостатньо, щоби змінити ситуацію в країні на краще і переламати загрозливу тенденцію. Сьогодні співвідношення працюючих і пенсіонерів майже 1:1, але до 2050 року воно погіршиться майже в півтори рази. Єдиний сценарій, який дозволяє вирішити проблему забезпечення майбутніх пенсіонерів, який ми усі підтримуємо і на якому наполягають міжнародні інститути — запуск накопичувального рівня”.

Координатор громадянської платформи Нова Країна, президент інвестгрупи “УНІВЕР” Тарас Козак закликав Кабінет Міністрів розробити комплексні пенсійну реформу, яка буде передбачати запуск накопичувального рівня пенсійного забезпечення.

“Ми підтримуємо прагнення Уряду реформувати пенсійну систему, але ми не підтримуємо ту модель, яку пропонує Уряд, — сказав Тарас Козак. — Солідарна система не в стані подолати виклики демографії. Запровадження накопичувального рівня є безальтернативним рішенням”.

У якості ілююстрації неефективності змін параметрів солідарної пенсійної системи експерт Реанімаційного пакет у реформ з питань пенсійного забезпечення і генеральний директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова навела приклад підвищення пенсійного віку для жінок у 2011 році Урядом М.Азарова.

“Жінки, які не вийшли на пенсію після підвищення пенсійного віку, “зекономии” бюджету 20 млрд.грн. — без цього дефіцит Пенсійного фонду України складав би зараз 160 млрд грн” — сказала Третьякова.

Як зазначила Голова Ради Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів Тетяна Сальнікова, запуск накопичувального рівня пенсійної системи створить умови для збільшення ВВП України на 25% у найближчі роки — завдяки залученню в економіку додаткових фінансових ресурсів у вигляді пенсійних накопичень громадян.

“Якщо Уряд запровадить цю опцію накопичувального рівня, до 2050 року співвідношення активів недержавних пенсійних фондів до ВВП країни складе 65%. Це той інвестиційний ресурс, за яким країні не треба ходити по світі з протягнутою рукою”, — сказала Тетяна Сальнікова.

Експерт Реанімаційного пакету реформ з питань пенсійного забезпечення, директор компанії “Пенсійно-актуарний косультант” Олександр Ткач заявив, що вважає недоцільним створення спеціальних державних пенсійних фондів під обслуговування накопичувальних пенсійних програм. На його думку, обслуговувати цей ринок можуть недержавні пенсійні фонди, а функції держави повинні обмежуватися регулюванням ринку.

“Якщо ми йдемо в Європу, не треба створювати ніяких накопичувальних “колгоспів”, щоби працевлаштувати співробітників нинішнього Пенсійного фонду. Функція держави полягає в контролі і нагляді, а не у створенні структур”, — сказав А.Ткач.

з Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, Александр Панченко

Periscope-трансляція: 
 https://www.pscp.tv/w/1YqxokLzObgxv

#недержавніПенсійніФонди 
 #ПенсійнаРеформа
 #пенсія