“YİNE DE AMİN””

İyi müzik vardır kötü müzik vardır, insanlarda da bu böyledir, türler üzerinde durmaya çok gerek yok. Ya iyidir ya kötü…

Ceylan ertem’in “Yine De Amin” albümü böyle bir albüm. Zaten bilenler bilir arabeskten tutunda popa halk müziğin den caza kadar geniş cover repertuarıyla dinleyicisini hayli memnun ediyor.

“Yine De Amin”e gelirsek albümde 11 parça ve 1 remix var şunu söylemeliyim ki hepsi hikaye anlatan parçalar.

“Esmer” ve “Kovdum” Sıla’dan “hiçbir şeyimsin” parçası ise Yıldız Tilbe’den. “Amansız gücenik” albümünde de Yıldız Tilbe’den “Kahroloji” parçası hediye edilmişti yine “El adamı” cover’ı en çok dinlenenler arasında.

Albümün ismi Sinem Sal’ın şiir kitabından, kapak resmi ise benimde çok sevdiğim ve yakından takip ettiğim Taner Ceylan’nın “Ten kafesi” adlı çalışmasından alınmış. Albümün prodüktörlüğünü ise ceylan ertem üstlenmiş.

İlk klip ise “Efsunlu Dünya” ya çekildi

Uzaktan bahar kokusunu duyanlar için “”Yine De Amin” çiçek açtıracak desem yeridir.

Müziği kendi doğasına yakıştırıp hayatla müziği bir tutanlardan bana göre ceylan ertem, aşka, dostluğa, yalnızlığa gerektiğinde isyana teşvik ediyor dinleyicisini.

Her albüm isminin bir hikayesi olduğunu anlatırken Ertem “Yine De Amin” de benim anladığım kadarıyla yaşama sıkı sıkı tutunmayı, sabretmeyi, yaşanan olumsuzluklara rağmen dik durmayı öğreten bir tavır veriyor.

Her albümü ayrı bir renk olan sanatçının her albümde çıtayı yükseltmesi beni ve eminim benim gibi dinleyicilerini heycanlandırıyor.

Albümde favorilerim “Nilüfer” ve “Beni öyle bilme”

Son söz: hüznü ve mutluluğu bahara yakışacak bir albüm.

M��a3

Show your support

Clapping shows how much you appreciated İbrahim KarakuŞ’s story.