Na stránkách fantasy.indycar.com (dostupných i v mobilní aplikaci) je k dispozici Fantasy liga. Letos máme založenou i českou ligu, dostupnou pod IndyCarCZ.

Pokud se budete chtít zúčastnit naší ligy, neváhejte a ozvěte se na email info@indycar.cz. Ozvěte se však z emailu, pod kterým jste do fantasy zaregistrování. Obratem Vás totiž právě pod tímto emailem přidáme do naší privátní ligy.

IndyCar CZ logo.

Jak na to?

Fantasy liga je soutěž, kde máte podle určitých pravidel, možnost vybírat (kupovat) hráče (jezdce) a skládat si z nich vysněný tým. Ten kdo nejlépe nakupuje, získává nejvíce bodů, které se na konci sezóny sečtou. …


Start prvního závodu letošní sezóny NTT IndyCar Series se blíží a tak se podíváme blíže na to, kdo by letos mohl bojovat o titul.

Josef Newgarden a Alexander Rossi — photo by indycar.com.

Josef Newgarden

Úřadující šampion, který začínal u Sarah Fisher, dva roky předváděl své umění u Eda Carpentera, aby jej nakonec ulovil Penske a získali spolu titul hned v první sezóně. Obhajoba mu však nevyšla, stejně jako sezóna 2018. Loni už to bylo jiné a díky čtyřem vítězstvím opět šampionát ovládl. Pokud se vyvaruje výsledkovým propadákům (hlavně v závěru sezóny), může titul obhájit.

Alexander Rossi

Dalo by se říci “věčně druhý”, ale není to tak úplně pravda. Jeho výkony však mají…


Američen Oliver Askew a Holanďan Rinus VeeKay svedou opět souboj o titul. Tentokráte v hlavní sérii IndyCar budou bojovat o titul Nováček roku.

Oliver Askew (vlevo) a Rinus VeeKay (vpravo) — photo by indycar.com.

Paradoxně však bude evropan závodit za americký tým, zatímco američan za spíše evropský (bereme-li v úvahu, že McLaren je nyní tým z VB). O to pikantnější však celý souboj vlastně může být!

Oliver Askew prošel v posledních třech letech doslova jako nůž máslem programem Road To Indy. V roce 2017 zvítězil v šampionátu USF2000, o rok později skončil třetí v Indy Pro 2000, aby následně loni zvítězil v šampionátu IndyLights. …


Řekněme, že takový co začíná už v únoru a končí v září, aby se nekryl s NFL. Každý fanoušek by jistě rád viděl třeba 24 závodů, ale i v dobách CART jich bylo “jen” 20, takže u tohoto čísla zůstaneme…

Aktuální podoba Nazarethu — photo by change.org.

Byť mnozí příznivci AOWR chtějí primárně ovály a ideálně jen ovály (snad s výjimkou Long Beach), ideální kalendář by měl řádně procvičit kvalitu pilotů na přírodních tratích, městských i letištních tratích a pak na oválech různých délek.

Poskládat takový kalendář, který by i ideálně vycházel z historického využívání okruhů, není snadné. …


Po konci Sebastiena Bouraise u Dale Coyne Racing se s týmem rozloučil i šéfinženýr Craig Hampson, jenž nově posílí tým Arrow McLaren SP.

Craig Hampson (vlevo) a Sebastien Bourdais (vpravo) — photo by INDYCAR.

Ti dva — Sebastien Bourdais a Craig Hampson — se sešli ještě v dobách CART/ChampCar v týmu Newman Haas a vytvořili de facto nepřekonatelné duo jezdec-inženýr, neboť Seb vyhrál 4 tituly v řadě, v letech 2004 až 2007.

Nově se pak opět sešli v týmu Dale Coyna, díky čehož si Bourdais připsal hned v úvodním podniku roku 2017 vítězství a nebýt jeho nehody v Indianapolis, určitě by se celý ročník odvíjel pro Bourdaise i celý tým jinak.


Toto spojení by se mohlo stát realitou, pokud se podaří Chipu Ganassimu sehnat peníze. Potom by totiž “podepsal Jamese v sekundě!

James Hinchcliffe to má nyní těžké. Ještě koncem léta vše vypadalo, že bude vyvázán ze smlouvy s Hondou, aby mohl zůstat u týmu Arrow McLaren SP, který přechází na motory Chevrolet.

James Hinchcliffe — photo by MotorsportWeek.

Jenže v říjnu nabraly věci úplně jiný směr a tým McLaren se rozhodl vsadit na mladíky O’Warda a Askewa. Pro zkušeného “Hinche” tak nezbylo v týmu místo. …


V listopadu by mělo být potvrzeno, že O’Ward a RedBull ukončili spolupráci, takže se jezdec může soustředit na jiný cíl, než jakým je Formule 1. Okamžitě se objevili spekulace, že by se mohl stát druhým pilotem u McLarenu.

Patricio O’Ward — photo by indystar.com.

2O letý Mexičan začal letošní sezónu v IndyCar, ale nakonec kývl na nabídku Red Bullu, aby přišel do jejich akademie. Místo celé sezóny tak absolvoval pouze 7 závodů v nichž získal 115 bodů.

Rozchod s Red Bullem zatím potvrzen není, což by se mělo stát až v listopadu, ale Helmu Marko prý Patriciovi sdělil: “Máš nějaké možnosti v Indycar, vužij jich! To…


Stáj Chipa Ganassiho rozšiřuje svůj závodní program o další vůz, do kterého se posadí Švéd Marcus Ericsson, jenž má zkušenosti z Formule 1.

Marcus Ericsson — photo by indycar.com.

Vůz s motorem Honda bude závodit s číslem 8 a sejde se tak v jednom týmu s dalším Švédem, nováčkem letošní sezóny Felixem Rosenqvistem (#10) a vícenásobným šampiónem IndyCar Scottem Dixonem (#9).

Statistiky 29letého Švéda jsou: 16 závodů v průběhu sezóny 2019, nejlépe 2. místo v Detroitu, 6 kol ve vedení závodu a zkompletováno 88,5 % všech kol.

Chip Ganassi si o tomto závodníkovi myslí, že má unikátní zkušenosti z různých šampionátů po celém světě, což může pomoci celému týmu v dalším rozvoji.

Sám Ericsson je velmi šťastný z této události, zvláště když se připojuje k týmu vítězů a je připraven udělat vše pro úspěch svůj i celého týmu v roce 2020!

Zdroj: indycar.com


Jay Frye se rozpovídal ohledně případné možnosti zavést pevné starty v IndyCar s příchodem nových vozů. Byť přiznal i některá pozitiva, zatím to není “na pořadu dne.”

Spekulace ohledně pevných startů se objevili záhy poté, co byly ohlášeny specifikace nových hybridních jednotek, které mají obsahovat i startér ovládaný jezdcem.

Pevný start závodu v Houstunu (2014) — foto by indycar.com.

Dle Frye byla však tato technologie přidána hlavně proto, aby se snížil počet výjezdů Safety Teamu a tím pádem i žlutých fází (zde by totiž bylo možné využít lokální žlutou, bez nutnosti neutralizovat celý závod).

Druhou věcí je, že IndyCar právě letmé starty odlišují od ostatních sérií. Že je to velmi…


Společnost NBC uvedla v uplynulém týdnu statistiky sledovanosti závodů IndyCar v letošním roce s jediným výsledkem — závody IndyCar letos sleduje více lidí.

Toto je samozřejmě dobře a pro celou sérii je to velmi dobrá zpráva. Nutno však říci, že nárůst není extrémní, ale spíše mírný. Což však může značit zdravý růst s potenciálem do budoucna.

Každopádně bylo uvedeno, že letošních 15 závodů (bez toho v Portlandu) vidělo v průměru 1,129 miliónů diváků (přitom některé běžely na kanále NBC Sports Network).

Oproti uplynulé sezóně 2018, kdy pět závodů běželo na ABC a 10 na NBCSN, se jedná o navýšení o 10 %. Na NBC byl loni průměr 967 tisíc diváků, na ABC bez Indy500 pak 906 tisíc diváků.

Zdroj: portlandgp.com, eu.indystar.com

IndyCarCZ

Novinky ze světa IndyCar od IndyCar.CZ

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store