Kniha 10

Za ten rok, co piji víno, musím uznat, že asi dvě vína se mi začala zdát sladká, což dříve neexistovalo. Všechna vína mi totiž spadala do jedné kategorie, a sice kyselé. Teď už cítím rozdíly v chuti, ale v žádném případě bych vína od sebe nerozpoznal.

Díky konzultacím, které se konali každých 14 dní, někdy i dříve, jsem získal tak ohromné zkušenosti, jelikož sem se na reakce těla, která byla dost často tak silná, že jsem myslel „tak to je můj konec“ mohl zeptat a zjistit příčiny těchto reakci a dát do souvislosti třeba i po roce.

Je to až neuvěřitelné, když si teď vzpomínám, jak jsem jednu neděli ( to bylo v prvním měsíci léčby) zasedl ke stolu, kde byl ukázkový oběd co do složení dle doporučení – pstruh na másle s pečenými brambory. V tu chvíli se mi totiž udělalo tak strašně nevolno! Ale pomalu jsem to snědl, i když jsem najednou na to ve chvilce přestal mít chuť. Večer se ta nevolnost opakovala. Už přesně nevím, jestli to bylo ještě tu neděli nebo jeden z následujících dní ( někdy snězená potravina nebo kombinace snězených jídel během dne vyvolá obtíže, které se mohou projevit až za 2–3 dny- opět má osobní zkušenost ). Jen vím jedno s určitostí, že tehdy jsem ještě řeči těla nerozuměl. Ta mě. totiž tehdy u stolu varovala, ať to jídlo nejím.

Zní to neuvěřitelně ? Blaznivě? Možná ,ale „ zázraky se nedějí v rozporu s přírodou, ale v rozporu s tím, co o přírodě víme“.

Až po půl roce a po roce znova, kdy se mi totéž přihodilo opět, jsem to teprve pochopil. Pstruh totiž nebyl čerstvý, ale mražený a. zakoupený v potravinovém řetězci P… a ten mne přiotrávil. Jedna z dalších historek, kterou zde ještě popíši, bude ještě silnější, a to se taky bude vázat na tento obchodní řetězec a na konzumaci pstruha z mrazáku. Proto milí přátelé, buďte velice opatrní, kde nakoupíte a co nakoupíte. Nemůžete si říci,

jako to já dříve dělal – pstruh je zdravý- a popadnu prvního, na kterého kdekoliv narazím. Obzvláště se to týká ryb. Kupujte, když je to možné, čerstvé.

a zkontrolujte, aby neměly zakalené oči (známka již probíhajících změn)

Když jsem celou záležitost znova konzultoval při sezení, dostal jsem informaci, že mají spoustu klientů, kteří mají zdravotní problémy s potravinami pocházející z tohoto řetězce. (a já se zařadil mezi ně).Buď zdroj potravin je špatný nebo je špatný sám o sobě celý tento řetězec obchodů. Když jsem o této zkušenosti hovořil se svým synem Davidem, bylo mi sděleno, že další obchodní řetězec B….. se sice tváří jako samostatný, ale jsou s tím předchozím těsně spojeny ( informace z VŠ přednášky)!

Teď se dovolím vrátit ke dni, kdy jsem se dozvěděl svoji diagnózu poprvé, i když byla jen povrchní. Proč povrchní? Protože až po 3 měsících mi bylo řečeno, že mi jednou, o něco déle, přesně řeknou, co všechno mi tehdy bylo.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.