Kniha 49

Dnešní kapitolu bych začal větou „ to jsem ale jelito“ v úterý jsem byl v Pardubicích, abych dostal odpověď na moje otázky. Dále jsem se zde dozvěděl, že není dobré používat během vaření osmaženou cibulku (zahušťuje mízní systém). Když budeme chtít cibulku do pokrmu použít, tak. bychom ji měli přidat do jídla až v době, kdy se už neosmahne. Další rada zněla, že z tropického ovoce je pro

nás vhodné jen Pomelo a Ananas. A další rada se také týkala tropického ovoce. Když jíme večer později než v 16 hodin , snižujeme si schopnost trávení tropického ovoce a o tom chci mluvit. Tyto rady jsem přijal v úterý a hned si je zapsal do poznámek. Dnes je sobota večer já přišel domů a pustila se do mě zimnice a je mi nějak divně. Trochu mam podezření na tenké párky, které jsem dnes snědl. Koupil jsem je od kolegy z práce, že jeho známý dělal domácí. Jelikož sem si jich koupil ¾ kg a snědl 5 nožiček a zbytek dal do mrazáku, zajímalo mne jestli jsou oni ten problém, abych je když tak příště nejedl. Beru mobil do ruky a volám do Pardubic. Popisuji o co je chci požádat, abychom zjistili příčinu. Párky vypadávají ze hry „ty to nejsou „ zni odpověď ani žádné jiné jídlo z dnešního dne. Je to jídlo ze včerejška.

Tak první jmenuji jablkové knedlíky, ty to také nejsou. Pátrám v paměti a jmenuji. hroznové víno a mandarinku. Mandarinka, ta to je. V kolik jste jedl večer den před tím ? Marně vzpomínám, ale na přesný čas si nevzpomínám. . Bylo to déle jak po 16 hodině? – zní pomocná otázka. To určitě, večeřím tak okolo 18 hod. . V tom mi to sepne ! Ty jsi ale jelito, pomyslím si. V úterý dostaneš radu o tropickém ovoci a v sobotu se o tom musíš přesvědčit na vlastní kůži? To jsem určitě nechtěl, jen to bylo pro mne ještě nezažité a tak sem se nechtěně této chyby dopustil. Nikdy bych si dříve nepomyslel, že to může mít na tělo takový vliv. Tedy aspoň na moje. Další velká zkušenost a opět draze zaplacená, jak mi již bylo jednou řečeno.