Kadına şiddet

Ellerinde iPhone’ları ile tüm gün Foursquare(Forsiker)’da check-in yapıp, evlerini dahi bu uygulamada -Fatmagül’ün sarayı, Anangil’in malikanesi şeklinde- tag’lemeleri, bundan dolayı; zamanında kaprislerini çekemeyeceğini anladıklarında ya da iktidarsız çıktığında reddetmeleri ve bunun sonucunda o ayının evlerinin kapısına dayanması ya da o ayı tarafından kalplerinin kırılmaları, taciz ve tecavüze uğramaları, dayak yemeleri.

Tamam, kadına şiddete hayır ama siz de bir erkeğin sadece tipine bakarak kollarına atılıyorsanız bu saçmalıkta sizin de büyük payınız oluyor. Sizin de bileceğiniz gibi iyi ve kötü insanlar var. Kötü insanlar dayak atıyor, aaa! Ne kadar şaşırtıcı! Sinir hastası manyağın teki olmama rağmen kadınlara hiçbir şekilde sert davranmayıp, hiç de dövmüyorum, bakın burada ne kadar enteresan bir tezat mevcut.

Kadınların ağzı (neredeyse) her zaman erkeklerden iyi laf yapar ve genel olarak kadınlar laf dalaşına girmeyi daha çok severler. Ayrıntılar kadın için daha önemlidir.
Örnek vereyim:
Herhangi bir tartışmada -haklı/haksız fark etmeksizin- herhangi bir insan haklı olduğunu düşünüyorsa laf dalaşına girer. Eğer ki bu şahıs erkekse ve (bakın burası en can alıcı, Türk kadınının en sevdiği kısım) erkek yeterince zeki değilse haklı bile olsa laf dalaşında yenilir. Zeka seviyesi ve dolayısı ile ağzının laf yapamaması nedeniyle sinirlenir ve şiddete başvurur. Sonra siz “Ama o çok tatlıydı, kirli sakalları vardı, six pack’i vardı, 1.85 boyu vardı” falan diye nasıl dayak yediğinizi bile hazmedemeden zevklerinizle kalırsınız götüm gibi.

Kadınların giyimi konusu

Not: Hani diyorlar ya “o mini eteği giyersen zaten haketmişsindir tecavüzü” falan diye, kesinlikle öyle bir yargıya sahip değilim.

Bir insan bir diğerinin giyimine karışamaz. Sen onun başörtüsüne laf edersin, o senin mini eteğine, atkına. Aptal tabularınız ve atgözlüğünüzden kurtulamadığınız için bu toplumdan bir sikim olmuyor zaten.

Sen tecavüz eden adamı, Kadıköy meydanda sikinden boğanın boynuzuna asmazsan böyle olacak tabii. Demokrasi ve insan haklarınız beni öldürüyor.

Neyse bu sefer çok uzatmayacağım, sürekli olarak Demirel’in “Kerhaneleri kapatalım da gençler bizi mi siksin” lafı kafamda çınlıyor.

Öpüldünüz. (Eğer okuyucu dişi ise bayağı enteresan yerlerinizden)
SAPIĞIM TUTAMIYORUM KENDİMİ ya ondan işte.

http://www.youtube.com/watch?v=TAqZb52sgpU

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.