Студенти першої хвилі Програми для ветеранів АТО закінчили навчання: 19 випускників захистили свої бізнес-проекти, найкращі з яких отримають фінансування

Київська школа економіки вітає студентів першої хвилі Програми підприємницької діяльності для ветеранів АТО із захистом бізнес-планів.

Цей соціальний проект повністю безкоштовний для всіх бажаючих, що пройшли АТО, та має на меті навчити студентів веденню підприємницької діяльності, і, як результат, створити заліковий бізнес-план. Навчання тривало 2,5 місяці, та завершено захистом бізнес-проектів та визначенням найкращих з них, які отримали фінансування. KSE і надалі проводитиме соціальний курс. Студенти другої хвилі вже зайняли місця на шкільних лавах. Паралельно планується набір третьої хвилі.

Протягом майже трьох місяців викладачі Київської школи економіки разом із студентами-ветеранами АТО глибоко занурювались у реальні проекти. Ґрунтовна теорія розкривалась пліч-о-пліч із практикою, разом вчились розробляти стратегію розвитку, розраховувати фінансові показники, презентувати інвестиційний проект. Дехто, навіть, змінив свою початкову ідею бізнесу на ту, що була ближче до душі.

По закінченню програми проекти представлялись на захист журі. Всього на захист представлено 19 проектів у найрізноманітніших видах діяльності — від сімейної пекарні до утилізації й переробки автомобільних покришок. Розбір й оцінювання бізнес-планів довірили незалежному журі, до складу якого увійшли:

- Анна Петрова, засновниця та генеральний директор Startup Ukraine

- Володимир Семеніхін, маркетинг-директор MARS UKRAINE

- Слабинський Андрій, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, департамент малого і середнього бізнесу

- Володимир Кадигроб, керуючий партнер Zeitgeist Design, співорганізатор Програми

- Василь Назарук, WNISEF

- Денис Коробейніков, партнер SARS Capital

Найкращі проекти будуть названі 24 червня, на урочистій випускній церемонії. Вони отримають фінансування від Київської школи економіки.

Співпраця зі студентами продовжуватиметься й надалі. Вже створено KSE alumni club, в рамках якого будуть проводитись регулярні тематичні зустрічі випускників із запрошеними гостями, відвідувачі зможуть обмінюватись досвідом, результатами та планами роботи. Буде створена система менторської підтримки — усі охочі ветерани-випускники матимуть досвідченого наставника-представника бізнесу. Та, звісно, випускники будуть залучатися до навчального процесу існуючих груп.

Олександр Чуб: “Даруйте дітям радість!”

Проект: Дитячий табір “Кузня Уніж” або “Мандруй ногами”

Табір триватиме 14 днів та проходитиме у самому серці Дністровського каньйону, на околицях села УНІЖ, на території колишньої ферми. Проведення забезпечить команда досвідчених інструкторів. Таборова програма включатиме сплави Дністром, походи околицями з ночівлями в лісі, заняття з фізичної підготовки, рукопашу, фітнесу, тактичної та основ медичної підготовки, ігор та квестів.

Таборова програма включатиме сплави Дністром, походи околицями з ночівлями в лісі, заняття з фізичної підготовки, рукопашу, фітнесу, тактичної та основ медичної підготовки, ігор та квестів.

2. Василь Стариченко

Проект: “Селекційна компанія”

Ринок насіння сільськогосподарських культур у світі стрімко розвивається. Нові технології дозволяють створювати сорти з кращими споживчими якостями. Наша мета — стати інноваційною селекційною компанією №1 в Україні. За 15–20 років, досягти 20% ринку насіння пшениці у Туреччині, Польщі, Білорусі та 5–10% — у країнах центральної Європи.

3. Михайло Білянський: “Прагни — досягнеш!”

Проект: “Хостел на Сході України”

Хостел «Мандарин» — створення та відкриття концептуального яскравого хостелу (мережі), який буде надавати послуги оренди койко-місць на сході України, з можливістю розширення через мережу закладів по Луганській і Донецькій областях, в перспективі і по всій Україні. Хостел буде являти собою міні-готель економ-класу, орієнтований, у першу чергу, на шукачів недорогого проживання на 1–10 днів.

4. Олександр Никоненко: “Ваш імунітет — в наших ягодах”

Проект: “Вирощування та продаж ягід”

Започаткування діяльності щодо вирощування та реалізації ягід: суниця (ксд, нсд), малина (літня, ремонтантна), аґрус, порічка, ожина, жимолость.

5. Катерина Котлярова

Проект: “Завод з переробки зношених автомобільних шин у гумову крихту (м.Київ)”

В усьому світі проблема переробки використаних автомобільних шин є досить гострою та невирішеною. В Україні накопичується 150 тис. тон такого сміття щороку, і тільки 10% іде на переробку.

Цей проект розрахований на переробку до 5 тон автопокришок на добу шляхом механічної обробки, в результаті якої отримується гумова крихта та металевий і текстильний корд. Це безвідходне виробництво, що планується на околицях Києва (або віддаленістю до 25 км).

6. Володмир Ткачов

Проект: Відкриття бургерної “ГамBurg”

Мета проекту — відкриття закладу, де будуть виготовлятись смачні бургери з незамороженого м’яса. Основні пріоритети будуть знаходитись у площині якості, свіжості продуктів, часу, виготовлення та сервісу.

7. Едуард Горошочок

Проект: “Вороскол”

Вороскол — це об’єдання побратимів для підтримки один одного після війни. Це громадська організація, яка діє у Полтавській області, сільськогосподарський обслуговуючий кооператив з
учасників бойових дій. 42 га у власності та 20 га у процесі передачі учасникам бойових дій.

Ціль — створити умови для ведення рибного господарства на засадах сталого розвитку. Створити умови для вирощування кормової бази на території кооперативу. На четвертий рік діяльності вийти на об’єми:

короп — 6 тон, раки — 30 тон та отримання прибутку в понад 4.5 мільйони гривень на рік.

8. Сергій Ілашку

Проект: “ALTER EGO” — кафе-бар

Затишна кав’ярня третьої хвилі в м.Дніпро, що о 21:00 перетворюється на коктейль-бар.

9. Артем Хорунжий

Проект: “Вирощування рудих осмій та продаж їх коконів”

Україна має біля 200 000 гектарів садів та ягідників. Усі ці незчисленні площі насаджень потребують якісного запилення для отримання комерційно-привабливих показників врожайності.

Абсолютно всі ці проблеми вирішуються використанням для запилення рудих осмій.

Наш продукт: кокони осмій запаковані у картонні коробки.

10. Майя Москвич

Продукт, вирощуванням якого займається Майя, — часник сорту “Любаша”. Часник — це додатковий дохід, для тих, хто вже вирощує нішеві культури і це власна справа для тих, хто тільки хоче розпочати власний бізнес в агросфері.

Основними клієнтами стануть підприємці, фермери, селяни одноосібники, всі люди, котрі хочуть розширити вже існуючий агробізнес, або ті, хто хочуть розпочати власну справу в аграрному секторі. І ті, коті не мають досвіду в вирощуванні даної культури, так і ті, котрі все знають і потребують всього лиш якісного насіннєвого матеріалу. Унікальність пропозиції на ринку полягає в інформаційному і консультаційному супроводі після покупки насіння. Клієнтам пропонуватимуться готові рішення для започаткування часникового бізнесу.

11. Ірина Постова: “Вперед і вгору — мандруймо разом!”

Проект: “Розумійко”

РозУмійко — це інтерактивні екскурсії для дітей під ключ. Туристичні та екскурсійні послуги для дітей по Києву та передмістю, особливістю яких є руйнування стереотипів, що екскурсія, музей, мистецтво — це нудно та нецікаво. Ми впроваджуємо термін «мандрівки» і показуємо, що формування різносторонньо розвинутої особистості.

12. Ярослав Коваленко

Проект: “Фермерського господарства “KOVAL”

Загальна мета проекту — вирощування часнику (та в подальшому інших видів овочів) у Житомирській та інших областях України, їх подальша переробка та експорт в Європу та Америку.

Цілі проекту за роками:

У 2019 році — виростити об’єм часнику у розмірі 50 тон на 4 га землі у власному користуванні (м.Андрушівка Житомирської області). Вихід на європейський ринок. Навчання та підтримка у вирощуванні часнику мешканців селищ. У 2020 збільшити об’єм до 150 тон. Побудувати овоческлад. У 2021 реалізація для канадських споживачів. І подальший розвиток та будівництво заводу з переробки та консервації овочів.

13. Геннадій Хмелюк

Проект: “Кондитерська-пекарня ”Пекар”

Мета проекту: відкриття кондитерської з власним виробництвом, виготовлення і реалізація виробів в одному місці. Головні цінності — задоволення і довіра наших гостей.

14. Пономаренко Денис

Проект: “PONOMAR — Бренд чоловічих аксесуарів люкс класу”

Компанія орієнтована на: чоловіків у віці від 20 до 50 років, які носять класичний одяг та аксесуари,

жінок у віці від 20 до 50 років, які бажають зробити подарунок, корпоративних клієнтів в таких галузях як HoReCa, приватні навчальні заклади, банки.

Наразі велика цільова аудиторія в Україні не знає, де купувати продукти даного класу, які б відповідали їх побажанням, а саме, таким як ексклюзивність, органічність тканин, аксесуар, який можна придбати по індивідуальному замовленню, а головне престижний, що не тільки підтверджує статус людини, а і об’єднує людей в особливу субкультуру для комунікації.

15. Роман Набожняк

Проект: “Veterano Brownie”

Veterano Brownie — перша міська браунарня. Браунарня — монозаклад, де головний продукт — брауні, шоколадний десерт із різними смаками, на основі плиткового чорного шоколаду або 100% тертого какао. Основний напій, що доповнюватиме десерт — кава. Кава і шоколад — ідеальна гастрономічна пара. Бізнес є частиною Veterano Group — групи бізнесів, заснованих ветеранами російсько-української війни для адаптації учасників бойових дій через роботу та підприємницьку діяльність.

Соціальна відповідальність — один із ключових принципів роботи групи: 10% прибутку ідуть на підтримку сімей загиблих бійців.

16. Ліндов Роман

Проект: “Tips for trips”

Сервіс з організації авторських турів за кордон та планування подорожей за кордон “Tips for Trips”. Ми пропонуємо авторські тематичні тури Європою на будь-який смак. У нашому арсеналі буде три типи турів, залежно від їх вартості. Для кожного з цільових груп наших клієнтів ми готові запропонувати рішення.

17. Влад Плахтій

Проект: “Pet Hub” — санаторій для домашніх тварин повного циклу.

Санаторний кінологічний комплекс (у перспективі — мережа) буде створений із урахуванням потреб тварин, клієнтів та умов, необхідних для дотримання всіх санітарних норм, високого рівня комфорту проживаючих тварин, та безпеки під час роботи з собаками.

18. Абубакаров Тимур

Проект: “Ideas cafe”

Опис продукту: Кав’ярня третьої хвилі у центральній частині міста Рівне, з сучасним дизайном на 15 місць.

19. Молодід Сергій

Проект: “Тактичне спорядження Traverce Tactical Team”

Модульне тактичне, туристичне та медичне спорядження. Унікальність продукції полягає у модульності конструкції, власній розробці, відсутності плагіату, можливості кастомізації та власному бойовому досвіді.

  Kyiv School of Economics

  Written by

  Official profile of the Kyiv School of Economics (KSE) http://www.kse.org.ua/uk/

  Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
  Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
  Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade