Друга хвиля програми з підприємництва для ветеранів АТО принесла ще більше проектів

Влітку безкоштовну волонтерську програму з підприємництва у Київській школі економіки пройшли ще 35 ветеранів АТО. З них 23 захистили свої бізнес-плани перед журі. Шість проектів-переможців отримали фінансування від Фонду родини Загорій, а всі випускники — сертифікати про закінчення Програми.

Серед представлених на розгляд журі проектів — цікаві й різноманітні життєздатні бізнес-плани. Представляємо всі проекти випускників-ветеранів АТО.

Серед журі Київської школи економіки:

- Сергій Гвоздьов, академічний директор Програми для ветеранів, професор KSE;

- Василь Назарук, керівник програми соціального інвестування, Western NIS Enterprise Fund;

- Діна Немирович, консультант з управління змінами та стратегічному плануванню, Deloitte;

- Наталія Буткова-Вітвіцька, директор департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу, ПАТ “Ощадбанк”.

1. Антіпов Денис, виробництво та продаж іграшок з дерева

Денис презентував на розгляд журі цікавий проект з виробництва наборів розвиваючих іграшок. За час навчання у KSE він, власне, вже стартував проект — отримав кредит та запустив налагоджувальні роботи лазерного обладнання для лазерної різки та гравіювання до створення власних іграшок з екологічно чистого дерева без додавання лаків та фарб. Окрім різноманітних сувенірів, подарунків, заготовок для творчості, розвиваючих іграшок, він також планує випуск кубиків з будь-якими варіантами літер та цифр (наприклад, кубиків з абетками мовами національних меншин в Україні, яких наразі на ринку зовсім не представлено).

2. Веприк Микола, відео продакшн “HONOR PRODUCTION”

Honor Production — існуюче відеовиробництво.

Микола поставив за мету розширення відеовиробництва задля збільшення прибутку й налагодження структури компанії, а також забезпечення соціального проекту про традиційну культуру України на місцях — “ЧЕРПАК”. Компанія буде надавати якісні послуги у повному обсязі до готового відеопродукту, та створення кожного замовленого фільму індивідуальним під особливості замовника. В компанії вже працюють творчі відеографи, які виготовляють відео щирих емоцій своїм достойним замовникам. Сама назва “Ґонор” у перекладі — честь, яка і є критерієм підходу до роботи й ставлення до клієнтів.

Дубніков Вадим, виробництво паливних брикетів RUF з відходів лісопереробної промисловості

Мета проекту — створення високотехнологічного виробництва паливних брикетів RUF, як альтернативне та екологічне паливо. При високій тепловіддачі вони на 20% дешевші за газ та вугілля. Випускник вже порахував, що реалізація проекту дозволить власникам підприємства отримувати прибуток у розмірі від 50 до 260 тис. євро щорічно.

Калиновський Ігор, ГО ССК «ДСС» Do it Yourself

Програми та семінари по цивільній медицині, військовій, психології, соціології, фізично-прикладних видів спорту (бойові мистецтва, кросфіт) ще й досі є доволі популярними й малопредставленими у нашій країні. Ігор також планує створити стрілецькі стенди для мисливців, організовувати та проводити ігри зі страйкболу та пейнтболу. До змагань та занять залучатимуться спортсмени МКПС.

Студень ставить за мету проекту:

 • Збільшення цільової аудиторії стрільбища за рахунок стрільців, які займаються на стихійних полігонах, покращивши умови занять за помірні кошти.
 • Створення вільної зони для розвитку стрілецьких навиків, виживання в умовах цивільного та військового конфлікту. Зробити прибутковим монопольний бізнес в державі, пов’язаний зі зброєю та її компонентами.
 • Створити громадську раду ГО «ДСС», яка буде впливати на ринок зброї, боєприпаси та формування законодавчої бази по обігу зброї в країні, формування закону про зброю.

Каневська Таїса, Тренінговий центр “UNIT”

Таїсія представила тренінговий центр у якості приватного навчально-тренувального закладу, який буде проводити тренінги з першої допомоги різної специфіки для бізнесу та фізичних осіб.

Географія діяльності — Київ, Київська область (90%) та вся Україна (10%), з потенціалом створення самостійних регіональних філій.

➢ тренінги з першої допомоги (з різною специфікою та рівнем складності);

➢ тренінги з особистої безпеки в надзвичайних ситуаціях (наприклад, при пожежі);

➢ сучасні протоколи підготовки та симуляційне обладнання для тренувань;

➢ адаптацію розкладу та вправ до потреб замовника;

➢ навчання через позитивні емоції та неформальне спілкування.

Карвась Ярослав, виробництво електробайків «IKAR CUSTOM»

Мета бізнес-проекту — надання потенційному клієнту можливість безпосередньо брати участь в моделюванні власного електробайка, як за візуальними складовими, так і за технічними.

Кінцевим продуктом є:

- двоколісний або триколісний транспортний засіб, виготовлений на базі індивідуального замовлення, обладнаний електроколесом та акумулятором;

- післяпродажний супровід — апгрейд і гарантійне обслуговування.

Для реалізації проекту автор виділяє:

- приміщення (є в Київській області);

- інженери і дизайнер, які мають розуміння, бачення, підхід до справи (є кандидати вже готові до роботи);

- обладнання для виготовлення каркасів, рам, комплектуючих;

- просування та реклама.

Кармазін Олександр, вирощування горіхів фундука

На власному прикладі показати можливість ведення перспективного високорентабельного агробізнесу на відносно невеликих сільськогосподарських ділянках. Горіховий промисловий сад — це довготривалий проект на десятки років, тому ретельне вивчення досвіду вже існуючих садів і співпраця з досвідченими фахівцями подібного бізнесу сприятиме усуненню системних помилок при реалізації проекту, а об’єднання в плодово-ягідні кооперативи надає можливість підтримки державними програмами.

Косач Петро, інженерне ательє

Верстати і машини з числовим програмним управлінням стають головною силою в новій промисловій революції. Звичайно, самі верстати відомі з часів перфокарт. Але тільки з середини двотисячних вони отримали достатні споживчі якості, щоб стати основним компонентом виробництва, а не забавною штукою для деяких видів не дуже відповідальних робіт. І тепер всілякі верстати з ЧПУ, перш за все, фрезерні багатоосьові та токарні, користуються постійно зростаючим попитом на ринках розвинених країн і тих, що розвиваються.

Ідея бізнесу — створення інженерного ательє, яке буде надавати послуги з:

 • Розробки та виготовлення 2D, 3D-моделей і деталей;
 • виготовлення верстатів з ЧПУ.

Ціль проекту — створення власного бізнесу, який буде приносити прибуток і задовольняти потреби споживачів у наданні якісних послуг. Створення серійного виробництва, сервісного центру по обслуговуванню верстатів.

Котлярова Олеся, Squirrel art productions

Squirrel art productions — вже існуючий бізнес з надання послуг фото та відео з висоти пташиного польоту за допомогою квадрокоптера. Команда працює у західному регіоні України. Автори проекти запропонували нову, яскраву послугу, якої ще ніхто не надає у цьому регіоні — дронвертайзинг.

Кротенко Ілля, веганська точка фаст-фуду

Ілля запланував старт проекту на 2020 рік. І бачить його у форматі веганської точки фаст-фуду на основі моно-продукту за демократичною ціною. Ідея проекту виникла у необхідності забезпечення міського ринку швидкого харчування веганськими продуктами.

Лакійчук Павло, дитяче ортопедичне взуття

Свою ціль команда компанії дитячого ортопедичного взуття «ocTOPus shoes» вбачає у вирішенні потреби батьків у здорових дітях. За мету було обрано ідею створення лінійки взуття для дітей та підлітків, що мають ортопедичні властивості. Таке взуття допоможе зберегти здоровою ніжку дитини, воно буде мати стильний вигляд і візуально приховувати свою профілактичну та ортопедичну направленість.

Левченюк Юрій, дорогоцінний пластик

«Дорогоцінний пластик» — створення та відкриття мобільних центрів прийому вторинної сировини за зразком європейських країн, які надаватимуть послугу покупки вторсировини у місцевого населення спальних районів міста з можливістю розширення мережі на всю Україну. Буде організовано склад для зберігання і остаточної переробки сировини в гранули (екструдат), створення робочого простору для дрібносерійного виробництва виробів із пластику й подібних матеріалів за технічних завданням замовника.

Літун Михайло, вирощування грецьких горіхів

На сьогодні Україна утримує лідерські позиції з обсягу виробництва грецького горіху у

Європі, і п`яте — у світовому масштабі. За офіційною статистикою, ми маємо 16 тис. га під горіхоплідними насадженнями. Проте Україна займає, фактично, останнє місце по вартості горіха й у цьому наша найбільша проблема — весь горіх є не сортовим, а вирощеним у господарствах населення, на присадибних ділянках. Цивілізоване виробництво промислового сортового горіха тільки набирає оберти.

Маковецький Максим, відкриття кав’ярні мрії “​Coffee Secret”

Проект, що пропонується до уваги інвесторів, — кав’ярня “Coffee Secret” у Києві. Розроблено маркетингову програму, в якій досліджено цільовий ринок, рівень

конкуренції, розроблено заходи по стимулюванню збуту, цінова стратегія. Загальна вартість проекту — близько 250 000 грн, які планується залучити у вигляді довгострокового кредиту банку під 26% річних (у гривні). Кредит та плата за користування кредитом будуть повертатися рівними частинами протягом двох років (на умовах ануїтету).

Мурін Дмитро, автодрайв

Автодрайв — ІТ-сервіс у вигляді веб-порталу та мобільних застосунків, що поєднує автовласників, СТО та автомагазини у структурованій спеціалізованій екосистемі. Автор проекту вбачає його у спеціалізованій соціальній мережі автовласників із надавачами автопослуг і постачальників автотоварів.

Нікішин Євген, МаnOwar tac

ManOwar tac — бренд тактичної екіпіровки. Автор розпочав його зі створення

кращих зразків збройових і брючних ременів, розвантажувально-поясних систем, створених, спираючись більш іменитих виробників, привносячи особистий бойовий досвід. Ідея автора проста — “Екіпірування від бійця бійцю”.

Петренко Максим, виробництво програмованих електронних конструкторів StartBox

Основний продукт — конструктор, що складається з базової плати з мікроконтролером та функціональних елементів (датчиків, актуаторів, пристроїв виведення даних), що сполучаються за допомогою роз’ємів.

Ціль — впровадження конструкторів у середню освіту України. Це створить передумови до технологічного зростання, виникнення великої кількості стартапів, переходу країни до Industry 4.0.

Поліщук Анатолій, переробка сміття

Мета проекту — створення підприємства в Київській області по переробці ПЕТ-тари в крихту, організація власної системи збору ПЕТ-тари.

Руденко Михайло, VETERANO GARLIC

Ідея Михайла у вирощуванні якісного часника для реалізації на зовнішніх ринках.

Сапальов Роман, виробництво товарів спеціального призначення

Команда Ukr Gun Projects розробляє та виготовляє товари спеціального призначення. Продукція створюється для спасіння людського життя та збереження здоров’я. Команда має свою філософію та комплексний підхід щодо створення нових продуктів. Пріоритетним проектом є тактичний (медичний) джгут-турнікет “Удав” для зупинення кровотечі.

Шиліпук Богдан, ферма по розведенню африканського-кларієвого сома

На розгляд журі представлено цілком життєздатне підприємство з вирощування риби за принципом установки замкнутого водопостачання (УЗВ). Автори вбачають у ньому ефективне і планомірно-працююче підприємство з вирощування кларієвого сома.

Широкіх Всеволод, художня зйомка за допомогою БПЛА

Аерофотографування та аеровідеозйомка — процес отримання зображень та відео з використанням повітряного простору. Такі послуги розраховані на забудовників, блогерів, журналістів, громадські організації, фізичних та юридичних осіб.

Шулик Віктор, ПП “ВІДІ ЕКСПЕРТ”

Продуктова лінійка ПП «ВІДІ ЕКСПЕРТ» включає такі основні продукти:

 • Фінансово-юридична експертиза контрагента (ФЮЕ) — комплекс заходів щодо перевірки фінансового стану, ділової репутації та юридичних ризиків підприємств, що працюють в Україні.
 • Інвестиційні та галузеві дослідження (окремі продукти) — аналіз галузей з метою визначення їх привабливості для бізнесу. Розрахунок інвестиційних пропозицій, написання бізнес-планів.
 • Комплексна консультаційна підтримка (система абонентського обслуговування) — надання фахівцями компанії аналітичних та юридичних послуг замовнику за попередньо узгодженими умовами. Перелік та вартість таких послуг визначаються строковими угодами. Також планується до реалізації такі продукти, як регулювання спорів з кредиторами та інвесторами, а також створення презентаційних та аналітичних матеріалів (інвестиційні паспорти регіонів, громад).

  Kyiv School of Economics

  Written by

  Official profile of the Kyiv School of Economics (KSE) http://www.kse.org.ua/uk/

  Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
  Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
  Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade