Ücretsiz Olarak Alabileceğiniz Dijital Pazarlama Sertifikaları

İçinde bulunduğumuz dijital çağda, herşeyde olduğu gibi eğitimde yaşanan değişiklikler ve gelişmeler sayesinde, aklınıza gelen diğer tüm alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da dijitalleşmeye bağlı olarak e-learning (dijital öğrenme) eğitimlerin daha popüler olması ile, klasik öğrenme metodlarına göre çok daha fazla ve hiç olmadığı kadar geniş imkanlar sunuyor. Bu konuda aklıma ilk gelen, ilgi duyduğunuz ve önem verdiğiniz alanlarda alabileceğiniz tamamen ücretsiz eğitimler ve günümüz Türkiye koşullarında size olumlu referans olabilecek olan sertifikalar geliyor. Bu gün sizlere ücretsiz olarak eğitimlerine katılıp, başarılı olmanız durumunda cv’nizde dikkat çekecek olan birkaç dijital pazarlama sertifikasından bahsedeceğiz.

1. Google Adwords

Dünya geneli en fazla kullanılan arama motoru olan Google’ın online reklam denince aklınıza gelen ilk mecrası olan Google AdWords; İsterseniz video ya da sunum şeklinde kendi içinde barındırdığı eğitim dökümanları ile size sertifika alabilmeniz için gerekli eğitim araçlarını sunmakta. AdWords sertifikasyonu sınavları çevrimiçi olarak online reklamcılığın en iyi uygulamalarına ve Google AdWords hizmetinin ne olduğuna dair var olan bilginizi genişletmenizi ve sertifikalı bir girişimci olmanızı amaçlıyor. Video eğitimlerini resmi Youtube kanalı sunan Google AdWords, online reklam konusunda başvuracağınız ilk kaynak.

2. Google Analytics

Google Analytics hizmetine yeni başlayanlar için kullanımı kolay ve etkili bir ürün olduğu gibi, konusunda uzmanlaşmış olan kullanıcıların elinde de son derece güçlü hizmet aracıdır. Dijital mecraweb sitenizin nerede olduğunu, nerelerden ziyaretçi geldiğini ve bu ziyaretçilere ait temel davranışların ne olduğunu ölçümlemek ve web sitenizi Google Analytics’in sunduğu raporlar ile optimize etmek istediğinizde bazı bilgilere ihtiyacınız olacağı kesin. Tüm bu gerekli eğitimleri ve sonrasında sertifikayı ücretsiz sunan Google, Analytics eğitimlerine ait videoları resmi Youtube kanalı ile destekliyor.

3. Google Dijital Atölye

Google, Türkiye’de bulunan her yaştan kitlenin dijital dünyaya güvenli bir şekilde adım atmasını ve ayrıca kariyer basamaklarını etkili bir şekilde tırmanması için “Dijital Atölye” adlı eğitim projesini geçtiğimiz haftalarda duyurdu. Google Dijital Atölye, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez’in katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, TOBB ve İŞKUR işbirliği ile başlatılan bir program ve hem çevrimiçi, hem de yüz yüze eğitimleri kapsayan ücretsiz bir program sunuyor.

Şunu belirtebiliriz ki, bu alanda ister yeni başlayan, isterseniz ileri düzey biri olun, Dijital Atölye’nin temel düzeydeki bu eğitimi sizlere çok şey katacak.

Devamı İçin — Read Me