Super Mario Run na iOS już dostępny!

U Jimmiego Fallona Reggie Fils-Aimé pokazał jak naprawdę wygląda rozgrywka w Super Mario Run i od razu zapowiedział, że gra będzie dostępna 15 grudnia. Jak zapowiedział tak się stało! 15 grudnia o godzinie 19 gra “wskoczyła” do App Store.

Sam na grę czekałem, chociaż nie jestem specjalnie graczem mobilnym. Chwilę pograłem i muszę stwierdzić jedno. Gra z Marianem jest prostym runnerem, w którym przeskakujemy przez przeszkody, oczywiście wszystko w otoczce Mario. Dodatkowo w grze dostępne są dwa tryby: Tour oraz Toad Rally. Tour jest prostą przygodą, w której nasz wąsaty hydraulik ponownie musi ratować księżniczkę Peach z rąk złego Bowsera. Drugi zaś tryb, to ściganie się ze znajomymi lub też innymi graczami na czas. W wyniku czego otrzymujemy nowych mieszkańców naszej wioski, która jest głównym menu gry.

Szczerze mówiąc, ciężko jest to wszystko opisać i najlepiej samemu zagrać. Ja sam widzę, że to nie jest gra dla mnie, bo jednak wolę Super Mario Bros na 3DSie, a przymierzam się także do zakupy Super Mario Makera, ale Wam polecam sprawdzić.

Super Mario Run on the App Store — iTunes — Apple