12. týždeň v Kanade, plachtenie

O prvom plachtení, vraždení a verande.

Plachtenie

Každú sobotu od 9 do 4 sa OD-té-raz! učím ovládať loď. Je to malá loď, pre dvoch s dvomi plachtami. Ovládanie je náročné a nie len to. Potrebná (nová) slovná zásoba, nevyhnutná k tomu, aby jeden plachtič porozumel čo má kedy, kde, akým smerom a prečo ťahať k náročnosti len pridáva. Ide o staré anglické slová, ktoré sa nikde inde iba pri plachtení nepoužívajú.

Človek, ktorý chce začať s týmto športom musí zaplatiť ročné členské do klubu. To je cca 350eúr a pokiaľ nemá žiadne skúsenosti tak povinne nastúpi na kurz za 50. Všetko ostatné si zadováži. Takže ja som jediná, ktorá nemá neoprén či botičky do vody. Ale na šikovnosti a kráse mi to neuberá. Len mi je niekedy zimšie ako ostatným.

Naša prvá hodina bola so skúsenými námorníkmi. Takže to bola bezpečná jízda na pomerne silný vietor. Dokonca sme rezali vodu jednou hranou lode a na tej druhej sme sa telami/celou váhou snažili vybalansovať tento uhol. Úžasný pocit. Ten však striedal strach. Najmä v momente, keď zvrtneš loď nesprávnym smerom.

Budúci týždeň ideme na ostro. Ja a dáky iný nováčik sa budeme spoločne snažiť nepreklopiť loď.

Jedenie-vraždenie

Nadväzuje priamo na plachtenie. Pretože klub je veľmi sociálny, človek sa môže zúčastňovať, pretekov, spoločných obedov či večier, podujatí rôzneho druhu… Jedno také sa volá Lobster fest : Homárovský festival. Je to každoročná veľká udalosť.

Zišlo sa teda okolo 200 ľudí. Väčšina z nich si objednala homára a jeho vraždu, ktorú možno sledovať na živo. Vytiahnu ho z krabice, rozstrihnú mu klepetá a hodia zaživa do horúcej vody 200 krát (úmerne počtu objednávok).

Toto som si vôbec neuvedomila, keď som za vraždu toho môjho platila 40 dolárov. Toto zviera som jedla po prvé. Najviac som sa obávala strastiplného lámania jeho končatín a tela. Nakoniec som to zvládla a všetko mäso som zodpovedne vyjedla.

S úctou…môjmu prvému a poslednému homárovi. Bol si chutný. Ďakujem.

Veranda

Aby som sa vrátila k nášmu príjemnému nažívaniu, pripájam foto z verandy. Posedeníčko s kamošmi. Viac o nich bolo popísané v Týždni o smrade zdochnutej veveričky. Kujeme cestovateľské plány.

Áno, áno inak sa nič sexy nestalo. Ja pracujem na 2 projektoch a Emilio bicykluje o život.

Všetky moje príspevky TU