13.týždeň v Kanade, gayparáda

Ako Emilio vyhral polmaratón, sme strávili 3 hodiny na gayparáde a sledovali rozjašených susedov.

Vyhral

Nie len polmaratón ale aj svoj prvý bežecký pretek. A to ešte aj so slušným náskokom. Čas 1:21. Takže prvá medaila doma. O mesiac triatlon!

Gayparáda

Alebo aj Gay pride. Je to najväčší pochod ľudí, ktorí nie sú heterosexuálmi, v Kanade. Nechcem škatuľkovať najmä kvôli tomu, že všetkým skupinám nie úplne rozumiem. Jednoducho ľudia ľúbia rôznym spôsobom a pochodujú za svoje práva. Samotný pochod trvá (okrem toho že sú to 3 dni slávností) cca 3 hodiny.

Ako prebiehal? Tisíce ľudí sa pozerá, stovka prechádza-pochoduje, tancuje, vezie. V oboch týchto skupinách ľudia vyjadrujú svoju sexualitu. Oblečením, či bez neho alebo tým čo sa na neho hrá. Maskami, mejkapom, praktickými aj menej praktickými sexuálnymi doplňkami. Čo si len vieš predstaviť a viac. Aj zvieratká boli, aj dominy, Končity, všetky farby plete, vekové kategórie… Dokonca aj premiér sa ukázal aby podporil. Zožal potlesk a Emiliov koment: Teraz si predstav, že by tam bol Fico.

Fotodokumentácia:

Takto si to šinuly aj mestskou hromadnou dopravou.

Jediné negatívum tohto pochodu bola reklama. Veľké korporácie premenili niekdajší protest za práva na čas pre reklamu. Rozumiem tomu, že niekto túto parádu musí zaplatiť ale jednoducho sa mi to nepáčilo.

Rozjašení susedia

Ten istý víkend bola naša ulica uzatvorená na jeden celý deň. Konala sa susedská veselica. Cez deň ľudia predávali pred domom zbytočnosti, deti sa hrali,podvečer koncert miestnej kapely (dievčatá od susedov) a spoločná večera. Tá sa mi páčila najviac. Ľudia dotiahli stoly a stoličky, pospájali ich a do 11 večer sa spoločne bavili.

My sme prišli neskoro. Ale boli sme prítomný na tancovačke. Krásna ukážka komunity. Zdielam najpopulárnejšiu pesničku večera: James Brown- Play that funky music white boy

Plachtenie pokračuje

Len chcem podotknúť, že loď sme prevrátili, vykúpali sme sa teda poctivo. Sranda.

Všetky moje príspevky: TU