8.týždeň v Kanade, bicyklovanie sa

O cyklovýletoch a možnom vyhadzove

Ani nezapršalo

Odkazujúc sa na posledný blog a búrke, ktorá mala nastať, môžem skonštatovať, že v prenesenom zmysle slova ani len nepršalo. Nikto sa neozval, jediné čo prebehlo bol pohovor v banke. Ten, ako taký, hodnotím dobre. Riaditeľ — príjemný pán. Projekt viac ako zaujímavý i keď celkom zložitý. Záverom 40 minútovej konverzácie bolo, že majú naplánované ešte 2 týždne pohovorov a nástup je v júli. Takže čakačka.

V skutočnosti pršalo a počasie nehralo do karát naším outdoorovým aktivitám.

Bicyklovačky

Čo by sme si počali bez bicyklov? Najlepší spôsob ako sa pohybovať po meste a výletovať. Napriek nepredvídateľnému počasiu sme dali 2 výlety.

Jeden osve. Dostali sme sa do mesta na západ od Toronta, s názvom Mississagua. Nič moc. Tieto dve mestá sú navzájom prepojené, takže človek ani nevie kedy jedno končí a druhé začína.

Múzeum v Mississauge

Jediné čo by som na našom výlete vyzdvihla ako miestnu zaujímavosť je malé múzeum ala skanzen zašité v lesíku a miestna špecialitka: Beaver Tails, preklad Bobrý chvost.

Samozrejme, tak som sa z ochutnávky tešila, že som to zabudla odfotiť. Preto opíšem: langoš s nutelou a banánom, prípadne iná sladká/vražedná kombinácia. Kebyže nemáme pred sebou 70km na biku tak by som si túto baštu veru nedala. Energia z Chvosta mi vydržala až dokonca a to som mala len polovičku.

Zato, druhý výlet, ktorý organizoval miestny cyklistický klub ku ktorému sme sa pridali (len vďaka informácii na stránkach STRAV-y) bol za hranice urbanizácie.

Konečne mimo! Okolo nás len pláne, farmy, golfové ihriská a nedokončené developerské projekty uprostred ničoho. Bohužiaľ to netrvalo dlho len zopár desiatok kilometrov. Cieľom bola návšteva mestečka Unionville, ktoré je ako z filmu.

Čipmankovia (a veveričky) predchodcovia vyhadzovu

Konečne som videla čipmankov. Aj keď som ani netušila, že žijú v Kanade alebo ako vlastne vyzerajú keď nie sú nakreslení.

Sú to rýchle, malé zvieratká. Rozkošné. Stále však fandím veveričkám.

Takto sme si s veveričkami lebedili v parku deň predtým, ako mal Emilio prúser v práci. Spravil 3 chyby po sebe. Poľský majiteľ obchodu, ako každý správny a zlý šéf, vybuchol. Vylial si zlosť nevhodnou voľbou tónu a pohrozil slovami: Choď domov a zajtra ráno mi zavolaj. Porozprávame sa čo ďalej...

Žeby Emilia vyhodili ešte predtým ako si ja vôbec nájdem prácu?