Tunele hobbystyczne do uprawy zimowej

Uprawa warzyw w tunelu foliowym z dodatkową warstwą folii tuż nad uprawami jest doskonałym rozwiązaniem w czasie upraw zimą. Aczkolwiek, należy wybierać warzywa, które są odporne na niskie temperatury. W uprawie zimowej można stosować zarówno profesjonalne jak i hobbystyczne tunele, w zależności od ilości uprawianych warzyw. Tunele hobbystyczne to małe konstrukcje, idealne dla pasjonatów. Są niezwykle praktyczne, a ich utrzymanie nie sprawia kłopotu oraz nie generuje niepotrzebnych wydatków. Zalety produktu to przede wszystkim łatwy montaż, wygodna zmiana lokalizacji oraz długotrwała odporność na korozję. Po wybraniu odpowiedniego dla swoich upraw tunelu warto wyselekcjonować warzywa, które najlepiej sprawdzą się w warunkach zimowych.

Najważniejsze z nich to:
• Marchew — siana w ostatnim tygodniu lipca i na początku sierpnia na zbiory październikowe/listopadowe. W przypadku, gdy wykorzystywana jest podwójna folia, świeże marchewki można zbierać aż do lutego.
• Szpinak — zasiany na zewnątrz w drugiej połowie sierpnia i przykryty podwójną warstwą folii już w październiku nadaje się do pierwszego zbioru.

Pomimo to daje jeszcze cztery zbiory z tych samych roślin aż do kwietnia.
Ponadto podobne metody mogą być stosowane w uprawie pora, roszponki, rzodkiewki, ziemniaków bądź sałaty. Metoda uprawy warzyw pod tunelem foliowym pozwala na wydłużenie okresu wegetacji, a także wydłużenie okresu żniw.

www.krosagro.pl