מקרר למטבח חוץ

מקרר למטבח חוץ

המטבח של היום הוא כבר מזמן לא המטבח של פעם, מטבח בו כל מה שהיה צריך הוא אמצעים בסיסיים בשביל לבשל בו אוכל על מנת להתקיים. המטבח של היום הוא כבר חלק מטרנד שהולך ושוטף את העולם המודרני בשנים האחרונות, טרנד הבישול והאפייה שמתאפיין בתוכניות בישול, מגזינים שונים, סדנאות רלוונטיות ומה לא… היום מטבח הוא לב ליבו של הבית והוא מקום לארח בו ולשהות בו לא מעט משעות היממה. במסגרת הסגידה למטבח לבישול והאפייה, נוצר טרנד חדש שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות והוא — מטבח חוץ…

מקור: landers.co.il

מטבח חוץ — לשדרג את החצר…

מטבח חוץ הוא טרנד שהולך והופך לפופולארי בקרב בעלי בתים פרטיים או בעלי מרפסות גן או גגות גדולים. רבים מאתנו אוהבים לארח מכל הלב ואירוח מכל הלב חייב לעבור גם בקיבתם של האורחים, ואם יש שואו מסביב זה יהיה מושלם. אין כמו מטבח חוץ בשביל אוירה מיוחדת יותר במהלך הבישול בין אם זה עם בני המשפחה ביום נעים ובין אם זה עם אורחים, מטבח שכולל את כל האבזור הרלוונטי — מקרר למטבח חוץ, כיורים, ברזים, גריל, מתקן בירה, מדיח כלים ומה לא… הגינה יכולה להפוך להיות האזור הכי “חם” בבית אם רק עושים את זה נכון. מטבח כזה יכול להשתלב בנוף שמסביב ובעיצוב פנים הבית, ולא משנה באיזה סגנון הוא מעוצב — קלאסי, פרובנציאלי, כפרי או כל מראה אחר. את המטבח אפשר להתאים לכל סגנון שהוא.

אך מעבר לסגנון יש אם כן את האבזור, ובכל הקשור למקרר שיהיה חלק מהמטבח, הנה כמה דברים שכדאי לדעת וכדאי לקחת בחשבון.

מקרר שקוף או אטום?

ברוב המקרים יהיה זה מקרר אטום בדיוק כמו המקרר שבתוך הבית, אך חשוב גם לקחת בחשבון איזו פעילות תהיה בחצר. אם אתם מאלו שאוהבים לארגן מסיבות חברים או ערבי חברים, ואתם רוצים מקרר שגם יראו מה יש בתוכו בעיקר אם אתם מאלו שאופים עוגות מרהיבות או כל מאכל אחר שכיף לראות, מקרר עם דלת שקופה יכול להתאים לכם. כן, זה אותו מקרר שיש בקונדיטוריות או בעסקים אחרים של מזון, מקרר שלא רק מבצע את פעולת הקירור אלא הוא גם סוג של חלון ראווה.

מיקום המקרר

מקררים כידוע יש בגדלים שונים, מקרר עם או בלי מקפיא, ברוחב או בעומק כזה או אחר. כבר בשלב תכנון מטבח החצר אתם צריכים להחליט איזה מקרר תרכשו או לפחות איזה גודל תבחרו, ולכן אתם צריכים לעשות את הסקר ולהבין איזה גודל אתם בוחרים כבר לפני. אתם צריכים להחליט על מיקום ובהתאם לתכנן את המטבח, וכמובן לקחת בחשבון גם מכשירי חשמל אחרים כמו מדיח כלים וכדומה.

בילד אין או רצפתי?

עוד פרמטר שעליכם לבחון ולהחליט מה אתם מעדיפים. מטבח חוץ צריך כמובן להיות מוגן מפני פגעי מזג האוויר וכשמדובר על המקרר או על מכשיר חשמלי אחר, זה חשוב עוד יותר. יש מקרר למטבח חוץ שהינו מקרר רצפתי, מקרר כמו רוב המקררים, כזה שעומד בפני עצמו. אופציה נוספת היא מקרר למטבח חוץ שיהיה בילד אין, מקרר שיהיה חלק מהמטבח עצמו מה שאומר שהוא יוכנס בתוך ארון ייעודי. אם אתם בוחרים במקרר בילד אין אתם צריכים כמובן לתכנן את זה מראש, לבחור את גודל המקרר ולהכין לו את המקום הייעודי, וחשוב להשאיר בצדדים מספיק רווח בגלל החום שנפלט סביב המקרר…

איכות ויכולת עבודה

המקרר, גם כשהוא ממוקם בתוך הבית הוא אחד ממכשירי החשמל שעובד באופן הכי מאומץ, והוא זה שעובד בעצם כל הזמן. הוא צריך להתמודד עם שינויי טמפרטורה בבית בהתאם לקיץ ולחורף וכשמדובר על מקרר חוץ הוא צריך להיות עוד יותר איכותי בשביל לשמור על טמפרטורת קור מתאימה. הוא אמור להגיע עם וסת טמפרטורה איכותי כזה שמאפשר לו לעבוד גם בעומסי חום גבוהים, והוא צריך להיות בטוח יותר בגלל פגעי קור, לחות ומים. חובה לוודא שהמקרר אמין ואיכותי ושהוא יכול לעבוד גם בתנאי חוץ, מכיוון שמקרר שמותאם לתוך הבית ככל הנראה לא יעמוד בעומסים…

מקפיא עליון או תחתון?

בבואכם לבחור מקרר למטבח חוץ אתם צריכים להחליט כמו במקרר בתוך הבית האם אתם מעדיפים מקפיא עליון או תחתון או אולי בכלל מקרר עם שתי דלתות שאחת מובילה למקרר ואחת למקפיא. זה תלוי כמובן מהם השימושים שלכם מה שאומר שאם תצטרכו לעשות שימוש מאסיבי במקפיא במקרר שבחוץ, כדאי שהוא יהיה עליון בגלל נוחות וההפך, אם המקרר שלכם יותר דומיננטי מבחינתכם אתם צריכים לוודא שהוא יהיה העליון והמקפיא שפחות נמצא בשימוש יהיה התחתון.

הנדסת אנוש

גם פנים המקרר חשוב על מנת שניתן יהיה לעבוד עימו בקלות ובנוחות. תמיד תעדיפו מדפים רחבים על פני עמוקים וצרים וודאו באופן כללי שהמקרר מאורגן לפי הצרכים שלכם. וודאו כמובן גם שהמדפים לא מתנדנדים והפלסטיקים איכותיים, ושהם יציבים מספיק בשביל להחזיק מעמד לשנים ארוכות.

צריכת חשמל

מקרר הוא אם כן מכשיר חשמלי שעובד כל הזמן וצורך חשמל תמידית וכמדובר על מקרר חוץ הוא יכול להיות זללן חשמל גדול יותר בגלל העומסים בהם הוא עובד. הקפידו לקנות מקרר חסכוני כמה שיותר כשהאות A מבשרת על החיסכון הרב ביותר בחשמל.

אבל לפני ואחרי הכול, ודאו שיש למקרר “אבא ואימא” וודאו שאתם קונים מקרר של יצרן מוכר ושיש אחריות עליו למספיק שנים, אחריות שתסיר מכם את הדאגה מה יהיה אם הוא יתקלקל שלא באשמתכם.

מקרר למטבח חוץ הוא אם כן פריט מרכזי במטבח וחשוב לבחור אותו בקפידה מבין המבחר הגדול שמוצע היום בשוק.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.