Mis värk see Licensify.co on?

Olen Gen,

Tegelen mõningal määral piltide tegemisega. Suurem osa pilditeemalist sissetulekust on olnud piltide kasutusõiguste litsentsimüük.

Minu portfoliole võib pilgu peale heita siin: www.genvagula.com

Ükspäev tuli mõte luua üks lahe asi nimega Licensify.co

Keskkonna algne eesmärk oli lihtsustada kliendile pildi kasutusõiguste soetamise ajakulu. Kuna mu varajasem käsitööl põhinev protsess võttis aega mitmeid e-maili vahetust, litsentsi teksti kooskõlastamist, arve väljastamist, selle maksmist ning siis alles pildifaili saatmist, siis see kõik tundus ülekohtune kliendi suhtes, kes tahaks pilti kasutada kohe ja mitte jännata tobeda bürokraatiaga. Lisaks veel ka piltide turundamine mitmesse keskkonda ja ühesõnaga palju palju käsitööd ja ajakulu.

Idee sai alguse isiklikust kinnisideest hoida kliendile kasutusõiguste soetamisele kuluva ajakulu minimaalsena ja protsessi võimalikult valutuna.

Selleks tekkis särav idee, mille aitas teostada vinge arendaja Jarmo Pertman. Liita ostusoorituse võimalus väga lähedale pildile. Väga lihtne ja minimalistlik lahendus.

Fotograaf tekitab kasutajakonto, laeb pildi üles ja jagab sealt saadavat viidet kliendiga. Viitel avaneb pildist suur ja kena vaade ning all nurgas on ostu nupp. Sellele vajutades tekib litsentsivalik. Üks ja lihtne kommertskasutuse litsents, mis annab kliendile laiad võimalused pildi kasutamiseks piiramatu tähtajaga.

Algne plaan oli minule tavapärane kolmesambaline litsentsivalik, kuid siis hakkasin analüüsima ja jällegi mõtlema kliendi vajadustest lähtuvalt. Et kuidagi ülekohtune tundus see laialt levinud loogika litsentsidega tänapäeval, et trükiteemaliseks kasutamiseks on hind kõrgem, kui veebis ja kasutuskordadest lähtuvalt jne jne. Lähtudes pildi väärtuspõhisest hinnast, on ju tegelikult pildi väärtus ühesugune, ükskõik kus seda siis kasutatakse. Ja veel tänases keskkonnas ei tundu see trükiteema andmas väga suurt eelist kliendile veebis kasutamise ees. Pigem nagu vastupidi. Seega saigi mindud seda teed, et oleks üks ja üheselt mõistetav litsents, mis annab suured ja laialdased kasutusvõimalused ning katab ära suurema osa tänapäevastest vajadustest.

Nüüd edasi. Valides litsentsi, täites ära makseandmed (juriidilise isiku puhul juriidilised andmed ning eraisiku kohta siis vastavalt eraisik) ning teostades makse, näidatakse kliendile vaadet, mille kaudu on võimalik alla laadida arve, kasutuslitsents ning pildifail. Kõik väga lihtsalt ja kiirelt, kogu protsess läbitud umbes 2 minutiga. Lisaks tuleb ka e-mailile samade andmetega e-kiri, mida on hea arhiveerida ning millelt saab neid samu asju alla laadida ka hiljem. Geniaalne eks, kõik osapooled võidavad ja saavad jätkata oma meelistegevusega.

Kui selle osaga valmis saime, siis hakkas koitma, et saame teha midagi, mida täna ei tehta, midagi enneolematut. Ehk siis, sama linki jagades FB´s või teistes sotsiaalmeedia kanalites, tekib lisaks sotsiaalmeedia keskkondade infrastruktuurile toetudes orgaaniliselt tavapärases mõistes pildipank. Neis kõigis on olemas otsingud ja hashtag’i võimalused.

Kliendid saaksid piltide otsingut teha otse Facebook´i otsingust või järgides oma lemmikute fotograafide FB pildilehti ning sealt otse ja kiirelt pildile kasutusõigust soetada.

Paljud eeldavad automaatselt pildipanga olemasolu selle tänapäevases mõistes, aga ütlen kohe ette ära, et seda ei ole, vähemalt sellisel kujul nagu oleme harjunud. Facebook’i otsing koos oma otsingusõnade ja hashtag´idega ongi selleks keskkonnaks.

Mis saab olla veel parimaks infrastruktuuriks pildipangale, kui maailma suurima kasutajaskonnaga keskkond, millest aina vähem inimesi väljuda tahavad. Lisaks veel personaalne lähenemine fotograafi ja kliendi vahel. Kliendid saavad näha pildile lisaks fotograafi mõtteid ja emotsioone ja pildilugu.

Ja see veel ei ole kõik. Lisaks, kui fotograaf jagab viidet Twitteris, LinkedIn’is või Pinterest’is, tekib täpselt samasugune võimekus ka seal. Pildiost otse fotograafi pildi juures ja fotograafi poolt seatud hinnaga. Meie näeme selles meeletut potentsiaali.

Ja seda kõike ühe lihtsa lingi jagamisel, millelt avaneb vaade pildile, mille küljes on kogu ostuprotsessi moodul.

Aga see kõik on ainult üks osa lahendusest. See kõik lõpeb seal, kus algab fotograafi müügitöö, enese tööde esitlemine ja kliendi ostuotsus. Siin tulebki mängu klient. Et see kõik toimiks, on meil vaja klienti.

Oleme tänulikud igale kliendile, kes seda võimalust kasutab ja soetab kasutusõigused läbi meie keskkonna jagatud pildi. Et klient tabaks ära selle mugavuse. Me tõesti tahaks, et piltide soetamine otse fotograafilt saaks olema tavapärane ja normaalne praktika. Et kasutusõiguste soetamine muutuks käepäraseks ja mugavaks ja kiireks.

Nagu öeldakse, oma silm on kuningas ning tegelikult kõige parema kogemuse saabki ise selle protsessi läbi tehes.

Kui kellelgi täpsem huvi, siis küsige julgelt, võtke ühendust, organiseerin.

Pilte saab valida ja näha järgnevatest kohtadest:

Minu FB pildiblogi seinalt:

www.facebook.com/gen.vagula.photography

Kõiki Facebook'is jagatud pilte leiab Facebook'i otsingust otsingusõnaga: licensify

Kõiki Twitteris jagatud pilte leiab Twitter otsingust otsingusõnaga: licensify

Kõiki Pinterest'is jagatud pilte leiab Pinteresti otsingust otsingusõnaga: licensify

Muudame maailma, üheskoos.

Edu ja tänud,

Gen