Apphic Games, Lima Ventures’dan Tohum Yatırımı Aldı

Lima Ventures
3 min readJan 10, 2023

2020 yılında Gazi Akyüz, Erdinç Gürbüz ve Yavuz Erdem tarafından kurulan Apphic Games, ara turda Lima Ventures’dan tohum yatırımı aldı. Şirket, aldığı yatırımı son 1 yıldır geliştirmekte oldukları Deadly Broadcast adlı Co-op korku ve Revenge of Akuras adlı Casual Beat’em up oyunlarının Pazarlama ve PR süreçlerinde kullanmak üzere hareket etmeyi planlıyor.

Yayıncıların Korku Oyunu Deadly Broadcast, 20 Ocak’ta Tam Sürümüyle Yayında!

Single Player ve Co-op seçeneklere sahip olan Deadly Broadcast, terkedilmiş ve ürkütücü mekanları kamera ve ekipmanlarıyla ziyaret eden bir grup fenomeni canlandırdığımız bir tür Korku ve Hayatta kalma oyunudur. Oyunun en ilgi çekici özelliklerinden birisi yapay zekaya sahip izleyici kitlenizin, kadrajınıza soktuğunuz paranormal olaylara ve yaratıklara gerçekçi tepkiler vermesi ve oyun içerisinde yaptıkları bağış ve meydan okumalarla sizleri yönlendirmesidir.

Oyunun sloganıysa çok ilgi çekici: “Hayatta kal ve hayatının yayınına devam et!”

Deadly Broadcast, 20 Ocak’ta full versiyonu ile Steam’de yayınlanacak. Ayrıca oyun, XBOX Game Pass platformundan da konsept onayını aldı. Şirket, Game Pass platformunda oyunu yayınladıktan sonra VR cihazlar için entegrasyon sürecine başlamayı hedeflemektedir.

Karanlık New York şehrinde intikam zamanı. Akuras kardeşler, zorlu çetelere karşı!

Google Play ve Appstore marketlerde yayınlanacak olan Revenge of Akuras, karanlık ve yozlaşmış bir New York şehri ile karşımıza çıkıyor. Şirket, bu oyunda gerçek hayatta varolan, dünyanın en ünlü ve güçlü 8 çetesini karakteristik özellikleri ve görünüşleriyle 3 boyutlu olarak modellemiş ve oyun içerisine aktarmıştır.

Oyunda, ebeveynleri New York sokaklarını suç ve şiddetle yöneten çeteler tarafından öldürülen Akuras kardeşlerin, bu çetelere karşı olan mücadelesi işleniyor. Bir yandan sokakları Beat’em up tarzı dövüş mekanikleriyle mafyalardan temizlemeye çalışırken bir yandan da Idle oyun mekanikleri ile, sokaklardaki korumalarınızı arttırmalı, yapay zeka destekli mafyaların karşı saldırılarına karşı korumalı, silah ve ekipmanlarla gücünüzü arttırmalısınız.

Projeler hazır! Şimdi hız kazanma ve kendimizi kanıtlama zamanı!

Şirketin yönetim kurulu başkanı Gazi Akyüz; geldikleri süreç hakkında “Apphic Games olarak ilk yatırımımızı Dijital Oyun sektörüne odaklanmış önde gelen yatırım şirketlerinden biri olan WePlay Ventures’dan 2021 yılında almış ve iki proje ekibimizle oyunlarımızın geliştirilmesine başlamıştık. Geçen bir yıl içerisinde her biri kendi alanında farklı konseptlere sahip oyunlarımızı tamamladık ve her iki oyunda test süreçlerini başarılı bir şekilde geçti.

Lima Ventures yönetici ortağı ve kurucusu Ahmet Argun, “Lima Ventures olarak oyun dikeyindeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Apphic Games’in, ekibiyle, sahip olduğu tecrübeyle ve farklı tarzlarda oyun sektörüne yaptığı özgün katkılarla kısa sürede geniş kitlelere ulaşacağından eminiz. Weplay ile bu yatırımda da güçlerimizi birleştirmekten ve Apphic Games’e bu heyecanlı serüvende destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi

--

--

Lima Ventures

Lima Ventures is a Venture Capital that brings visionary investors and innovative technology-driven entrepreneurs together.