[Recenze] Linkbuilding podle Marka Hnátka

Tenhle článek budevíc chvalozpěv na jednoho z nejlepších českých linkbuilderů Marka Hnátka než cokoli jiného. Zní to trochu velkohubě, ale nemůžu jinak — jeho školení bylo prostě jiné. Jiné v nejlepším slova smyslu.

V online marketingu se pohybuji jen pár let, ale v této mýtické zemi nezemi se jeden rok rovná jednomu roku v rálném světě, takže mi to přijde jako celá věčnost. Za tuto dobu jsem absolvoval nespočet konferencí, workshopů a školení na různá témata a o různých kvalitách.

Většina z těchto akcí jsou “nalejvárny”, protože se představuje nějaký problém, případová studie a pro individuální přístup není čas — nejste tam sami, že jo! Samozřejmě vím o existenci individuálních konzultací, ale já hledal něco, co by kloubilo pokročilejší teorii s praktickou ukázkou — a tím právě školení Marka Hnátka bylo!

Na školení jsme se sešli dva, což mě příjemně překvapilo, protože už od dob jazykových konverzací je to pro mě ideální počet účastníků pro učení se a procvičování nových věcí. Být sám je vysilující, ale víc než dva už je moc a lidi zahálí. Nyní však přejděme k samotnému průběhu školení.

První část je nezbytná nalejvárna (v nejlepším slova smyslu) o zpětných odkazech — dneska všichni brojí proti biflování, ale bez toho to, vážení, prostě nejde! Po nalejvárně jsme procházeli naše klienty a řešili, co který klient konkrétně potřebuje. Při procházení jsme si osahali nezbytné nástroje jako ahrefs, který hlídá počet a kvalitu backlinků, a bezplatný hlídač zmínek na webu Talkwalker Alerts. Nakonec jsme si nesestavili žádný hypotetický akční plán, ale opravdový plán kroků, které jsem mohl hned v pondělí začít zpracovávat.

Co závěrem? Snad jen poděkování Markovi Hnátkovi za skvělé školení / přednášku a přání, aby bylo více takových školení!

Daniel Čupak