Demo Platformy Bancor v1.2

Niniejsza wersja demo jest obecnie dostępna na app.demo.bancor.network

Jeteśmy podekscytowani, że możemy podzielić się ze światem po raz pierwsyz demem interfejsu sieci Bancor. Naszą wizją jest umożliwienie każdemu, niezależnie od technicznego i ekonomicznego zaplecza, tworzenie oraz zarządzenie płynnymi, użytecznymi tokenami dla ich sieci wartości. Pod koniec tego posta, rozpisaliśmy kilka głównych procesów, które są częścią dema z prostym przewodnikiem jako punktem odniesienia. Jesteśmy tak bardzo podekscytowani, żeby usłyszeć Twoje przemyślenia. Oferujemy również świetne nagrody za znalezione bugi dla każdego, kto zechce kopać głębiej.

Naszą misją jest projetkowanie najprostszych interfejsów dla końcowych użytkowników oraz menadżerów społeczności, którzy chcieliby wydawać i używać inteligentne tokeny. Odnosi się to do kilku różnych aspektów rozwoju naszego produktu:

 • Uproszczenie tworzenia i użytkowania inteligentnych tokenów (zgodnych z ERC20) poprzez prosty w użyciu interfejs sieciowy. Myśl o YouTubie dla tokenów.
 • Uproszczenie płynności tokenów poprzez protokół Bancor. To jest coś, co czyni tokeny płynnmi od początku.
 • Uproszczenie dostępności i integrowanie popularnych chatbotów zamiast ściągania nowych aplikacji.
 • Uproszczenie bezpieczeństwa użytkownika poprzez funkcje inteligentnych tokenów, takie jak delegowane odzyskiwanie konta oraz skarbce.

Obecna werja aplikacji zawiera następujące funkcje:

Integracja z chatbotami

Czaty są ważne do przetwarzania zadań, szczególnie gdy wymagane jest kilka kroków. Zostawiamy za sobą formularze w celu skoncentrowania się na konwersacyjnym interfejsie użytkownika. Interfejs sieciowy z chatbotami, zintegrowany z aplikacją sieciową, jest na naszej mapie drogowej produktu. To pozwoli na płynniejsze doświadczenie niż nasza obecna aplikacja komunikacyjna do aplikacji webowej.

Społeczności (np. inteligentne tokeny)

Tworzenie nowych tokenów społecznościowych odbywa się przez chatbota. Zostaje zadanych kilka pytań głównie na temat inteligentnego tokena społeczności. Gdy zostanie stworzony, można dodać logo, obrazek w tle oraz użyć edytora HTML WYSIWYG w celu stworzenia strony społeczności i wszystkiego, co związane z tym, w jaki sposób użytkownicy odnajdują oraz przeglądają profil Twojej społeczności. Każda społeczność posiada swoje forum dyskusyjne oraz inne użyteczne funkcje do eksplorowania.

Emitowanie tokenów

Wkrótce po stworzeniu tokena Twojej społeczności chatbot powinien powiadomić Cię, kiedy token zostanie aktywowany na (prywatnym) blockchainie Ethereum, co oznacza, że jest gotowy do bycia dostępnym. Pierwotnie token będzie w trybie „prywatnym”, gdzie jest ręcznie zarządzany i możesz wydać token dla samego siebie i przesłać go komu chcesz.

Uruchomienie handlu

Inteligentne tokenz używające protokołu Banco nie mogą być kupowane ani sprzedawane dopóki nie zostaną aktywowane. Nadchodzący procesz sprzedaży tokena (wciąż w budowie) będzie zawierał aktywację tokena, jednak będzie możliwe również ręczne aktywowanie tokena w skomplikowany sposób.

W celu aktywowania tokena będzie trzeba:

 • Wygenerować trochę tokenów.
 • Ustawić jeden lub więcej tokenów rezerwowych.
 • Zdeponować tokeny rezerwowe w rezezrwie.
 • Aktywować token.

Pamiętaj proszę, że wciąż pracujemy nad wieloma z tych funkcji, tak więc demo nie jest w pełni kompletne. Dołącz do programu szukania błędów i zaró trochę BNT za znalezione błędy. Poniżej znajdziesz kilka dodatkowych instrukcji na temat tego jak nawigować w platformie.

Ta wersja demo dostępna jest na app.demo.bancor.network

W jaki sposób utworzyć nowe konto

 1. Kliknij „utwórz’ w prawym górnym rogu (możesz też kliknąć „zaloguj się”).

2. Wybierz typ profilu, jaki chciałbyś stworzyć („profil” albo „sklep”). Dla nowych użytkowników rekomendowana jest opcja „profil”.

3. Wybierz preferowanego chatbota:

4. Odpowiedz na pytania w konwersacji i kliknij na „utwórz portfel” (to dzieje się na końcu chata).

5. Na tym etapie będziesz musiał wybrać hasło. Upewnij się, że będziesz je pamiętać, ponieważ nie będziesz w stanie odzyskać konta bez niego (dopóki nie wypuścimy delegowanego odzyskiwania kont).

To tyle! Twoje konto jest już ustawione i gotowe na platformie. Możesz teraz podążyć podobnymi krokami, żeby utworzyć swój token społecznościowy.

Jak stworzyć nowy token społecznościowy (znanzy też jako inteligentny token).

Proces jest podobny jak w przypakdu tworzenia profilu, tylko pytania chatbota są bardziej konkretne i dotyczące kreacji tokena. W pełym produkcie będzie oferować dokładną pomoc, w jaki sposób najlepiej wybrać niektóre parametry, takie jak CRR (stała proporcja rezerwy) oraz tokeny rezerwowe. Póki co chcemy po prostu, żebyś zobaczył, jak prosto jest tworzyć funkcjonalny inteligentny token na blockchainie.

W jaki sposób emitować tokeny

Zanim wyemitujesz jakiekolwiektokeny, stworzony inteligentny token istnieje, ale nie ma jeszcze liczebności oraz jest niehandlowalny. Będziesz chciał zarówno wydać, jak i aktywować (zapewnić rezerwy) na potrzeby nowego kontraktu, aby uczynić go płynnym.

 1. Kliknij na opcję „token” w menu społeczności.

2. Po lewej stronie zobaczysz „emituj tokeny”. Kliknięcie uruchomi chatbota:

3. Powiedz botowi porządaną liczbę tokenów i podpisz transakcję swoim hasłem.

To tyle! Stworzyłeś token dla swojej społeczności.

Jak aktywować token

Wydane tokeny nie są wymienialne dopóki nie zostanę aktywowane. To ta część procesu, w której rezerwy inteligentnego tokena są konfigurowane i fundowane, po czym token staje się płynny zgodnie z protokołem Bancor. W przyszłości jest to miejsce, w którym będziesz mógł organizować zbiórkę, jeśli to jest Twoja preferowana metoda startu. Obecnie możesz pobawić się z „ustawieniami zaawansowanymi”, które pozwalają na własnoręczne ufundowanie balansu rezerwy.

 1. Kliknij na „dodaj rezerwę” — oto, gdzie będziesz mógł wybrać swój token rezerwowy i zdefiniować jego CRR (stałą proporcję rezerwy) używaną w kalkulowaniu ceny.

2. Zdeponuj rezerwy: tu musisz mieć trochę rezerwowych tokenów do zdeponowania. Możesz to zrobić poprzez stworzenie i wydanie innego inteligentnego tokena (nie ma konieczności aktywowania go) lub przez użycie testnetowego BNT (nie prawdziwego) i zwrócenie się do admina (tzn. Eyala Hertzoga), aby wysłał Ci trochę.

3. Po dokonaniu depozytu poszczególnych wybranych przez siebie rezerw, możesz uruchomić inteligentny kontakt poprzez naciśnięcie przycisku “Aktywuj”. Uczyni to go wówczas automatycznie płynnym na dowolny z jego tokenó rezerwowych, zgodnie z obliczoną ceną pomiędzy bilansem rezerw a zasobami tokena zgodnie z CRR, który wybrałeś. W celu zapoznania się z dodatkowymi informacjaimi na temat mechanizmu cenowych oraz równania zajrzyj do artykułu technicznego.

Jak kupować/sprzedawać tokeny

 1. Gdy token jest już aktywowany, każdy będzie mógł kupować/sprzedawać tokeny
 2. Przejedź do strony „społeczność”
 3. Wybierz opcję „token” z menu
 4. Po lewej stronie zobaczysz bilans w tych tokenach oraz dwie opcje — zakupu i sprzedaży tokena

Będziesz w stanie śledzić każdy swój zakup oraz sprzedaż tokena, ich ilość, zasoby w rezerwie oraz zmianę cen. Oto esencja protokołu Bancor.

Wyczekujemy informacji od Was oraz możliwości nauczenia się z nich czegoś. Oto początek podróży z siecią Bancor, na którą wybieramy się wspólnie.