Yoni Assia, założyciel i CEO eToro, dołącza do Rady Doradców Protokołu Bancor

Cieszymy się, że możemy ogłosić dołączenie działającego od dawna w sektorze fintech przedsiębiąrcy i inwestora Yoni Assia do Rady Doradców Protokołu Bancor. Jako założyciel i CEO eToro, największej na świecie sieci handlowej i inwestycyjnej, Yoni wnosi ze sobą lata doświadczeń i sukcesów w budowaniu firm w obszarach finansów, handlu, blockchaina oraz sieci społecznościowych, czyli rzeczy ważnych dla wizji protokołu Bancor oraz rozwoju ekosystemu.

„Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do rady protokołu Bancor w celu promowania protokołu oraz jego korzyści. Jest to techniczne rozwiązanie dla wymiany tokenów, które znacznie ułatwi funkcjonowanie nowego finansowego świata, co może przyspieszyć adopcję oraz przejście z tradycyjnej ekonomii, na które wszyscy czekamy”, mówi Assia.

Yoni jest aktywny w kryptowalutach od 2010 i stworzył protokoł kolorowych monet (Colored Coins) w roku 2014. Następnie gościł Vitalika Buterina, twórcę Ethereum, w biurach eToro we wczesnych dniach rozwoju Colored Coins, po czym pomysł ten został rozwinięty z sukcesem w Ethereum. Yoni jest znanym mówcą na temat przyszłości finansów, fintechu oraz blockchaina.

W wolnym czasie Yoni rozwija koncept nowej waluty, która będzie promować bardziej uczciwą dystrybucję bogactwa w społeczeńswie. Jest również ojcem 3 dzieci i mężczem Mor Assia, założycielki iAngels.

„Nie mógł spotkać nas większy zaszczyt niż dołączenie osoby pokroju Yoniego do Bancora. Pracowaliśmy wspólnie w przemyśle przez lata i w końcu łączymy nasze siły dla dobra użytkowników, którzy będą mogli czerpać korzyści z niezmiennie płynnych inteligentnych tokenów”, mówi Guy Benartzi, CEO Bancora.

Aby przeczytać więcej na temat protokołu Bacor, zajrzyj na www.bancor.network

Aby przeczytać więcej na temat Yoniego Assia’y, zajrzyj na https://twitter.com/yoniassia