Hunharca Yalnızlık

Son iki senedir kızlarla yada daha samimi olmak gerekirse manitacılık olaylarım pek yolunda değil. Bu olaylarda iyice pasifleştiğimi, durağanlaştığımı eksik kaldığımı düşünüyorum ki, vur dediler öldürdüm misali boku çıktı. Yalnızlıkta siktiri çekti bu arada, acımadı bana namussuz. Zaten yerdeyim birde üstüne “hop” diyerekten manidarsız kofluğa itti beni, tak etti içimdeki bu vurdumduymaz isyan lügatları kat be kat. Kafamda birikip patlayacağına, döküverdim buraya az da olsa içimin yükünü hafifleteyim diye.

Neymiş efendim güzel olsun, zeki olsun, ince belli olsun, kalın dudaklı olsun şöyle olsun böyle olsun. Ne demiş Yılmaz Erdoğan “Böyle birini istiyorsun da sen kimsin?” Ben yazmam onlar yazsın, ilk adımı onlar atsın, tiripsel edalar, fakir edebiyatlar falan. Ulan kilon kaç, boyun kaç zamcık, şekiller şemaller uçsuz bucaksız, prensiblerini mıhlarlar mahfuscuğum. Hep bakıcak mısın etrafa, bakıcı mısın, uzaktan süzüyorsun senin olmayana nereye kadar bu devran. Ve olması içinde efor sarf etmiyorsun. Tamam bakıyorsun da kim görüyor. Bakıpta görmemezliği keşif etmişsin haberin yok mafo. Yapısal ve bakımsal sorunların var dostum. Aynaya bak biraz, irdele kendini fütursuzca…

Millet bakımbaz, baktığı bakıyor, baktığını alıyor, aldığını baktırmıyor pek tabiki bakımsal sorunu olan senlere, senler sonra tiriplerde, caddelerde, köşelerde. Nahoş olan bu durumdan çık, aktifleşiyor musun, avcı moduna mı giriyorsun, yürümecilik mi yapıyorsun, bir eylem gerçekleştir artık. Gençlik geri gelmez, gençliğin muazzam ve mühim hadiseleridir bunlar. Renkli olsun mesela, gökkuşağı renkleri gibi münezzeh olsun. Taksim İstiklal’de, Beşiktaş Ortaköy’de cihangir merdivenlerde, Kadıköy sahilde hatta Gaziosmanpaşa’nın kallavi, sessiz ve bir o kadar da vakur sokaklarında, her yerde kolunda manitalarla cirit at, gez, toz, eğlen. Pembe yalanlarla tatmin etme kendini. Böyle giderse Lgbti saflarında en önlerde ‘Ayol’ çığlıkları şimdiden kulaklarımda mazallah.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.