Marmaris Haber

Marmaris İranlı Turistin Secimi

Marmaris’teki tekne turları bu yıl İran’dan gelen zengin turistlerle başladı. Aileleri ile birlikte Mavi ve yeşilin her tonunun yaşandığı Marmaris’i seçen İranlı zengin turistler, Marmaris’in eşsiz güzelliklerine, doğasına ve denizine hayran kalıp bol bol fotoğraf çekerek o anları görüntülediler. Ortadoğu kökenli turistlere yönelik olarak Marmariste yapılan kampanyalar sonuç verdi ve iş ziyaretçiler de gelmeye başladı.. Atatürk Caddesinde bulunan Saman İskelesi ve Yat Limanında sıralanan ve boyları 12–35 metre arasında değişen günübirlik tur tekneleri, havaların ısınmasıyla Marmaris’i canlandırdı ve yılın ilk konukları İranlı turistler oldu.

İlk olarak İranlı turistlerden oluşan 130 kişi, otobüslerle Kordon Caddesi’ne getirilerek tekneye alındı. Daha sonra öğle yemeği de dahil olmak üzere Cennet, Bedir, Çiftlik ve Kumlubük adaları ve Fosforlu Mağarayı 10 saat dolaşan turistler, müzik eşliğinde dans ederek eğlendi. İlçenin el değmemiş yeşil ile mavinin buluştuğu koylarda tur atıldı. Gelen turistlerin aralarında avukat, mühendis, iş adamı ve doktorlar da bulunmaktaydı. Marmarise gelen kafile önceden planlanan restoran ile kafeteryalara balıkçı tekneleriyle alınarak götürüldü. Eşsiz manzaranın tadını çıkartarak şahane bir tatil yapan turistler, sonrasında ilçeye tekrar geri döndü.

Gelen İranlı turistler bu geziden çok memnun kaldıklarını, ülkelerine gidince Marmaris tatil keyfinin çok güzel olduğunu, buranın cennetten çıkma bir yer olduğunu anlatacaklarını dile getirdiler. Gezi boyunca çektikleri fotoğrafları ülkelerinde herkese gösterip Marmaris’i tavsiye edeceklerini söyleyen İranlı turist kafilesi henüz yaz sezonunu başlatmayan Marmaris pazarına da gerek ekonomi gerekse canlılık açısından oldukça iyi bir izlenim verdi. Marmaris’teki turizm şirketleri de bu yılın gerek emlak gerekse tatil turizmi açısından çok bereketli bir yıl olacağını dile getirdiler.

Her yıl Nisan ayının sonunda tekneler denize indirilir ve turizm sezonu açılırdı. Fakat yapılan kampanyalar sonrasında akın eden iranlı zengin turistler nedeniyle sezon erken açıldı.. Tekneler denize indirilir ve turizm sezonu açılırdı. Fakat yapılan kampanyalar sonrasında sezon etapta aralarında birçok avukat, doktor, iş adamı mimarların bulunduğu kafile 130 kişiden oluşmaktaydı. Dalyan ve Sarıgerme 5 yıldızlı otellerinde konaklayan İranlı turist kafilesi günübirlik turlardan oldukça memnun ayrıldılar. Her hafta düzenlenecek olan bu turların Marmaris ekonomisine, esnafına ve bölge halkına oldukça büyük motivasyon sağladı.

Kaynak: Marmaris Emlak Haber, Marmaris emlak, Marmaris emlak konut

Like what you read? Give Haluk Kemal Gonenc a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.