Plag

Plag, bir bilgi ağıdır. Paylaşımlarınızın, tıpkı bir virüs gibi herkese yayılmasını amaçlıyor. Android ve IOS ile uyumludur. Android’de yaklaşık 100.000 kullanıcısı mevcut. Her şeyin kolayına alışmış kişiler için oldukça sade, basit bir uygulama. Söz/yazı, görüntü, video, anket paylaşımları yapma imkanı sunuyor. Yorum yapabileceğiniz, tartışmaya açık konular da içeriyor. Beğendiğiniz paylaşımları yukarıya sürükleyerek “yay”ıyorsunuz, beğenmediklerinizi ise aşağıya kaydırıp “geç”iyorsunuz, hepsi bu kadar. Gönderilerinizin, nerelere ulaştığını, hazırladığınız anketlerin sonuçlarını, kaç kişinin oyladığını görebiliyorsunuz.

Yeni şeyler öğrenmek, dikkat çekmek, eğlenmek istiyorsanız bu uygulama tam size göre. Ek olarak, Plag’ı az ışıklı bir ortamda kullanırsanız eğer, hem gözlerinizi yormayan hem de telefonunuzun ışıklarını düşük seviyeye indirerek enerji tasarrufu sağlayan, gece moduna geçebiliyorsunuz.

Plag’ı kullanırken keyif alıyorum aynı zamanda yeni bilgiler ediniyorum. Belki şuan için, diğer sosyal medya uygulamaları kadar fazla bilinmiyor ve kullanılmıyor, fakat ilerleyen zamanlarda popülaritesinin artacağını düşünüyorum.