Bicykel na hrad!

Belgicko sedí na bicykli. Skoro celé. Od hipsterov až po ženy vo vysokých podpätkoch a minisukniach.

Cyklotrasy sú skoro všade. V meste je skoro viac cyklistov ako áut. Cyklozápchu som dnes zažila prvýkrát. No čo ma najviac fascinuje sú mimomestské cyklotrasy. Antverpy-Brussel na bicykli? Antverpy-Gent na bicykli? Celý čas po cyklotrase. Celý čas. Tridsať kilometrov. Kedy také prosím bude doma?

Dnes sme sa s Mirkou rozhodli pozrieť jedno z menších belgických miest, Mechelen. Dali sme asi 70 kilometrov, išli sme tam a späť inou cestou, celý čas po cyklotrasách. Odkedy sme sa vrátili sedím s vyloženými nohami, rada by som povedala, že to bolo v pohode, ale bolí ma asi všetko. Obávam sa, že kolená budú ráno pri vstávaní trucovať viac ako ja obyčajne.

Asi v polke cesty som zistila, že má môj krásny nový Diamond staršie topánky ako som čakala. Začali praskať, olupovať sa, vykukli švy a niekde asi aj drôty. O dezéne sa hovoriť už dávno nedá. Čím viac kusov gumy z nás počas cesty odskakovalo, tým som viac panikárila. Ozaj budem tlačiť 30 kilometrov?

Nakoniec ale všetko dobre dopadlo. Diamond za nás vybojoval úspešný návrat domov a ja som mu sľúbila, že ešte tento týždeň zájdeme na nákupy.