Second hand fame

Belgicko je kúzelná krajina. Asi na nej zatiaľ zbožňujem úplne všetko. Mestečká so štíhlymi domami nad riekou so zadným vstupom do záhrady, ktorá sa po troch metroch stráca vo vode. Aj ja chcem záhradu so starožitnými kovovými zdobenými stoličkami a stolíkom pod obrovskou vŕbou, s vlastným červeným člnom zaparkovaným pod druhou polovicou tej istej vŕby.

Antwerpy sú mestom módy, vedeli ste? Ja nie. No v meste to vidno. Všetci sú štýloví, nastajlovaní a pekní. Je tu mnoho malých dizajnových obchodíkov s ručne šitým oblečením a koženými topánkami za horibilné ceny. Našťastie, sú tu aj secondhand-y kam dobrí ľudia z takých obchodov posielajú zvyšné kusy dlhodobo bez majiteľa a kde nájdete aj skvelé staré hity, ktoré si opäť užívajú dávnu slávu. Niekedy mám pocit, že mi sedemdesiate roky ožívajú pred očami.

Nikdy som si neuvedomila ako veľmi ma už nebavili všetky HMká a Bershky. Až teraz. No asi som na to doteraz nebola pripravená. Nevedela som oceniť originalitu, výnimočnosť a tak trochu dobrodružstvo, ktoré secondhand ponúka. Prvé boli mama gate, potom prišli pletené maxi svetre, pánske topánky, country blúzka a plisované sukne. Mám pocit, že niekedy vyzerám trochu ako bezdomovec z čias Pomády či Hriešneho tanca, ale tak veľmi sa mi to páči.

Rozmýšľam, čo to bude nabudúce. Možno zvonové menčestráky?

~

Belgium is magical country. I think I adore it all. Cities with narrow houses standing above the river with backyard dissapearing in water. I want these cute antique metal decorated chairs with small table under old giant willow. I want also red boat parking behind my house under the very same willow ready to use anytime.

Did you know Antwerp is a real fashion city? I did not. But you can see it everywhere. People on the streets, they are trendy, stylish and so pretty. You can find here tons of small design shops with handmade clothes and shoes for money I will never have. Fortunately, they also have awesome secondhands with design clothes nobody wanted and with great seventies hits that are in the spotlight again.

I have never realized how commercial shops annoyed me over years. Just now. I think I wasn‘t ready before. I could not appreciate originality, excellence and kind of adventure secondhands offer. It started with vintage jeans, then woven oversized sveters, man shoes, country blouse and pleated skirts. I feel like homeless from Grease or Dirty dancing era from time to time, but I like it so.

I am just wondering what is going to happen next. Maybe corduroy bell jeans?