Veebilehed on muutunud asendamatuks kanaliks ettevõtete tutvustamisel, uute töötajate värbamisel ja toodete-teenuste müümisel. Veebileht võib kas ettevõtte äri kasvatada või vastupidi, pidurdada. Kuidas siis luua veebilehte, mis tulu teenib?

Image for post
Image for post

Sageli alahinnatakse veebilehe kujunduse ja tehnilise kvaliteedi tähtsust, kuigi reaalsuses on tegu üliolulise teguriga nähtavuse ja müügi suurendamisel. Hästi tehtud ja kindla fookusega veebileht aitab suurendada ettevõtte nähtavust, tõsta müüki ja tuua kasulikke kontakte. Kehvasti tehtud veebileht parimal juhul ei tee midagi, halvemal juhul aga toob kahju, näiteks olukorras kus leht ei tööta, ei mõju usaldusväärselt või ei ole hea kasutajakogemusega ning klient läheb seetõttu teise pakkuja lehele.

Olgu ettevõtte tegevusvaldkond milline tahes, kuid läbimõeldud sisu, ettevõtmise strateegiat toetav disain ja tõrgeteta toimiv funktsionaalsus tõstavad iga ettevõtte usalduskrediiti. Veebilehe puhul ongi võtmetähtsusega see, kas ettevõtjal on valmisolek investeerida veebilehte kui…


Praeguses eriolukorras on kõik üritused küll teadmata ajaks tühistatud või edasi lükatud, kuid ka koroona-järgses maailmas on ettevõtetel hea teada, kuidas messidel ja promoüritustel silma paista ning soovitud sihtgruppi kõnetada.

Image for post
Image for post

Messidel osalemine on ettevõtte üks oluline müügikanal — messil saab kiire ja vahetu kontakti potentsiaalse kliendiga ning sageli on just messidel kohal reaalsed otsustajad ja võtmeisikud, kelleni muudes tingimustes jõudmine on keeruline. Mess annab võimaluse tõsta enda nähtavust nii klientide, investorite, partnerite kui tulevaste töötajate jaoks.

Lühidalt on messid võimalus jõuda laiema publikuni ning jääda meelde kui usaldusväärne ning arvestatav tegija enda valdkonnas.

Et messil osalemine oleks reaalselt kasulik, on…


Digilahendused ei ole praegusajal enam innovatsioon, vaid turul olemise eeldus, ning aja ja tehnoloogiaga kaasas käimine on oluline ainuüksi mängus püsimiseks. Tarbijate ootused kliendisuhtlusele ja teenuse kvaliteedile on kasvanud ning järjest enam oodatakse ettevõtetelt kättesaadavust ka digimaailmast. Konkurendid ei maga, vaid arendavad enda müügi-, turundus ja töökeskkondi pidevalt edasi ning märksõnad nagu hea kasutajakogemus, kliendikesksus ja töö optimeerimine on järjest suurema tähelepanu all. Lühidalt — võidavad need, kes digilahendused enda heaks maksimaalselt tööle panevad.

Image for post
Image for post
Esmalt tasub lihtsalt maha istuda, vaadata üle eesmärgid ning olemasoleva lahenduse head ja vead. Seejärel saab hakata leidma võimalusi, kuidas luua toimivamaid lahendusi.

Mis juhtub kui digilahendused ei arvesta päris kasutajatega?

Ettevõtete huvi on teha enda tööd ja müüki võimalikult edukalt. Selleks peab aga pakutav teenus kõnetama sihtgruppi ning olema piisavalt hea, et klient jääks tulevikuski ettevõttele…


2019. aasta oli kirju, pakkudes huvitavaid projekte, mitmeid ‘’NOPE esimene…’’ momente ning mõtteid, mida ka 2020 aasta jooksul endaga kaasas kanda. Ilma pikema sissejuhatuseta — siit need tulevad.

Image for post
Image for post

#1 Edukad projektid sünnivad hea tiimiga
Old but gold — mõnus ja ühtehoidev seltskond, kellega läheks iga kell luurele, on rohkem kui pool võitu. Projektide sisu ja väljakutsed on mõistagi väga olulised, kuid omavaheline koostöö nii partneritega kui tiimisiseselt on see, milles peitub päeva lõpuks tõeline väärtus. Nii lihtne see ongi — me loome lahendusi teiste inimeste jaoks. Just inimesed on iga projekti puhul kõige olulisemad, nii lõppkasutajatena kui lahendust ellukutsuva tiimina.


From funeral homes to fashion brands

Image for post
Image for post

Websites done: 15+
Banners created: 500+
New team members: 2

We’ve been busy this year and have created a dozen sites for various clients. Some of them we’d like to present to you now.

Website for Krematoorium

We had an interesting challenge on our hands this year, to create a website for an undertaker service. We wanted to create a systematic clean and consistent tool for the workers of the funeral home. They’re presented with an up to date calendar and task list to conduct their daily efforts. …


Image for post
Image for post
Roadplani veebilehega paralleelselt tegime ka brändiga sobituvad trüki- ja esitlusmaterjalid (PowerPoint, visiitkaart, flaier).

Roadplan on 2013. aastal asutatud ettevõte, mille peamiseks tegevuseks on teede projekteerimine ning valdkonnaliste ekspertiiside ja auditite koostamine. Nende vahva meeskond pälvis Tartu Linnavalitususe auhinna ‘’Parim ettevõtja 2013'’.
Ehkki senini on peamiselt vallutatud Eesti teid, on sihiks võetud ka muud riigid, mistõttu tekkis vajadus esinduslikku veebilehe ning trükimaterjalide järele, mis eristaksid neid selgelt konkurentidest.
Meie teha oli nende veebiidentiteet ning sellised materjalid nagu flaier, PowerPointi põhi ning visiitkaart. Veebiarenduse eest vastutas aga meie tore koostööpartner gotoAndPlay.


Image for post
Image for post
Metsameestele kohaselt leidub AP Metsa lehel palju vihjeid..metsale.

AP Mets on 1997. aastast tegutsev metsandusettevõte, mis tegeleb metsamaterjali varumise ja metsakinnistute kokkuostuga. Aastate jooksul on tegevusalasid juurde tulnud ning firmast on välja kasvanud kinnisvarafirma AS AP Kinnisvara ning põllumajandusega tegelev Sakala Põldur. AP Mets kuulub Lemeks gruppi, mis on üks Eesti suuremaid tööstusettevõtteid koondav grupp.

AP Metsa ning Sakala Põlduri kodulehed vajasid kaasaajastamist ning lisaks disainikeele uuendamisele tuli muuta veebilehed ka erinevatel seadmetel kohanduvaks. Uus disainilahendus on meie, veebilehe tehniline arendus aga meie koostööpartneri gotoAndPlay tehtud.


Silverspoon on Eesti gastronoomiakonkurss, mille eesmärk on väärtustada ja arendada toidukultuuri Eestis. Meie teha oli Silverspooni disainipartnerina nende identiteet — veebilehest konkursi lõpus peetava galaürituse visuaalideni. Saime Silverspooni meeskonnalt olemasoleva logo, mille ümber ehitasimegi kogu ülejäänud kontseptsiooni.

Image for post
Image for post

Silverspooni veebilehe puhul lähtusime sellistest märksõnadest nagu minimalistlik, glamuurne, maitsekas. Silverspooni veebilehe planeerisime teha pildipõhiseks, kuna gastronoomiamaailmas annab emotsiooni efektiivsemalt edasi pigem läbi pildi kui sõna. Selleks, et lehe põhissisu — pildid toitudest — saaksid vääriliselt särada, on lehe põhivärvideks must, hall ja valge.


Image for post
Image for post

Otsime uut osavat kätepaari oma disainitiimi — sellist, millel on varasem kogemus disainiga erinevates meediumites. Ehkki ideaalne sobivus on tõenäolisem, kui UX/UI printsiibid on selged ja digimeedia disainis käsi valgeks tehtud, ei otsi me vinget portfooliot, vaid vinget inimest. Kasuks tuleb Adobe programmide hea tundmine ning kogemus Sketchiga.

Meie pikaajalise koostöö alustamiseks saada oma sooviavaldus aadressile info@nope.ee ja räägime edasi juba kohvitassi taga.*

Lühidalt ka meist. NOPE nime taga seisab väike, kuid tubli disainiettevõte, mis tegutseb Tartus ning mis on spetsialiseerunud digimeedia disainile. Pakume Sulle põnevaid projekte, vahvaid tiimikaaslasi, kes sind igal sammul toetavad ning kaasaegset töökeskkonda (mis on täis Eesti disaini ning annab tänu suurtele klaaspindadele võimaluse hoida silma peal naabri kassi tegemistel).
NOPE põhjalikumat background researchi alusta siit: www.nope.ee.

*teed saab ka

NOPE Creative

Estonian-based design company focused on web/graphic design. www.nope.ee

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store