Viis mõtet NOPE 2019. aastast

NOPE Creative
4 min readJan 10, 2020

--

2019. aasta oli kirju, pakkudes huvitavaid projekte, mitmeid ‘’NOPE esimene…’’ momente ning mõtteid, mida ka 2020 aasta jooksul endaga kaasas kanda. Ilma pikema sissejuhatuseta — siit need tulevad.

#1 Edukad projektid sünnivad hea tiimiga
Old but gold — mõnus ja ühtehoidev seltskond, kellega läheks iga kell luurele, on rohkem kui pool võitu. Projektide sisu ja väljakutsed on mõistagi väga olulised, kuid omavaheline koostöö nii partneritega kui tiimisiseselt on see, milles peitub päeva lõpuks tõeline väärtus. Nii lihtne see ongi — me loome lahendusi teiste inimeste jaoks. Just inimesed on iga projekti puhul kõige olulisemad, nii lõppkasutajatena kui lahendust ellukutsuva tiimina.

2019. aastal liitusid NOPE tiimiga kolm uut inimest — projektijuht Evelin ning disainerid Kristina ja Mathias. Üle ega ümber ei saa ka meie kontorikaaslastest — gotoAndPlay arendustiimist — kellega koos sai peetud nii suvepäevad Küla Villas, halloweenipidu DEADx kui mitmeid muid ühiseid ettevõtmisi. Muuseas, luurel sai ka käidud ning Öörännaku karikas kolmandat korda koju toodud.

#2 Oluline on loodav väärtus
2019. aasta tõi meile eriilmelisi ja seinast-seina koostöid. Aasta algas sõna otseses mõttes kõige lahedama projektiga, milleks oli LaheKala visuaalse identiteedi loomine. Projekti käigus sündis Elvise soengu ja läikiva prilliga kala. Geograafiliselt kõige kaugem koostöö oli Guinea kohviubade vahendaja Macenta Beansiga, kellele lõime samuti visuaalse identiteedi. Tänu sellele projektile on meil unepealt selge, kes või mis on nimba. Aasta sisse jagus hulga teisigi õpetlikke ning põnevaid projekte erinevatest valdkondadest (IT, iluteenused, energeetika, kaubandus ja startupindus), millest mitmed 2020 aastal jätkuvad ning veel rohkemad jõuavad avalikkuse ette. Järjest enam õppisime, kuidas koostöös kliendiga disaini abil leida lahendusi ning midagi parendada, sest projekt iseenesest ei ole väärtus omaette. Väärtus on see, kui loodud lahendus päriselt aitab neid, kes seda kasutama hakkavad ning viis, kuidas lahenduseni jõutakse ehk omavaheline koostöö ning suhtlus.

#3 Kontor on seal, kus on hea WiFi
Pakkisime mais kohvrid ja tegime koos gotoAndPlay seltskonnaga Eestist minekut. Maandusime Ukrainas, Odessas ning seal oldud nädala jooksul tutvusime erinevate co-working pindadega ning suutsime hotelli juba loomult tagasihoidliku WiFi viimase piirini viia. Külastasime ooperit, maitsesime intensiivselt kohalikku gastronoomiamaailma ning nautisime silmailu mitmetes muuseumites (kusjuures konjakimuuseumi aurud tõid lausa pisara silma). Meie Nele proovis välitööd lausa seitsmes erinevas riigis ning siit järeldus — kontor võib olla kus iganes, tingimusteks on mugav tagumikualune ning toimiv internetiühendus.

#4 Kogukonda tasub ja tulebki panustada
Me ei tee disaini selleks, et teha disaini, vaid selleks, et muuta midagi kellegi jaoks paremaks. Ehkki iga projekti lõpuks anname enda töö üle failidena, siis projekti jooksul küsime endalt pidevalt, missugused lahendused eesmärgile kõige paremini viivad ning kuidas täiendada enda metoodikat. Tiimi siseselt hakkasime korraldama mini-meistriklasse ning endiselt toimime kamba musketäridena, kus üks kõigi ja kõik ühe eest. Et kogutud teadmisi ei ole mõistlik purgis hoida, võtsime varasemast enam suuna järelkasvu ja disainikogukonda panustamisse. Kolm NOPE liiget on õppejõud Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, üks andis külalisloenguid Tartu Ülikoolis disaini- ja tarkvara arenduse teemal ning lisaks käisime nii Saksa Gümnaasiumis kui Noarootsi koolis noortele enda tööst rääkimas. Kutsusime külla Turundusklubi ning Tartu Kutsehariduskeskuse, et jagada enda tegemisi ja võõrustasime GDG Tartu teemaõhtuid enda juures. Juhendasime ja õppisime ka ise selle käigus koos praktikantide Kaili ja Ronaldiga ning töövarju Auli-Triinuga. Kindlasti jätkame samas suunas ka 2020.

#5 Nalja peab ka saama
1. aprilli puhuks tegi NOPE bränd korraks suunamuutuse, mille käigus meie maskott, päikeseprillidega kass muundus põrsaks ning kollane asendus roosaga. Töö ja lõbu ei pea üksteist välistama ja nagu öeldakse, kunst on kunstis kunsti näha. Õpime järjest rohkem seda, et igast ülesandest on võimalik teha endale äge mänguline missioon. Et silmad monitorist ja pikslitest puhkaksid, saime käe värviseks kui külla tuli Mäshroom siiditrükistuudio, et aidata meil #NOPENATIONI särgid teha. Käisime ka Ahja jõel mõlaga vehkimas ning tähistasime NOPE 4ndat ning gotoAndPlay 8ndat sünnipäeva. Meie tiimi elu võtab hästi kokku see klipp.

Mis uus aasta meile toob?
Number kalendris ei muuda midagi — eelmise aasta suunad ning mõtted kanduvad üle ka sellesse aastasse. Aga eks plaane tehakse põhjusega ning ka meie tiim pani kirja mõned mõtted 2020 aastaks. Lubame teha varasemast tervislikumaid otsuseid ning õppida veel rohkem tegema endale ja teistele pai. Võtta rohkem aega enesearenguks ning uute asjade õppimiseks. Lugeda läbi vähemalt poolsada asjalikku teost. Liigutada end mugavast kontoritoolist eemale ning panna jooksutossud jalga 366 päeval järjest. Avastada Kungsledeni matkarada ning seigelda Liechtensteini looduses. Külastada vähemalt kolme riiki, kus kunagi pole käinud. Liituda laulukooriga ja harjutada klaverit. Tegeleda koduga (kes remondib, kes kolib) ning võtta seltsiks karvane sõber. Ning muidugi — olla olemas meie praegustele ja uutele koostööpartneritele.

Mõnusat ja toimekat uut aastat,
NOPE

--

--

NOPE Creative

Estonian-based design company focused on web/graphic design. www.nope.ee