Hayatınıza Güzellik Katın

Başkalarının yaptıklarını ve nasıl göründüklerini kıskanmak yerine, hayal ettiğimiz şeylerin gerçekleştiği bir hayat yaratmak için çaba sarf etsek daha güzel olmaz mı? Sonuçta hepimiz günü 24 saat olarak geçiriyoruz. Ya oturup bekleriz ya da arzu ettiğimiz değişiklikleri yapmak için kalkar ve bir şeyler yaparız.

Yetenekleriniz, değerleriniz ve tutkularınızın hak ettiği konforlu ve güzel bir hayat için savaşıyorsanız, aşağıdaki 10 maddeyi uyguladığınızda, başkalarının hayatına gıpta etmeyecek, bunun yerine yaptıklarını takdir edecek ve huşuyla dolu bir hayata ulaşacaksınız.

Kendi ritüellerinizi yaratın

Sizi gülümseten, heyecanlandıran veya nefesinizi kesen şey ne ise onu düzenli olarak yapın. Bu kaya tırmanışı da olabilir, bol köpüklü bir Pazar sabahı banyosu da, yakın bir arkadaşınızla yapacağınız bir sohbet de. Her ne ise onu haftalık programınıza ekleyin ve düzenli olarak yapın.

Sevdiğiniz yayınlara abone olun

İster moda dergisi, ister popüler bilim yayınları. Sevdiğiniz ve okuduğunuz, bundan sonra da okumak istediğiniz yayınlara abone olun. Günü geldiğini bildiğiniz halde, paket elinize her ulaştığında bir hediye almış gibi hissedeceksiniz. Ayrıca okumaya da doyamayacaksınız.

Maddi sıkıntıları yok edin

İstediğiniz hayatı yaşamak için birtakım birikimlere ihtiyacınız olacak. Bir liste hazırlayın ve hayatta istediğiniz şeyleri yazın. Sonra da bunları gerçekleştirebilmek için para biriktirmeye başlayın. Ekonomik özgürlük ve maddi olarak kendini güvende hissetmek, insana kendini en iyi hissettiren şeylerden biri.

Burun kıvırdığınız değil, eğleneceğiniz bir spor seçin

Düzenli egzersiz, vücut için olduğu kadar zihin için de gereklidir. Kas kütlesini artırdığı kadar, sinirleri yatıştırdığı da bilimsel bir gerçektir. Vücudunuza esneklik, zekanıza kıvraklık kazandırır.

Kaliteli yemek ve içecekler seçin

Sizi hayallerinize ulaştırma yolunda en önemli aracınız olan sağlığınıza dikkat edin. Kaliteli ve lezzetli yemekler yapan bir restoranda, şarabınız ve yemeklerinizin keyfini çıkarın.

Her akşam bir parça bitter

Çöllerde susuz kaldığınızı ve o bir parça bitter çikolatanın tüm susuzluğunuzu gidereceğini düşünün. Belki de sahip olabileceğiniz en güzel ritüel. Ve eğer piyasada satılanlar yerine gerçek bir parça çikolata tercih ederseniz, emin olun küçük bir parça yeterli olacaktır.

Bakımınızı düzenli olarak yapın

Düzenli vücut bakım randevuları programlayın. Cildinizin, saçlarınızın ve vücudunuzun bakımını asla ihmal etmeyin. Vücudunuzu hayatınız boyunca sağlıklı tutmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Rejiminize dikkat etmek günahkar bir zevk değil, bir gerekliliktir. Unutmayın, 21'inci yüzyıldayız ve hayattan zevk alabilecek kadar uzun yaşama şansına sahibiz.

Kendinize zaman ayırın

Kitap okuyabileceğiniz, düşünebileceğiniz veya bir süre için sadece durabileceğiniz samimi bir yer edinin kendinize ve orayı düzenli olarak kullanın. Örneğin, bahçenizde veya kendinize uygun bulduğunuz bir bahçede zaman geçirmeye özen gösterin. Sırtınızı sağlam tutacak bir sandalyeye oturun, gözlerinizi kapayın, rahatlayın ve bir süre öyle kalın.

Günlük tutun

Gün içinde yaşadıklarınızın, yaptıklarınızın veya sohbetlerinizin sadece size saklı kalmasını sağlayacak bir günlük tutmak, bir günü sona erdirmenin en güzel yöntemlerinden biridir. Günlük tutmanın faydalarını çok kısa zamanda anlayacaksınız.

Hedefler belirleyin ve gerçekleştirene kadar peşinden koşun

Arzu ettiğiniz hayatı yaşamanın en önemli kriterlerinden biri hedeflerinizi gerçekleştirmektir. O yüzden kendinize hayatla ilgili hedefler belirleyin ve yapın.

Sonuçta, hayatınızı yönetecek kişi sizsiniz. O yüzden günlük rutinlerinizin dışına çıkmak için ilham kaynağı ararken, yaşadığınız hayattan zevk almayı da unutmayın…