“Yaaa iki dakikada, iki tık yaptı, şu kadar para istiyor”
Bir sen akıllısın herkes aptal
Mehmet Furkan Başoğul
41

Bu tiplere denilcek birkaç şey var aslında , hatta uygulamaya dökülecek , bu bile zaman alır ve zarardır. İki dakikada iş yapıp , üç kuruşa çalışan , zorunda kalan , para kazanmaya aç insanlarımız var…Onları seviyorum , suçlu kim? Suçlu çok açık ortada , bu insanları her türlü koşula razı gelmek zorunda bırakan yöneticiler!

Konuyu çok derin mevzulara indirmeden , başa dönüyorum… Bu cebinde akrep olan , ama artislik olsun diye en kral mekanlarda check-in yapıp , boşa parasını masalara gömen, sıra işe ve emeğe geldiğinde , götünü yiyim ağzı yapıp ,iş bittikten son ‘’ İdare edermisin ‘’ diyen … Başında yapılan pazarlığa bir pazarlık daha ekleyen ‘’ Göt Takımı‘’ ! ; Zamanla ilgili akli dengelerini yemiş olmalı… Yapılan o iki dakikalık yada 2 tıklık işi , zaman-iş doğru orantısı yapan , fiyatı kafasında belirleyip , sömürmeye çalışan bu ‘’Yavşak Takımı’’ nın nesli bir tükenmedi gitti . Ulan mal , eline bilgisayarı versem , başlat’a basamıcaksın , iki tıklık işin para hesabını yapıyosun … yap hadi al , verdim klavye mause , çiz ak… hadi ! Böyle göt gibi bakarsın işte …

Biz buna senelerimizi vermişiz , mal herif ! Git çiftliğine bir boka yara bari…
Bedel nedeniyosa O , Söz vermek bu emektar insanların zenginliğidir , söz vermek cebindeki parayı vermektende zordur , bizim oralarda söz vermek göt vermeye benzemez
Ne kadar ekmek okadar köfte…Az para verince , başardığını sanan ‘’Gerizekalı takımı’’ kaybettiklerini tahmin dahi edemezler , az verirsen çakarlar ;)

Biri emek-hak-bedel derdinde , biri cebinde-kârında… Ne param gitsin , nede kötü hizmet alıyım , en güzeli olsun ama ucuz olsun…Biz buna nediyoruz?

Hem ayranım dökülmesin , hem …