İnternetten Para Kazanma Teknikleri

Startup ile Para Kazanmak

İnternet uçsuz bucaksız bir alan hepimiz için. Milyonlarca kullanıcının bulunduğuinternet dünyasında binlerce insan para kazanmak için uğraşıyor. Fikirler üretiyor, projeler üretiyor ve bunları uyguluyorlar. Burada düzgün strateji ile ilerleyenler başarılı oluyor ancak diğer geri kalanlar ise başarısız olarak internette para kazanmak kumarında kaybeden taraf oluyor.

Bir Fikriniz mi var ?

Kaybeden tarafta olmamak için ne yapmalıyız? İşte bunu sorduğumuzda binlerce fikir, binlerce proje içerisinden size uygun olan bir konuya odaklanabilirsiniz. Örneğin fikirlerinizi satmak ile başlayabilirsiniz. Uygulamak istediğinizprojeye göre bir domain ve web sitesi kurgulayarak işe koyulabilirsiniz. Tabi bu kısım işin henüz en zahmetsiz kısmı. Daha sonrasında güçlü bir pazarlama stratejisi ile hareket etmeniz gerekecek.

Pazarlama Stratejisi

Eğer gerçekten çok farklı, çok dikkat çeken bir fikir ile internete giriş yaptıysanız, bu fikri biraz da web sitesi üzerinden yansıtabildiyseniz büyük yatırımcıların dikkatini çekmek için gereken ilk adımı atmışsınız diyebilirim. Bu tarz yatırımcıların melek yatırımcı olarak günümüzde internet dünyasında karşımıza çıktığını görebiliyoruz. Bu kişiler ilgilendikleri projeye ciddi yatırımlar yapıyor ve projeyi gerçekten güzel noktalara taşıyorlar. Üstelik bahsettiğim yatırımlar ciddi paralar. Milyon dolar civarında yatırım alan proje de olabiliyor,50.000 $ da. Bu tamamen yatırımcının projeye olan bakış açısıyla alakalı bir şey. Yoksa milyon dolar bir melek yatırımcı için pek te büyük bir para değil aslında.

Nedir Bu Melek Yatırımcı ?

Türk yatırımcıların internette ciddi yatırımlar yaptığı artık hepimizin bildiği bir gerçek. Bu pastadan pay kapmak isteyen yatırımcılar, tüm interneti araştırıyor ve danışmanlarıyla sürekli fikirleri alıyorlar. Türkiye üzerinde bir projeniz var ise kesinlikle Türk yatırımcılara yönelmeniz daha faydalı olacaktır. Çünkü yabancı yatırımcılar ile bir ortaklı süreci daha zahmetli ve onları ikna etmek biraz daha başarısı yüksek büyük projeler için olabiliyor. Yani yabancı yatırımcılar daha çok, risk almaktan kaçınan bir pozisyonda, başarısını kanıtlamış projelere yöneliyor.

Başarılı Bir Proje Sunumu

Burada en önemli olan yeni bir startup olarak güzel bir sunum dosyasıoluşturmanız. Sunum dosyası ne kadar özenli ve kaliteli hazırlarsanız, yatırımcıgüzündeki değeriniz de o kadar yüksek olacaktır. Eğer daha önce hiç internette olmayan bir iş modeli ve fikre sahipseniz patentini almanızı tavsiye ediyorum, böylece sahip olduğunuz fikrin çalınmasını engellemiş olursunuz.

Ongun Akay
Dijital Pazarlama Uzmanı
www.ongunakay.com

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.