Jak zarabiać w internecie? Poznaj portal dla blogerów i vlogerów!

Jeszcze kilka lat temu nie spodziewałem się w blogowaniu tylu pracy. Pisanie okazuje się nie taką prostą sprawą. Skonstruowanie w miarę długiego, czytelnego tekstu na temat jest wyzwaniem zwłaszcza gdy nie ma się weny.

Poza tym dochodzi do tego promocja. Płatna lub taka gdy poszukujemy czytelników innymi technikami wymaga główkowania, znajomości technik i inne zagłówki. Często samo napisanie artykułu zajmuje dużo mniej wysiłku niż obmyślenie słów aby zainteresować i tak aby wysoko pozycjonować się w wynikach wyszukiwania.

Z pomocą przychodzi dość młody portal dla blogerów i vlogerów. Przyjrzyjmy się czym jest Brand Sabbath.

Działanie popularnych portali społecznościowych

O BrandSabbath.com wspomniałem już w poradniku zatytułowanym ,,Jak w prosty sposób wypromować bloga” gdzie opisałem narzędzia z których zazwyczaj korzystam. Pojawił się w zestawieniu ze względu na intuicyjną obsługę i użytkowników o których więcej powiem za chwilę.

Nie jest portalem specjalnie wymagającym od nas jakiegokolwiek zachodu. Poznałem go bardzo wcześnie zanim jeszcze został przedstawiony szerszej publiczności i już wtedy widać było, jak przyszli użytkownicy się dogadują. Według mnie każde medium społecznościowe zaistniało dzięki osobom rejestrującym i korzystającym. Tutaj większość jest chętna wspomóc drugiego, otwarta na współprace i płatne kampanie.

Prostym zdaniem powiem tak: silne portale społecznościowe działają na takiej zasadzie, że po pierwsze są w nim osoby które znamy, jest prosty w obsłudze i oferuje coś co nam się opłaca.

Czym jest Brand Sabbath

Ten Polski portal społecznościowy został założony przez Filipa Stolarskiego który wykonał kawał dobrej roboty. Założeniem jest aby zrzeszyć twórców internetowych (tz. blogerów, vlogerów), oraz grono szukających ciekawych materiałów lub ich twórców. Jeżeli pojawią się inni ze swoimi propozycjami i linkami, też dobrze.

Nie jest to typowy agregator blogowy, ponieważ tutaj ludzie wzajemnie się wspierają, są chętni pomocy i poznania się. Strona jest czytelna, nie odrzuca użytkownika. Rejestracja szybka i prosta.

Dodawanie postu i podstawowe opcje

Dodaj post — publikacja linku do postu jest banalnie prosta. Piszemy tak aby zachęcić osoby które mają Cię w networkingu, oraz są użytkownikami serwisu. Dodajemy w opisie link, klikamy odpowiadające naszemu tekstowi hashtagi, dodajemy obraz nawiązujący do treści i zwracający uwagę odbiorcy, a następie publikujemy.

Strumień główny — w tym miejscu znajdziesz aktualności (opublikowane posty użytkowników i administratorów), z podziałem na kategorie czyli wspomniane hashtagi.

Poznaj ludzi — podobnie jak ,,zaproś znajomych” służą do pozyskiwania nowych twarzy w zakładce networking.

Giełda — organizowane są tutaj kampanie dla autorów, umożliwiających szybki zarobek. Oczywiście zainteresowany musi być pełnoletni. Polega to na tym, że u właścicieli strony firmy zlecają reklamę, oni natomiast przekazują informację autorom, którzy za napisany post czy wykonane nagranie na ten temat dostają honorarium. Poza tym jest to dobre, ponieważ w ten sposób mamy szansę sprawdzić się w czymś nowym. Szansę zrecenzowania czegoś i wzajemnej pomocy. Zdobywamy doświadczenie w pisaniu treści promocyjnych.

Portfel — tutaj sprawdzamy zarobki, wszelkie informacje o przeprowadzonych kampaniach i innych informacjach na temat naszej współpracy.

Ikonki — o dziwo jak na młody portal nie brakuje tutaj zakładek ze statystykami ilości zamieszczonych na profilu postów, liczby odesłanych osób na naszą domenę jak również innych cennych informacji. Jest również ikonka „book” gdzie znajdują się zapisane przez nas linki. I na koniec coś co może się zmienić, a dokładnie zaproszenia, wiadomości i powiadomienia.

Osobiście nic nie tracisz, możesz zyskać

Jest to portal społecznościowy jak każdy inny. Masz prawo kiedy zechcesz usunąć konto lub jeżeli bierzesz udział we wspomnianych kampaniach, przestać to robić i nikt nie będzie zmuszać czy mieć pretensji. Ja osobiście jestem zadowolony, ponieważ dzięki możliwości pierwszych kampanii, zarobiłem pierwsze pieniądze z pisania. Poza tym tak jak wspomniałem, nauczyłem się promować produkt lub usługę. Przy tym odrzucać to co zupełnie do mnie nie przemawia z tym co chciałbym polecić swoim czytelnikom.

Dlatego jeżeli chcesz spróbować swoich sił w kampaniach, czy znaleźć blogerów do współpracy, masz na to szansę.

Jeżeli chcesz przejść do portalu kliknij: BrandSabbath.com .

#BrandSabbath #blog #SEO #marketing #blogging #WordPress #fashion #money #FOLLOW #news #nowyPost #blogger #zapraszam #Post #nowyWpis #Blogosfera #zarabianie #przez #Internet #Internecie #praca #programPartnerski #Partnerski #Zlecenie #zarabianieOnline #umowa #copywriter #copywriting #jobs #advertising #job #freelance #creative #content #praca #korpo #ofertyPracy #Polska #work #oferty #PL