Guoga vs Butkevičius: (ne)įvyksianti akistata

Antanas Guoga prieš Algirdą Butkevičių. Tai būtų įdomiausia 2016-ųjų metų Seimo rinkimų dvikova. Liberalų sunkiasvoris, jaunimo favoritas ir talentingas oratorius prieš seną politikos vilką su nesugadinamais reitingais. Dvikova vyktų pastarojo, Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus, tvirtovėje — Vilkaviškio vienmandatėje rinkimų apygardoje. Joje socialdemokratų lyderis į Seimą jau pirmame ture išrenkamas jau daugiau nei trečią kadenciją.

Žinoma, dvikova gali taip ir neįvykti, tačiau Antanui Guogai pirmadienį paskelbus, kad iš pagarbos Lietuvos teisinei sistemai jis pradeda Australijos pilietybės atsisakymo procesą, tikimybė jį išvysti akistatoje prieš premjerą labai išauga.

Per 25-erius metus Vilkaviškio rajono savivaldybė neteko daugiau nei 12 tūkst. gyventojų. Tai yra daugiau nei penktadalis visų rajono gyventojų. Nepaisant įspūdingo skaičiaus, tai tikrai nėra kažkuo išskirtinė Lietuvos periferijos savivaldybė. Vos keletas savivaldybių Lietuvoje gali pasigirti gyventojų skaičiaus augimu, ir tikrai ne dėl didesnio gimstamumo, o tiesiog dėl vidinės migracijos. Skirtingai nei sostinė, Lietuvos provincija nesugeba pritraukti vidinės migracijos srautų iš aplinkinių savivaldybių, veikiau priešingai — greta nesustabdomos emigracijos į svečias šalis, tokie rajonai kaip Vilkaviškio kenčia ir nuo itin stipraus proto ir darbo jėgos nutekėjimo ir į Lietuvos didžiuosius miestus — Kauną (kurio demografiniai rodikliai, nepaisant didelės aukštojo ir aukštesniojo mokslo įstaigų koncentracijos, yra labai liūdni), Klaipėdą ar, dažniausiai — Vilnių.

Tačiau Vilkaviškio atvejis yra kiek kitoks. Vilkaviškio rajone nuolat vienmandatėje rinkimų apygardoje išrenkamas dabartinės kairiųjų vyriausybės lyderis, socialdemokratų partijos pirmininkas ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Vilkaviškio krašto “dovana” Lietuvai kažkodėl nesugebėjo tapti naudingu pačiam Vilkaviškio kraštui. Tai, kad šis itin įtakingas socialdemokratas nepagerino savo apygardos situacijos, bus vienas iš stipriausių Antano Guogos arkliukų metant iššūkį premjerui jo paties namų arenoje.

Ir tai tikrai ne mažiausias Algirdo Butkevičiaus galvos skausmas būsimoje rinkimų kampanijoje. Politiku tapusi pokerio žvaigždė garsėja neįtikėtinais sugebėjimais organizuoti rinkimų kampanijas. Juk būtent Antano Guogos indėlis liberalams laimėjo antrąją vietą Europarlamente 2014-ųjų EP rinkimuose. Negana to, Antanas stovėjo šalia ko ne visų didžiausių liberalų pergalių 2015-ųjų savivaldos rinkimuose.

Taigi, jeigu Antanas Guoga spės atsisakyti Australijos pilietybės iki kandidatų į LR Seimą registracijos pabaigos, Vilkaviškyje Algirdui Butkevičiui gresia itin sunki kova.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.