AS Roma

Genel Merkezimizle müşterek hizmet verdiğimiz iş ortaklarımız arasında bulunan AS Roma kulübüne, kendi monitoring yazılımımız olan ‘’Club Media Tool’’un satışını yapıyoruz.

İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca’ya ek olarak, Çince, Endonezyaca, Portekizce, Arapça gibi yaklaşık 10 farklı dilde sosyal medya iletişimi yürüten Roma’nın Asya futbol pazarıyla ilgili büyük yatırımları bulunuyor.

Kulüp İletişim Departmanı, sağladığımız raporlar sonucu, sosyal medya iletişimi yaptığı ve/veya yapmak istediği ülkedeki sosyal medya kullanıcıları hakkında detaylı insight’lar elde ederek etkin bir sosyal medya stratejisi geliştiriyor.

Bu coğraflayarda yürüttüğü sosyal medya iletişimiyle yaklaşık 2 milyon kişilik bir toplam reach’e sahip olan kulübün gelecek planları arasında Türkçe sosyal medya iletişimi yürütmek de var.

RESULT Sports Türkiye ofisi olarak, Genel Merkezimizin sağladığı dataları, infografikleştirerek kulübe teslim ediyoruz. Bu raporlar kulüp sosyal medya hesaplarında ve kulüp resmi sitesinde paylaşılıyor; ayrıca İtalyanca’ya çevrilerek İtalyan spor basınına servis ediliyor.

Kulübün resmi web sitesinde de yayınlanan çalışmalarımızdan bir örneği aşağıda bulabilirsiniz.

Barcelona, Roma, B. Dortmund gibi kulüplerin de kullandığı Club Media Report monitoring tool’umuzun web sitesine buradan ulaşabilirsiniz:

http://digitale-sport-medien.com

Show your support

Clapping shows how much you appreciated RESULT Sports Türkiye’s story.