GÜMÜŞLÜKSPOR

Gümüşlüksporla çalışmaya başlamadan önce, Başkanı Nejat İşler, İletişim Sorumlusu ise Akif Kurtuluş olan bir takımın bizden nasıl bir kulüp konsepti ve iletişim tonu isteyeceğini az-çok tahmin edebiliyorduk. Fakat ilk brief’imizde ‘’Futbol Romantizmi’’ tabiriyle karşılaşınca yine de afallamıştık; zira futbol ve romantizmi, o gün aynı cümleye pek oturtamamıştık. Fakat gerek Nejat İşler’in gerekse de Akif Kurtuluş’un benzerine az rastlanacak türden bir futbol aklı ve görüşü vardı ve çalıştığımız süre boyunca bize bu konuda çok yardımcı oldular. Zaten sonrasında da göreceğimiz gibi, Gümüşlükspor’un öncül amacı asla futbol değildi…

Kulüple yaptığımız çalışmalar daha sezonun başında büyük ses getirdi. Bir süre sonra basın bültenlerimiz sadece Muğla yerel basınında değil, Hürriyet, Sabah, Milliyet gibi ana akım medyanın da radarına girer oldu.

Yine de Gümüşlükspor ile yaptığımız çalışmalarda fark yarattığımız mecra sosyal medya oldu. Kulüple sosyal medya üzerinden yaptığımız çalışmalar neticesinde case study olacak bir dijital viralite oranı yakaladık. Süper Lig takımları da dahil olmak üzere, sosyal medya paylaşımlarımızla, bir çok profesyonel kulübün etkileşim oranlarının üzerinde seyrettik. Kulüp, amatör ligde mücadele etmesine rağmen, adını tüm Türkiye’nin bildiği bir sosyal medya fenomenine dönüştü. Pek tabii bu başarı da kulübün yönetimindeki ünlü isimlerin geniş kitleleri harekete geçirme gücünün de payı vardı.

Bodrum’daki ikamet eden yabancıların taraftar olarak kazanılmaları ve kulübü dünyaya bağlamak adına, Türkçe’ye ek olarak İngilizce Twitter hesabı da yürüttük.

Sezon boyunca yarattığımız projelerle aynı zamanda kulübün sosyal sorumluluk misyonunu da fazlasıyla aktif halde tuttuk.

Geliştirdiğimiz sponsorluk anlaşmalarıyla da kulübün maddi olarak ayakta kalmasına yardımcı olmaya çalıştık.

Gümüşlükspor için yaptığımız bazı çalışmalardan örnekler:

Merchandising Tasarımları:

Basın Bülteninin Yansımaları:

Telegol Canlı Yayını:

HeForShe Projesi Hürriyet

Endüstriyel Futbola Romantik Başkaldırı, BirGün