10 důvodů, proč jezdit na rekole v roce 2019

Rekola Bikesharing
3 min readApr 25, 2019

Tento článek je platný pro rok 2019, pro rok 2020 jsou některé věci jinak.

1. Nemusíte vlastnit kolo

Jak se mění duše? Neukradnou mi ho kolo, když ho nechám na ulici? Bude se mi chtít jet v noci zpátky? Zbytečné otázky, od toho existuje Rekola bikesharing nemusíte kolo vlastnit, abyste mohli jezdit. Stačí si ho jen půjčit.

Tip: A když náhodou píchnete, kolo vraťte, nahlaste problém v aplikaci a my už se o všechno postaráme.

2. Za vyzkoušení nic nedáte

Prvních deset jízd do 15 minut za vás totiž zaplatí Hello bank!. Tak na co čekáte?

Tip: Aplikaci máme pro Android i iOS. Kolo si půjčíte i přes mobilní web.

3. Každodenní doprava po městě

Jsou dny, kdy se vám nechce čekat na tramvaj. Nebo je na cestě do práce zase kolona, takže na kole to bude rychlejší. A nebo máte náladu jet na výlet. Pro tyhle momenty jsou tady rekola. Nejbližší rekolo vždy najdete v aplikaci na mapě. Snažíme se, aby nebylo dále než pár minut chůze.

Tip: Na každém rekole najdete košík, do kterého se vám vejde kabelka, batoh nebo nákup.

4. Jsme v provozu 24/7

Do práce na kole a z večírku klidně také. Sdílená růžová kola jsou vám k dispozici 24 hodin, 7 dní v týdnu.

Tip: Pokud potřebujete, můžete si rekolo rezervovat 15 minut předem.

5. Můžete jet na výlet

S kolem můžete vyjet ze zóny. Stačí, když kolo na konci jízdy zase vrátíte. Tak je jenom na vás, jestli pojedete na Ještěd nebo Karlína.

Tip: S předplatným za 195 Kč měsíčně můžete jezdit v jakémkoliv Rekola městě. Tak proč nevyzkoušet, jak se jezdí třeba v Ostravě.

6. Ve dvou se to lépe táhne

Nebo spíš jezdí. Tak si z jednoho účtu můžete vypůjčit hned dvě kola naráz. Vaše společné výlety nás baví. Tak nás nezapomeňte otagovat třeba na Instagramu @rekolaeu.

7. Jezdit na kole je zdravé

„Třicet minut jízdy na kole pětkrát týdně snižuje nemocnost na polovinu,“ tvrdí studie University of North Carolina a my to rozhodně potvrzujeme.

Tip: Zadejte si MultiSportku do naší aplikace a jedete 2x denně 60 minut. A ještě navíc k tomu můžete pořád vyrazit na jedno vybrané sportoviště.

8. Projedete se i na elektrokole. Nebo skejtu.

Kromě kol si můžete půjčit i skateboard, koloběžku nebo elektrokolo. Elektrokola budou jezdit od května a skejty si užijete v létě. A připravujeme další dopravní prostředky.

9. Neustále inovujeme

Tým Rekol společně s technologickým studiem manGoweb neustále vymýšlí a testuje nové hardwarové i softwarové funkce pro rozvoj městské mikromobility. Tak se těšte třeba na automatické zámky.

10. Nejsme lhostejní

Na každém kole nám záleží, i proto má každé kolo své jméno. Opravujeme kola, která by ostatní bikesharingy rovnou vyhodily. Nevyhazujeme, co ještě může sloužit, i když to nepoužijeme přímo my. Použitelné součástky recyklujeme, používáme je při opravě či stavbě dalších rekol. Smýšlíme ekologicky a podnikáme dílčí kroky k tomu, abychom produkovali co nejméně odpadu. Je to náročné, ale má to smysl.

Když už jste tady: sledujete nás i na Instagramu?

--

--

Rekola Bikesharing

Sdílená kola v Praze, Brně, Olomouci, Českých Budějovicích, Frýdku-Místku, Mladé Boleslavi a finské Vaase. http://rekola.cz