Kadir Can Kırkoyun Nasıl Doğdu ?

14 Ocak 1999 Kırklareli Devlet Hastanesin’de 05.30–06.00 sularında gözlerini dünyaya açtı. Şu yaşında da olduğu gibi anne karnındayken de sabırsızmış hatta erken doğma ihtimali bile vardı Kadir Can’ın neyseki tam zamanında ve vaktinde doğdu Kadir Can.

Aslında her şey 1.sınıfta arkadaşının eski bir bilgisayarı ona vermesiyle başladı. Bilgisayar ile 1.sınıfta tanıştıktan sonra Gülsüm Anneyi çok yormuş. Hiç ders çalışmaz, sürekli bilgisayar başında vakit geçirir ve hocaları sürekli Kadir Can’ı Gülsüm Anneye şikayet edermiş. “Oğlunuz facebookta, twitter’da vakit geçiriyor hiç görmüyormusunuz ?” Gülsüm Anne’de “Oğlum kötü birşeyler yapmıyordur mutlaka iyi şeyler yapıyordur diyerek Kadir Can’ı desteklermiş”. Keza Gülsüm Annenin dediği oldu diyebiliriz. 

Kadir Can küçüklüğünde çok haşere bir çocuktu sürekli annesini ve babasını sıkıntıya sokar ve onları bir hayli yorardı. Hatta Gülsüm anne Kadir Can ile ilgili bir anısın da “3 Katlı bir AVM’ye servis ile gittik, dönüşte servise geçerken Kadir Can kayboldu ve inanılmaz kalabılıktı AVM. Başladım Kadir Can’ı aramaya, bir baktım teknelerin orada dikiliyor deniz kenarında. Böyle kaybolma anıları çoktu sürekli kaçardı bir yere gittiğimizde.” 

Şuan da pek hırçın görünmese de küçükken okuldaki çocukları dövermiş Kadir. Hatta bir gün çok sevdiği gözlüğünü bir arkadaşı alıp fırlatmış. Kadir çocuğu az daha kör edecek şekilde baya bir dövmüş . Bahsettiğim gibi Gözlüğü Kadirin herşeyi çünkü Kadir gözlüksüz görmüyor..

Kadir Can’ın küçüklüğü yeni kurulmuş startup gibi geçmiş. Bir şeyler yapmak istediğinde sıkıntılarla karşılaşmış ama buna rağmen yapmasına veya büyümesine engel olmamış bu sıkıntılar. Annesi ve Babası da güzel olunca Kadirin tasarımıda bir hayli hoş olmuş. Yazılımında eksikler olsada iyi çocuk Kadir Can.

Yiğidin hakkını yemeyelim Kadir kendisini pazarlamayı iyi bildi, e yazılım, tasarım ve ürün güzel olunca pazarlamak kolay oluyor. Zeki çocuk Kadir, düşmanlarına çok güzel ders veren, sevdiklerini hep baş üstünde tutan birisi. Ara sıra gel gitleri oluyor ama onuda idare edicez artık ne yapalım :) 

Kadir’le birlikte büyüyen bir şey daha var oda Scode. Scode’u çocuğu gibi büyüttü ve büyütmeye devam ediyor çocuğu olsa bu kadar özenle büyütmezdi yemin ederim. Her hareketini özenle seçiyor ve bir sürü fikir alarak ilerliyor gerçi çocuk yapmak bu kadar teferruatlı değil ama olsun. 

Uzun lafın kısası, 

Gelecekte ne yapar, nerede olur, kimle ne yapar bilinmez ama biz ekip olarak sonuna kadar ensendeyiz. Yeni yaşın sana yeni başarılar ve bol şans getirsin iyiki doğdun iyiki varsın scoder!