عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستداران خط فارسی، بویژه طراحان تایپ‌فیس فارسی. سرانجام پس از چند سال دوری از این وبلاگ مجدد فرصتی برایم محیا شد تا بتوانم کار ناتمامی را که شروع کرده بودم، را بتوانم به پایان برسانم.

آنچه لازم به بیان است این نکته است که…


در این پرونده ایشان بعنوان صاحب‌نظر و دلواپس واقعی خط فارسی شناخته می‌شود.

بهرام کلهرنیا متولد سال ۱۳۳۱ در کرمانشاه است. تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد وی به ترتیب در رشته‌های طراحی و پیکره‌سازی و گرافیک و تصویرسازی است.

وی از سال ۱۳۵۱ در حوزه طراحی گرافیک و هنر مشغول تدریس و فعالیت بوده و در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشکده هنر…


گروه هنر: فونت «واضح» علاوه بر اعراب‌پذیری مطلوب به سبب فضای مناسب میان حروف، به شکلی است که در صورت نمایش در نمایشگرهای مختلف سیستم‌های رایانه‌ای از یک گوشی هوشمند تلفن همراه گرفته تا مونیتورهای بزرگ رایانه، قابلیت‌های مورد نظر خود را همچنان حفظ کرده و دچار نقض و دفرمه…


عبدالرسول یاقوتی — طرح «فونت ترافیک» یا استاندارد از جمله کارهای موفقی است که در سال‌های اخیر انجام گرفته است.


در این پرونده ایشان بعنوان صاحب‌نظر و دلواپس واقعی خط فارسی شناخته می‌شود. ایشان را پدر گرافیک ایران می‌نامند و یکی از بنیانگذاران انجمن گرافیک ایران

چند نکته مهم و ضروری:

۱- سرویس مدیوم، از رسم الخط فارسی (جهت نوشتار راست به چپ، فونت فارسی و …) پشتیبانی نمی‌کند. جهت نمایش صحیح رسم الخط فارسی و رفع این مشکل لطفا این مطلب را مطالعه بفرمایید.

۲- ما می‌خواهیم حجم بسیار بالا و متنوعی از محتوای متنی،…


تعریف و توضیح نظام سرمایه داری و عواقبی که برای یک جامعه در پیش دارد!

مقدمه:

برای این موضوع مهم هرچه به دنبال مطلب خوب گشتم چیزی پیدا نکردم، خودم هم که زیاد ادبیات خوبی ندارم که بخواهم درباره این موضوع مهم متن خوبی به نگارش دربیاورم.

آخرش بعد از کلی گشتن توانستم بهترین تعریف و توضیحات کافی در مورد عواقب نظام سرمایه‌داری را در رادیو گیک شماره ۷۴ که کاری از جادی عزیز است پیدا کرنم.

بخش مربوط به این موضوع را کات کردم و مجددا بارگذاری کردم که از شما دعوت می‌کنم به صحبت‌های جادی خوب گوش کنید.

فراموش نکنید که این نظام رو همین ما یعنی افراد یک جامعه هستیم که آنرا ترویج می‌دهیم.

https://jadi.net/2017/05/radiogeek-74-door-with-no-key/


در این پرونده این شخص بعنوان تخریب‌گر هویت ملی/پرورش دهنده روبَهان فرصت شمار خط فارسی/ترویج دهنده پوپولیسم(بی‌سوادی) در زمینه طراحی تایپ‌فیس فارسی/کاسب قلم و دلال فونت فارسی شناخته می‌شود.


وقتی استاد پیشکسوت دانشگاه هنر تهران، جناب آقای مصطفی اوجی برای دلگرم کردن شاگردش دامون خانجان‌زاده دست به نوشتن می‌زند.

این مقاله بصورت موقت منتشر شده است.

در حال حاضر ما بر روی تکمیل کردن معماری و ساختار محتوای پرونده هستیم. به همین خاطر این مطلب بصورت پابلیک منتشر شده است تا از آن بتوانیم بتوانیم در تست‌های مختلفی برای رسیدن به مقصد نهایی استفاده نماییم.

زمانی که افراد عام…


تجزیهٔ و تحلیل نمونه کارهای یک استاد پیشکسوت طراحی تایپ‌فیس(حروف) که عضو هیات علمی دانشگاه هنر تهران است.

این مقاله بصورت موقت منتشر شده است.

در حال حاضر ما بر روی تکمیل کردن معماری و ساختار محتوای پرونده هستیم. به همین خاطر این مطلب بصورت پابلیک منتشر شده است تا از آن بتوانیم بتوانیم در تست‌های مختلفی برای رسیدن به مقصد نهایی استفاده نماییم.

Saleh Souzanchi

Software Developer(Iran), Hacker and reverse engineer lover, I’m investigating Persian script design for all digital media in Persian script.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store