عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستداران خط فارسی، بویژه طراحان تایپ‌فیس فارسی. سرانجام پس از چند سال دوری از این وبلاگ مجدد فرصتی برایم محیا شد تا بتوانم کار ناتمامی را که شروع کرده بودم، را بتوانم به پایان برسانم.

آنچه لازم به بیان است این نکته است که بالاخره توانستم محتوای لازم جهت تدوین مستند سرگذشت خط فارسی در محیط دیجیتال را تکمیل نمایم و آنچه در این مطلب شاهدش هستید خلاصه‌ای از قسمت‌های مهم و اصلی این مستند می باشد که به جهت آخرین بازنگری و البته دریافت نظرات و انتقادات از طرف شما منتشر می‌گردد.

لازم…


بهرام کلهرنیا متولد سال ۱۳۳۱ در کرمانشاه است. تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد وی به ترتیب در رشته‌های طراحی و پیکره‌سازی و گرافیک و تصویرسازی است.

وی از سال ۱۳۵۱ در حوزه طراحی گرافیک و هنر مشغول تدریس و فعالیت بوده و در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران و دانشکده صدا و سیما است.

علاوه بر این وی دبیر و عضو هیئت مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، عضو شورای تألیف کتاب‌های گرافیک دانشگاه جامع علمی کاربردی و همچنین مشاور و مدیر هنری — پژوهشی در چندین وزارت‌خانه از جمله وزارت فرهنگ و…


گروه هنر: فونت «واضح» علاوه بر اعراب‌پذیری مطلوب به سبب فضای مناسب میان حروف، به شکلی است که در صورت نمایش در نمایشگرهای مختلف سیستم‌های رایانه‌ای از یک گوشی هوشمند تلفن همراه گرفته تا مونیتورهای بزرگ رایانه، قابلیت‌های مورد نظر خود را همچنان حفظ کرده و دچار نقض و دفرمه شدن نمی‌شود.چند نکته مهم و ضروری:

۱- سرویس مدیوم، از رسم الخط فارسی (جهت نوشتار راست به چپ، فونت فارسی و …) پشتیبانی نمی‌کند. جهت نمایش صحیح رسم الخط فارسی و رفع این مشکل لطفا این مطلب را مطالعه بفرمایید.

۲- ما می‌خواهیم حجم بسیار بالا و متنوعی از محتوای متنی، ویدیویی، صوتی و تصویری در این پرونده منتشر کنیم، متاسفانه سرویس مدیوم برای درج و جاسازی مستقیم ویدیو در مطالب فقط از یکسری ارائه دهندگان ویدیو پشتیبانی می‌کند که در این لیست قرار دارند.

به همین دلیل مجبور شدیم محتوای ویدیویی خود را در سرویس‌هایی غیر بومی بارگذاری کنیم که…


مقدمه:

برای این موضوع مهم هرچه به دنبال مطلب خوب گشتم چیزی پیدا نکردم، خودم هم که زیاد ادبیات خوبی ندارم که بخواهم درباره این موضوع مهم متن خوبی به نگارش دربیاورم.

آخرش بعد از کلی گشتن توانستم بهترین تعریف و توضیحات کافی در مورد عواقب نظام سرمایه‌داری را در رادیو گیک شماره ۷۴ که کاری از جادی عزیز است پیدا کرنم.

بخش مربوط به این موضوع را کات کردم و مجددا بارگذاری کردم که از شما دعوت می‌کنم به صحبت‌های جادی خوب گوش کنید.

فراموش نکنید که این نظام رو همین ما یعنی افراد یک جامعه هستیم که آنرا ترویج می‌دهیم.

https://jadi.net/2017/05/radiogeek-74-door-with-no-key/این مقاله بصورت موقت منتشر شده است.

در حال حاضر ما بر روی تکمیل کردن معماری و ساختار محتوای پرونده هستیم. به همین خاطر این مطلب بصورت پابلیک منتشر شده است تا از آن بتوانیم بتوانیم در تست‌های مختلفی برای رسیدن به مقصد نهایی استفاده نماییم.

زمانی که افراد عام در یک جامعه؛ چه در ابعاد کوچک و چه در ابعاد بزرگ؛ دچار عدم آگاهی، عدم اعتماد به نفس و عدم ثبات رفتاری به هر دلیلی بشوند، آن جامعه آسیب پذیر می‌شود. یکی از این آسیب‌پذیری‌ها؛ امکان بروز پدیده‌ای به نام پوپولیسم می‌باشد.

پوپولیسم بر این فرض اولیه مبتنی است…


این مقاله بصورت موقت منتشر شده است.

در حال حاضر ما بر روی تکمیل کردن معماری و ساختار محتوای پرونده هستیم. به همین خاطر این مطلب بصورت پابلیک منتشر شده است تا از آن بتوانیم بتوانیم در تست‌های مختلفی برای رسیدن به مقصد نهایی استفاده نماییم.

Saleh Souzanchi

Software Developer(Iran), Hacker and reverse engineer lover, I’m investigating Persian script design for all digital media in Persian script.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store