Fenerbahçe — Malatyaspor: Geliyoruz!

Fenerbahçe Galatasaray derbisi öncesinde alması gereken bir 3 puanı, 20 dakikalık oyunuyla aldı!

Takımdaki futbol seviyesinin temel taşları belli ki Josef’in oynamasıyla yerli yerine oturuyor. Giuliano’nun geldiği günden bugüne ilk kez bu kadar verimli olması, Soldado’nun hedef santrfordan ziyade gezinen forvet görüntüsü de takıma hız ve bitiricilik getirdi. Ozan başta ben olmak üzere herkesi utandıran görüntüsünü aradığı golleri de bulmaya başlayarak gösteriyor. Onda ısrar eden ve onu kazanan Aykut Kocaman’a teşekkür, Ozan’a da bir özür borçluyuz!

Fakat bu maçtan daha önemli ve daha çok konuşulması gereken şey daha maçın 30. dakikasından itibaren tribünlerin de yaşamaya başladığı Galatasaray maçının ta kendisi!

Galatasaray başta Gomis olmak üzere Fernando-Maicon-Mariano’nun müthiş formuyla ligi şu ana kadar domine etti. Fikstür avantajı kabul edilebilir bir argüman olsa da, şampiyonluk yarışının Anadolu takımlarını yenmekten geçtiği ligimizde doğru formasyonla oynadıkları ve 8 maçta 22 puana ulaştıkları gerçeği değişmiyor!

Konyaspor maçının ilk yarısında Selçuk İnan oyuna girene kadar 3 pas yapmakta zorlanan görüntüleri, basan, ısıran orta sahalara karşı ne kadar zorlanacaklarını bir kez daha gösterdi. Galatasaray’ın hücum hattı ne kadar şaşaalı gözükse de, top rakipteyken meziyetleri ve rakip kovalama arzuları oldukça düşük. Bunu avantaja dönüştürmek için temel şart kazandığımız topları hızla doğru adamla buluşturmak olacak! Tabii ki Fenerbahçe maçına çıkaracakları 11 de oldukça belirleyici olacak bu konuda.

Fenerbahçe Galatasaray maçına yüksek ihtimalle Malatyaspor maçındaki 11'den iki değişiklik ile Roman-Skrtel ve Soldado-Janssen değişiklikleri ile başlayacak. Topa sahip olmayı seven, orta sahada basan, en önemlisi bulduğunu atmaya başlayan görüntümüzü sürdürmemiz şart! Defanstaki uyum problemini çözersek, çok büyük sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum ve kolay kolay kaybetmeyeceğimizi düşünüyorum.

Ne kadar formda olursa olsun hiçbir Galatasaraylının Fenerbahçe maçını çantada keklik görmemesi, iddialı açıklamalardan kaçınması oldukça keyif verici olsa da, kafalarındaki 8 puanlık farkın yaratacağı rahatlık bizim hanemize büyük bir artı olarak yazacak.

Malatyaspor maçının mesajı ve özeti her anlamda çok net. GELİYORUZ!!

Like what you read? Give Sari Laci a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.