1.1K Followers
·
Follow

Image for post
Image for post

Tasarımcı olmak ve her gün yeni bir şeyler yaratmak büyük bir meydan okuma. Bazen fikirler bir anda ortaya çıkıveriyor fakat çoğunlukla, bir fikrin gelişmesi günler hatta aylar sürebilir. Kendinizi sıkışmış hissettiğinizde, projeden biraz uzaklaşmak ve ilham almak için başka tasarımcıların çalışmalarına bakmak sizi besleyecek ve zihninizin yenilenmesini sağlayacak.

Yaratıcı bir alanda çalışıyor ve ilham perilerini mi arıyorsun? Ya da sadece sanat sever olarak yeni trendleri mi takip etmek istiyorsun? MyModernMet.com’a ek olarak, internette yaratıcı sıkışmayı aşmanıza ve sanat dünyasında neler olup bitiyor takip etmenize yardımcı olabilecek tonlarca web sitesi var.

Umarım gizli hazinemi paylaştığım bu videodaki 25 web sitesi benim creative sıkışmadan kurtulmama yardım ettiği gibi sizin de yaratıcılığınıza katkı sağlar.

Makalenin devamını aşağıdaki linkte okuyabilirsiniz.

https://www.designgost.com/makale/dunyanin-en-ilham-verici-online-tasarim-ve-sanat-platformlari


Image for post
Image for post

Hangi tasarım projesine başlarsanız başlayın ilk yapmanız gereken şey en uygun grafik tasarım stilini seçmek. Hangi stili seviyorsunuz, hangi stilde iyisiniz ve hepsinden önemlisi hangi stilleri biliyorsunuz. 1830 ve 2019 yılları arasında etki yaratmış çok fazla grafik tasarım stili var ve hepsi birazdan bu yazıda.

Tek bir imaj, bir web sitesi yada bir şirketin grafik tasarım dilini baştan mı tasarlayacaksınız, hepsi seçiminizi etkileyecek önemli unsurlar.

Seçtiğiniz stil markanın ya da ürünün mesajını yansıtacak nitelikte olmalı. Tabii sadece marka değil seçeceğiniz stil bir tasarımcı olarak sizi ve vizyonunuzu da yansıtacak. Geleneksel misiniz, zarif, minimalist misiniz, cesur musunuz…

Uygulayacağınız grafik tasarım stilini seçmeden önce gelin hep beraber şu stillerin üzerinden bir geçelim.

Makalenin devamını aşağıdaki linkte okuyabilirsiniz

https://www.designgost.com/makale/gecmisten-gunumuze-tum-grafik-tasarim-stilleri


Daha önce bir sanat eseri yada tasarıma bakıp güzel bir eser olduğunu ama bir şeylerin tamamlanmamış yada eksik olduğunu hissettiniz mi? İşte bu duygu kompozisyondaki denge eksikliğine bilinçaltının verdiği bir tepki.

Tasarım ilkelerini iyi bilmek ve dikkate almakta büyük fayda var. Tüm bu prensipler birbirleriyle mükemmel bir uyum içinde çalışırlar ve iyi tasarlanmış her eserde bu prensiplerin izlerine rastlayabilirsiniz.

İyi tasarım yada kötü tasarım nedir, birbirlerinden nasıl ayrılır?

Bu soruya cevap verebilmek için tasarım ilkelerini çok iyi bilmek gerekiyor!

Makalenin devamını aşağıdaki linkte okuyabilirsiniz.

https://www.designgost.com/makale/tasarimda-denge-balans-tasarim-ilkeleri

Hakan Ertan

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store