npo cygu

Про суддів і їхнього підступного, але чесного Ворога

Хотілося написати щось оптимістичне, але нічого не лізло у мої недужі, ослаблені нескінченими версіями neverending story, думки. І тут — БАМС! 
Шановний Нємєткій Мєтатєль Склянок написав гнівний пост (і не лише гнівний — гнівнющий — бо КАПСЛОКОМ) про порочну та негативну, ні не судову систему, а суддівську особистість. Є люди, а є — судді. Ось йдете Ви містом і навіть не підозрюєте, що ота гарна жінка, не просто чарівна жінка, а дуже хитра підступна і вся прогнила наскрізь СУДДЯ (тут Ви маєте почути біля вух жахливий сміх, що нагадує радше передсмертні хрипи чесного прокурора, чию кар’єру загубив не один десяток підступних суддів і відчути, як по Вашій шкірі пробіг морозець). 
 Ще Вельмишановний Нємєткій Мєтатєль Склянок написав “выпущенным под залог взяточикам за сумму в 1/3 от полученной взятки…”. Ні, ну я розумію, що із суддями дуже скрутно, бо притягнути їх до відповідальності майже не можливо бо у них — імунітет. Але ж, наскільки я розумію є у ККУ така гарна стаття 369 — Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. Якщо у пана Нємєткого Мєтатєля Склянок є така достовірна і точна інформація, що низку осіб звільнили за 1/3 від хабара, то може, слід було порушувати кримінальну справу по факту? Чи в обов’язки поліції (та міністра МВС) входить лише повідомлення суспільства про те, що судді беруть хабарі у таких-то розмірах, а ловлять та саджають їх … хто? Самі судді?
 І знову ж таки, повертаюся до моєї улюбленої статті 62 Конституції України. Презумпція невинуватості. Я розумію, довіри до суду зараз немає (сама загальним судам не довіряю, бо адміністративні, ті хоч засвоїли що таке нікчемність і чим вона відрізняється від фіктивності, а загальним — все одно, вічно плутають ст.228 Цивільного кодексу із ст.205 ККУ), але отак всіх звинуватити у хабарництві…
 І ще 2 зауваження. 
 Перше, стосується: “Я же сторонник еще более жесткого процесса. Никто, уж извините, не помрет — и все поймут и согласятся, если в стране не будет функционировать судебное правосудие в течении трех месяцев формирования новых судов!” Вибачте, але на мою думку це — дурня. Починаючи від того, що, згідно ст. 29 Конституції України, людину без рішення суду можна затримати лише на 72 години (а в 3 місяцях годин значно більше), і закінчуючи щасливими платниками податків (які за 3 місці можуть пропустити строки на оскарження податкових повідомлень-рішень, а отже таке рішення стане узгодженим, із всіма “приємними наслідками”, включаючи блокування розрахункових рахунків та — О, часи, о мораль! — “цікавих пропозицій” від ДФС).
 Друге зауваження стосується “Считаю, что необходимо вернуться к радикальному проекту, на котором настаивал в свое время «Народный фронт», но не получил тогда поддержки.” Оце, в купі із дивними підвищеними ставками акцизів, які падають навесні, навіює мені параноїдальні думки, що Уряд збирається десь весною передати свої повноваження комусь іншому. Тоді пан Нємєткій Мєтатєль Склянок зможе із чистою совістю і гордо піднятою головою тикати збідніле, розчароване у суддях суспільство у свій пост і казати: “А я хотів прогнати суддів-хабарників, але злочинна влада мені не дала”. 
 І на останок ще одна цитата, покажіть її, будь-ласка, пані Н.Е.Яресько, може вона хоч колегу прочитає і зрозуміє, що коли мова йде про ріст економіки, то: “И не надо мне говорить, что это утопично, сложно, затратно.. Если есть воля к РЕАЛЬНЫМ изменениям — получить новое качество правоохранительной системы — только так и нужно действовать! И все наши партнеры иностранные и поймут и помогут. И люди поддержат! И инвесторы поверят и придут- ведь это вопрос не только справедливости и законности — это вопрос и экономики!”
 А тепер точно останнє — цікаво, яким чином будуть набирати суддів, з тих самих адвокатів, що — виходячи зі слів пана Міністра, я такого ніколи не казала — дають хабарі суддям і знають, як правильно формулювати суми?

P.S. Текст посту для допитливих (я його одним малюнком зробила) https://www.facebook.com/arsen.avakov.1?fref=ts

Like what you read? Give Smallestax a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.