Jak sbalit holku nebo prodat pokladní systém

Tomáš Wiesner — čas čtení 2:00

Chtěl sem sice napsat něco jako “jak jsem se stal nejlepším obchoďákem Storyous”, ale to mi moje skromnost nedovolila. I tak se ale rád podělím o pár rad jak sbalit holku, nebo prodat pokladní systém. Obojí má hodně společného.

1. Zaujměte na první dobrou

Hned na začátku musíte udělat dobrý dojem. Stačí začít u svého vzhledu, vystupování a mluvení. Holky, stejně jako hospodské, zaujmete stejně. Stačí se hned na začátku mile usmát a zeptat se, jestli někdy řešili problematiku tržeb v restauraci — hostinský pochopí, že ta schůzka bude o pokladním systému. Holka nebude chápat nic, ale bude se chtít dozvědět více.

2. Neprodávejte, poslouchejte

Dalším důležitým pravidlem je spolehnout se na to, že každý mluví hrozně rád o sobě a svých věcech. Holky budou povídat o tom, jaké jsou, co rády dělají a proč chodí právě na VŠE. Restauratéři vám vyklopí celou historii podniku, kolik mají tržby, jak jim to celé nevydělává a jak je konkurence ničí. Stačí se vždy jen dobře zeptat.

3. Zaútočte přímo na cíl

Pokud už víte všechny informace a nebaví vás poslouchat protistranu dál, je třeba zaútočit. Přímo na cíl. Ukázat řešení problému — tím řešením jste samozřejmě vy nebo váš produkt.

U toho je ale podstatná jedna věc — umět usměrnit představivost protistrany. Začíná to jedním krásným slovem — představte si.

Přestavte si, jak bude obsluha makat na baru a vy budete ležet na Bali a přitom jen sledovat tržby na svém mobilu. Nebo si představte, že jste se mnou na Bali, v dálce zapadá slunce a my máme všechny starosti za hlavou. Jen letenky mám doma, takže jestli mě budete následovat….


Balení podle Wízy si vyzkoušejte sami. To druhé můžete dělat u nás. Koukněte na naší karierní stránku a nebo se ozvěte rovnou Tomášovi na tomas.wiesner@storyous.com

Show your support

Clapping shows how much you appreciated StoryousBlog’s story.