Altın Arama Dedektörleri ve Dedektör Fiyatları

Altın Arama Dedektörleri ve Dedektör Fiyatları

Yer altının imajlenmesinde kullanılan dedektörler, elektromanyetik dalgalar yayarak toprağın altında bulunan metallerin tespit edilmesine imkan sağlayan elektronik cihazlardır. Dedektörler, istenilen bölgeye elektromanyetik alan iletirler. Bu elektromanyetik alan içinde bulunan metallerin gücünü tespit edebilmek için sürekli olarak radyo sinyalleri gönderir. Dedektöre ilişik arama bobini de dalgaların çarpma şiddeti ve geri dönüşünden yola çıkarak ebat ve derinlik hesabı yapar.
Dedektör ve dedektöler çeşitlerine bakılırsa farklı metal türlerini aramaya programlanabilir, haliyle istenmeyen hedeflerin göz ardı edilmesi sağlanabilir.
Dedektöre ait bilinmesi gerekenler;
-dedektörler güç kaynağı olarak çoğu zaman lityum pilleri kullanır.
Ek olarak piyasada şarjlı olarak çalışan dedektörler de bulunmaktadır.
• dedektörlerde iletim sinyalinin üretildiği, alınan sinyalin işlendiği ve bir yanıta dönüştürüldüğü bir kontrol kutusu bulunur.
• elektromanyetik alanın oluşturulduğu, dalgaların yayıldığı, arama bobininin de geri dönüş sağladığı bölgeye iletim elektromanyetik alan denir.
• dedektöre, isteğe nazaran bir hedef belirtilir, çivi benzer biçimde çoğu zaman demir olan istenmeyen hedefleri göz ardı etmesi sağlanır.
• kabul edilebilecek bir hedef tespit ettiğinde dedektörler çeşitli hedef tepkiler oluşturabilir. Bazıları sesli, bazıları görüntülü, bazıları ise üç boyutlu görüntü tepkiler üretebilir.
Iyi dedektörün püf noktası, aranan hedefin niteliğine ve araştırma yapılacak bölgeye nazaran doğru seçbilimselş olmasıdır. Hangi derinlikte hangi metalin aranacağı belli olduktan sonrasında bir seçim yapmak en doğrusudur.
Altın arama dedektörü, örneğin, aranılan hedef tek para ise, alınması ihtiyaç duyulan dedektör 20–50 cm’e kadar tarama yapabilen, çevirmeli düğmeli olan tek para dedektörlerdir. Komplike cihazlar, tüm minik hedefleri de taramaya çalışacağı için yavaş çalışır ve vakit kaybına sebep olurlar.
şayet ki hedef, derinde yer alıyorsa derin dedektörlerde pulse sistemli metal dedektörler tercih edilmelidir. Bu dedektörler 2–3 metreye kadar hedef tespiti yapabilir. Ama dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan şey şudur ki, dedektör ne kadar başarılı olursa olsun toprağın altında bulunan hedefin metal cinsine dair net bir fark yapması imkansız.
Sonuç olarak, tek para dedektörleri, altın dedektörleri, derin dedektörler arasından en iyi benzer biçimde bir ayrım yapmak söz konusu değildir çünkü her birinin hitap etmiş olduğu hedef ve derinlik farklıdır. çeşitlerin arasında en iyiyi bulmak da kullanıcının dedektörünü tanıması ve daha önceki tecrübeleri aracılığıyla olacaktır.

Bu linkten fiyat listesine ulaşabilirsiniz.
Dedektör Fiyatları

En İyi Dedektör’ün iletişim ve ulaşım bilgileri
02242331020
05352945841
05443771881
05312761881
05442761881
ÇEKİRGE MEYDANI — UNPA PASTANESİ ÜSTÜ 3. KAT OSMANGAZİ BURSA

Kaynak — Resource; http://www.maydonoz.org/dedektorler-hakkinda-altin-arama-dedektoru-ve-dedektor-fiyatlari.html