Intelligentsete tehnoloogiate mõju ühiskonnale järgmise 20 aasta jooksul

Arvamusfestival 12.08.2016 Paide

Vasakult paremale Rao Pärnpuu, Rauno Kinkar, Kristjan Korjus ja Siim Sikkut

Tehisintellekti areng on toonud kaasa aina suureneva automatiseerimise tempo ning uued tooted ja tehnoloogiad teevad edukalt asju, mis vanasti olid inimeste pärusmaa. Värsked raportid hindavad, et rohkem kui pooled praegused töökohad on järgmise 20 aasta jooksul kadumisohus ning pealetulevad tehnoloogiad hakkavad ümber kujundama meie igapäevast elukeskkonda. Mis muutuseid toovad meie ühiskondadesse uued, juba olemasolevad tehnoloogiad, nagu isejuhtivad sõidukid, personaalsed assistendid või individuaalne meditsiin? Kuidas peaks iseenda tulevikku planeerima, et neid muutuseid arvesse võtta ja maksimaalselt ära kasutada? Otsime vastuseid nendele ja paljudele teistele küsimustele oma interdistsiplinaarse paneeliga:

Moderaator: Rao Pärnpuu — Tuleviku Tehnoloogiate SA juhatuse liige; Osalejad: Kristjan Korjus — Starship Technologies vaneminsener ja Tartu Ülikooli doktorant, masinõppe ekspert; Siim Sikkut — Riigikantselei digipoliitika nõunik ja E-riigi ekspert; Rauno Kinkar — LEXTAL advokaadibüroo advokaat, kes tegeleb igapäevaselt automatiseerimisega seotud juriidiliste küsimustega

Üldiselt jäime ise rahule. Rahvast oli, debatt oli konstruktiivne ja ka küsimusi publikust jagus. Lisaks oli hea meel näha, et sarnasel teemal oli ka teisi paneele nagu Töötukassa „Tuleviku töö” ja Postimehe „Kas robotid röövivad meie töö ja leiva?”. Lisamõtteid paneelist leiab digitark.ee.